TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:12:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija,sta i kako uzimati-pomoc  (Pročitano 2034 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Avgust 21, 2013, 06:48:14 posle podne »

Mi delimo savete, a ti sa nama podeli svoj napredak. To nam je najveća nagrada. :)
Sačuvana
peroball
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #5 poslato: Avgust 21, 2013, 06:33:53 posle podne »

u sustini za sad su mi ovi odgovori dosta pomogli i ako mi bude trebao jos neki savet raspitacu se :) inace hvala puno na odgovorima i dobrim savetima,nadam se da ce mi pomoci i da cu imati puno napretka :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2013, 12:17:09 posle podne »

Ovo što si napisao ne zvuči tako loše,
ako posle treninga pojedeš 2 banane i čokoladno mleko mislim da nema potrebe za dekstrozom, jer si već uneo dovoljno šećera...
posle treninga možeš ponekad pojesti i suvo voće ako ti se jede, ili npr jabuku sa medom...banane su odlične

što se tiče hrane, povrće sveže i bareno obavezno uz ručak-večeru, što se tiče voća pojačaj ga slobodno, ali uvek izmeĂ°u obroka na prazan stomak - dobra varijanta je da sam praviš "smoothie-je" od voća, da smiksaš više vrsta voća - odličan izvor hidrata i vitamina i minerala koji tebi jako trebaju...

što se tiče ugljenih hidrata, pošto su oni tebi primarni, ne znam da li jedeš žitarice... ovsena kaša ili ovsene pahuljice su odličan izvor energije... pored toga integralni pirinač, krompir, čak ima i dobrih integralnih testenina (zlatiborski rezanac npr) - isprobavaj sa različitim izvorima ugljenih hidrata.

što se tiče proteina, belo meso je ok ali menjaj povremeno - nekad ćureće, crveno meso je takoĂ°e dobro povremeno zbog gvožĂ°a 1-2 puta nedeljno, riba obavezno - ne znam koju voliš, ali bar 1- 2 puta nedeljno - ne računam tunu iz konzerve...

i da, obavezno, zdrave masti... miks orašastih plodova, najbolje sirovo bez soli, odličan izvor masti... možeš jesti orahe,bademe,lešnike,brazilske orahe itd... pazi jer su jako kalorični ali kao užina su super...
takoĂ°e ako možeš da priuštiš avokado je odličan izvor masti...
maslinovo ulje - 1 kašika preko salate...

to što piješ dosta vode je odlično, moj savet je da probaš Isostar, ako već nisi, jer izotonici su u tvom slučaju jako dobri i poželjni - zbog nadoknade elektrolita i brze rehidratacije (jer znojenjem ne gubimo samo vodu).

To što si uzeo suplementaciju je super, ali to i dalje znači da treba da vodiš računa o ishrani, suplementi samo dopunjavaju celu priču kao što im i sam naziv kaže :)

na ovom forumu ćeš pronaći dosta korisnih predloga za obroke...

nadam se da sam pomogla bar malo,ako treba još neki savet slobodno me pitaj
Sačuvana
peroball
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2013, 12:08:45 posle podne »

pa trenutno sam na 400m,ranije sam trcao 800m i bacao koplje i disk.a sto se tice ishrane,hranim se jako zdravo(u smislu bez alkohola,duvana,industrijske preradjene hrane i slicno)pretezno sam na sirovoj ali jedem naravno i kuvano :) ne znam za bodybildingg,ali sigurno da unosimo manje kalorija nego oni :) al suplementacija je slicna kolko znam :)

inace posle treninga odmah uzmem 2 banane i dve case cokoladnog mleka,pa posle nekih 30-ak min popijem oko 0.7 l vode,pa za 20-ak min rucam nesto sa dosta izvora proteina(najnormalniji rucak,tipa grasak ili pasulj sa belim mesom,uz jogurt,sir i jaje).to generalno ponavljam posle svakog treninga,al inace tokom ostatka dana pojedem jos 2 obroka po izboru(uglavnom UH pa proteinski),a vodu pijem izmedju obroka.naravno pijem tokom dana oko 4-5 l vode,jer mi je to najvaznije,s obzirom da radim dosta deonica  :)

da napomenem pre treninga pijem do 0.5l vode i eventualno pojedem po neku laku varljivu cokoladicu ili neku bananu, i tokom treninga pijem intezivno po malo vode :)

ako moze i po neki savet u vezi ishrane,generalno ne znam koliko je ovo dobro sto sam napisaopogotovo kad cu uzeti suplementaciju,ne znam sta bih trebao da menjam pa bi mi svaki savet dobro dosao :)

i jedno pitanje vezano za kre alkalin,posto imam jedan u kapsuli,da li mogu njega da popijme odvojeno od pmw,tj nekih tri minuta nakon pmw? pitam zbog kapsule,jer ne znam kolko je pouzdano da se njen sloj zajedno vari sa pmw-om? jest glupo pitanje ali sam cuo od nekoh da ne bi trebalo bas zajedno zbog tog sloja ali moram da pitam za svaki slucaj :) pozz
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2013, 12:23:25 posle podne od strane peroball » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2013, 07:30:07 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)

Najpre, što se tiče kreatina faza punjenja može ali i ne mora. Uglavnom se sada već smatra "prevaziĂ°enom", tj. sličan efekat se dobija i uzimanjem iste doze u dužem vremenskom periodu... tako da ne moraš da radiš fazu punjenja.
Probaj sa monohidratom, a za tvoj sport, iz iskustva, mogu da ti preporučim toplo EFX Kre akalyn, to je kreatin najnovije generacije koji se maksimalno apsorbuje zbog svoje specifične PH vrednosti, u formi je kapsula (ili tečnoj), ne stvara stomačne probleme i ne stvara tipičnu "kreatinsku nadutost" - za sportove poput tvog, odlično rešenje!

- whey protein super, piješ ga posle svakog treninga
- glutamin je odličan za tvoj sport, pomaže u oporavku i jačanju imuniteta, možeš 10-15 g posle treninga sa proteinom i eventualno još jednu dozu pre spavanja ukoliko si imao težak dan, težak trening...
- vitamine i minerale obavezno, sa doručkom 1 tabletu ili sa obrokom posle treninga
- poseban akcenat stavi na magnezijum, kalcijum, c vitamin...

- što se tiče dekstroze ukoliko ti ne prija da mešaš sve zajedno možeš popiti najpre nju sa vodom pa kroz par minuta protein...  količina precizna se ne može reći, zavisi od intenziteta treninga, ciljeva, težine, ukupnog unosa hidrata itd... ja ti preporučujem čisto okvirno 30ak grama, sa vodom...

Što se tiče ishrane, tvoja ishrana kao atletičara je drugačija nego ishrana jednog bodibildera, u smislu da su tebi ugljeni hidrati mnogo važni, i tajming i odabir...  koja je disciplina?  kako se inače hraniš?
Sačuvana
peroball
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2013, 06:31:08 posle podne »

pozdrav svim clanovima   nov sam clan i neiskusan po pitanju suplementacije pa sam resio da se dobro raspitam pre nego sto krenem sa suplementacijom   :)

Nameravam da kupim sledece:
whey protein,kreatin monohidrat,glutamin,dextrozu,minerale i vitamine

Zanima me vezano za pmw,zbog kreatina,da li moram biti podlozan fazi punjenja kreatina ili se to nekako moze preskociti?tipa zamenom kre-alkalina ili slicno. DA NAPOMENEM,nije mi primaran cilj da dobijiem na misicnoj masi,suplementacija mi treba za atletiku(brzina i izdzljivost),zbog toga pitam za kreatin   :)

Treninzi su mi uvek prepodne i znam da pmw trebam uzimati nakon treninga,e sad da li dextrozu mogu popiti odvojeno,pa nekih 3 min nakon toga da uzmem kreatin,glutamin i protein(i da li to mogu uzimati jedno za drugim u razmaku od nekih 2 min i kojim redom)? I sve uz to koji odnos treba da bude u pmwu.

I na kraju uopsteno kakav raspored obroka trebam da imam(proteinski,UH) i kad uzimati minerale i vitamine?

Posto sam neiskusan,svaki savet od vas bi mi bio od velike korisiti.Pozdrav svima i hvala unapred   :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 17 upita.