TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:53:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć  (Pročitano 933 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2013, 08:03:41 posle podne »

Ja cu ti odgovoriti na ono sto mislim da znam. Masa ili definicija,osnovna razliak ti je u ishrani,ne u supsima. Sto se tice supsa,whey i kreatin su ti neka osnova,ako imas para za glutamin ili multivitamin,super. Izbor proteina ti zavisi od finansija. Kao pocetniku mislim da ce ti i neki dobar blend odraditi posao,nema potrebe za izolatom. Sto se tice kalorija,postoje kalorijske tablice namirnica koje unosimo,uzmes digitron i sabiras sta si u toku dana pojeo. Body fat ti se meri pomocu odredjenih uredjaja,ima ih u nekim domovima zdravlja ili sportskim drustvima,u mom mestu ih ,nazalost,nema,mada sad mogu da se kupe i vage koje mere i body fat. U principu ,mozes da skidas malo stomak i dobijas misicnu masu,ali neki znacajniji napredak u masi,i kardio od 45 minuta koji pominjes,msm da ne idu zajedno,bar ne kod nekoga ko nema toliko iskustva,kao sto je to tvoj slucaj. Sto se tice treninga,to neka te posavetuje neko malo iskusniji od mene.
Sačuvana
LePi DZonI :)
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2013, 11:19:11 pre podne »

Pozdrav narode... Nov sam na forumu, a i u teretani nisam ništa stariji. Ovo mi je drugi mesec treniranja, pa sad imam gomile pitanja i mislio sam da ih sve sručim ovde, da ne bi otvarao u svakoj temi novu temu (ako me razumete)  ;D
Visok sam 180 i imam 85kg-a. Ranije sam se bavio Kik-boxom. Imam stomačić koj mi smeta i koj planiram da skinem, a ujedno oću da uradim masu pa definiciju kasnije. E sad, bio sam mnogo gojazan i NEĆU da mi se vrati stari stomak. Interesuje me od suplementacije šta bi mi dobro došlo, da li ima razlike u suplementaciju za masu ili definiciju? Da li da uzmem blend, mešavinu, koncentrat ili Whey izolat? Kreakalin? Glutamin? TakoĂ°e me interesuje, da li je trening za masu i definiciju isti samo se ishrana menja, ili postoji i neka razlika u treninzima? Za ishranu sam svestan da nije kako treba, tako da trenutno sam u fazi korigovanja ishrane. Kako da znam procenat masnoce u telu? Kako da znam koliko kalorija unosim?
Trening A:Ponedeljak
1 cucanj 3x6-8
2 leg press 3x6-8
3 kosi bench 4x10-12
4 jednorucno veslanje bucicom 4x10-12
5 letenje za zadnje rame 4x10-12
6 potisak sa cela 4x10-12
7 stojeci dvorucni pregib 4x10-12
8 podizanje nogu 3x12

Trening B:Sreda
1 bench press 3x6-8
2 kosi bench bucicama 3x6-8
3 prednji cucanj 3x10-12
4 zgibovi ili lat 4x10-12
5 letenje za srednje rame 4x10-12
6 uski bench 3x8-10
7 biceps pregib bucicama 4x10-12
8 trbsunjaci na kosoj klupi 3x12

Trening C:Petak

1 mrtvo dizanje 3x6-8
2 veslanje u pretklonu 3x8-10
3 potisak ispred za rame 3x6-8
4 iskorak 4x10-12
5 sleganje ramenima 4x10-12
6 propadanja za triceps 4x10-12
7 Stojeci dvorucni pregib uskim hvatom 4x10-12
8 trbusanjaci, kosi, dizanje nogu 2+2x12

Iskopao sam negde ovaj trening gde kažu da je dobar za početnike, pa me interesuje da li mogu da ga radim? Umesto 8. vežbe u svim danima sam mislio da ubacim svoje trbušnjake, tj mnogo više nego što je tu. Da li mogu da menjam vežbe u ovom programu? Inače Ubacio bi i kardio u slobodnim danima, tipa trčanje, vijača, džak, a nedeljom odmor... Kardio ne bi bio duži od 45 minuta???
Šta vi mislite o svemu ovome??????
Unapred hvala svima!!!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.