TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:18:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li idem stazom samuraja?  (Pročitano 2592 puta)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #9 poslato: Avgust 30, 2013, 10:44:50 posle podne »

Pozz ljudi gdje da kliknem ako zelim instalirati ovo za android imam ga pa zato, oprostite ako je malo smijesno pitanje ali jednostavno ne umijem da se snadjem
"Get it on Google play" pa install.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #8 poslato: Avgust 30, 2013, 09:50:18 posle podne »

Pozz ljudi gdje da kliknem ako zelim instalirati ovo za android imam ga pa zato, oprostite ako je malo smijesno pitanje ali jednostavno ne umijem da se snadjem
Sačuvana
Robertos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #7 poslato: Avgust 29, 2013, 07:24:22 posle podne »

treba da vidim da nadjem neku aplikaciju na telefonu ili eventualno neki Notes gde bih belezio sta sam pojeo kako bih mogao da lakse vodim evidenciju. Da li je neko upoznat sa aplikacijom za npr Android gde moze lepo da se vodi evidencija o ishrani? Bilo bi lepo kad bi postojala...
meni licno se nije svidela ni jedna aplikacija pa sam u excelu i na google disku namestio za sebe nesto kao tabelu,
kako to izgleda
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvU5VR1PbPLMdGMwdUpvVXFlcnUyRzJEeWNOeFFZVlE&usp=sharing
nadam se da svima radi :)
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #6 poslato: Avgust 29, 2013, 03:06:41 posle podne »

Sto se tice kalorijskog deficita, pokusavao sam par puta, ali mi nije zgodno da racunam onako napamet, tako da treba da vidim da nadjem neku aplikaciju na telefonu ili eventualno neki Notes gde bih belezio sta sam pojeo kako bih mogao da lakse vodim evidenciju. Da li je neko upoznat sa aplikacijom za npr Android gde moze lepo da se vodi evidencija o ishrani? Bilo bi lepo kad bi postojala...
http://www.myfitnesspal.com/android
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 29, 2013, 02:50:52 posle podne »

možeš ubaciti i dekstrozu zajedno sa proteinskim šejkom posle treninga, količina zavisi od ciljeva i od intenziteta treninga, ali okvirno 30-ak grama je ok...  nije obavezno, možeš posle treninga pojesti i neko suvo voće npr, suvo grožĂ°e, ponekad bananu...

što se tiče elle, ako ti je neukusna, probaj da je razmutiš sa hladnom vodom (dobije se nešto nalik voćnom jogurtu) a ja volim npr i da dodam pola nekog pravog voćnog jogurta u to i stvarno bude fantastično...
takoĂ°e, Scitec whey professional protein - ukus jagoda bela čokolada, ide savršeno kad se pomeša sa ellom (svežom, nerazmućenom u vodi) + neko šumsko voće... nalik na sladoled
Sačuvana
samuraj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2013, 02:39:18 posle podne »

Prvo da vam se zahvalim svima na odgovorima.

Kod vitamina/minerala sam gresio jer sam ih unosio uvek pre prvog obroka, bukvalno kad progledam jer mi je to postala rutina da ne bih posle zaboravio :) Ali dobro, sad cemo uz prvi obrok.

Vecera je definitivno najveci problem, nekad uzmem tunjevinu (u salamuri naravno) i pojedem je onako samu bez icega cisto da "odradim" veceru, dok npr. kod Ella sira me nervira sto traje samo 2-3 dana, tako da bukvalno moram u dva obroka da ga pojedem, a poprilicno je tezak za jelo, bezukusan :)

Sto se tice kalorijskog deficita, pokusavao sam par puta, ali mi nije zgodno da racunam onako napamet, tako da treba da vidim da nadjem neku aplikaciju na telefonu ili eventualno neki Notes gde bih belezio sta sam pojeo kako bih mogao da lakse vodim evidenciju. Da li je neko upoznat sa aplikacijom za npr Android gde moze lepo da se vodi evidencija o ishrani? Bilo bi lepo kad bi postojala...

Znaci definitivno bih trebao da ubacim još jedan dan treninga, hmm. Što se tiče kardia, trčim sat vremena danima kad ne treniram u teretani, pošto imam kao pravilo jedna fizička aktivnost dnevno i toga se poprilično dobro pridržavam baš dugo. Nezgodno bi bilo kad bih ubacio recimo trčanje ujutro pre posla, pa onda nakon posla u teretanu, ne bih se posle oporavio tri dana, pogotovo ako u teretani radim leĂ°a ili noge :)

Samo jedno pitanje još: da li treba da ubacim možda neki izvor šećera u šejk koji pijem posle teretane (whey+glutamin)? Čini mi se da sam pročitao da je ok ubaciti grožĂ°ani šećer i da to može brzo da mi podigne nivo insulina i bolje bih se osećao nakon vežbi?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2013, 02:21:31 posle podne »

Uz vrednost bazalnog metabilizma i potrosnje kalorija na treningu mogao bi imati i precizniju ishranu u smislu da pravis blag kalorijski deficit ukoliko zelis da smanjis procenat masti i da ubacis kardio trening 45 min u prvoj zoni.Trening za ramena zasebno radi od nogu.Suplementacija je dobra ,whey i glutamin I creatin obavezno nakon treninga!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2013, 01:40:50 posle podne »

Pozdrav Samuraju :)

šta je tvoj primarni cilj? pretpostavljam da je to sada povećanje mišićne mase?

što se tiče treninga, mislim da bi tebi bilo lakše da ubaciš jedan dan dodatni za ramena, jer ramena i noge zajedno jeste jako teško uraditi kvalitetno na istom treningu....

što se tiče ishrane mislim da si ti to lepo isplanirao tako da malo šta imam da dodam, osim da nastaviš da paziš da u svakom obrorku , tj. rasporeĂ°eno u toku dana, da imaš proteinski unos - bilo da je u pitanju riba, meso, jaja, sir... ali ti to tako i radiš koliko vidim.
E sad, jedino uveče, znam da je najkritičniji period, i da je onda najslaĂ°e pojesti picu ili nešto slatko :) ali pokušaj taj deo da dana da izdržiš, i da pojedeš samo salatu ili povrće sa npr ribom ili belim mesom, bez hidrata, da trbušnjaci ne potonu još više :)

odabir suplementacije ti je odličan,  vitamine i minerale pretpostavljam uzimaš sa obrokom, a što se tiče whey proteina ako za doručak jedeš jaja npr ili već imaš neki izvor proteina onda nema potrebe da uzimaš whey...

nadam se da sam bar malo pomogla...
pozdrav
Sačuvana
samuraj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2013, 11:51:58 pre podne »

Zdravo svima, odavno pratim vaš forum, nisam aktivni učesnik, ali sam aktivni čitalac :)
Nakon svega pročitanog, uvek sam gledao da prilagodim sve naučeno sebi i svojim mogućnostima. Glavni problem mi predstavlja posao od 9-18h, tako da se prilagoĂ°avam situaciji. Od kad znam za sebe, uvek nešto treniram, recimo 6/7 dana sedmično sam fizički aktivan. Pošto sam sve radio na "svoju ruku", voleo bih da vas malo "smorim" svojim načinom rada kako bih dobio neki savet/hint da poboljšam svoj program. Inače, sve ovo radim zbog opšteg zdravlja i izgleda, što znači da nemam takmičarske ambicije.

Ishrana:
  • doručak (oko 9): ovsene pahuljice + whey, musli classic + whey, kuvana jaja
  • ručak (oko 12): pileće belo sa grila, riba sa grila, kineska hrana (piletina,povrće,pirinač)
  • ručak2 (oko 15-16 kad kriziram): tunjevina, filet lososa iz konzerve, voće/povrće, šta se naĂ°e već pošto sam na poslu
  • užina (predveče): šaku koštunjavog voća iz kese u kojoj se nalazi u razmeri 1:1:1:1 - badem, lešnik, indijski orah, brazilski orah
  • večera: jedini deo koji je totalno nasumičan. Može da bude nešto kuvano, može da bude parče pice (ali jedno! :) ili meso, itd

Suplementi:
  • Elite Whey Protein
  • Dymatize Glutamine micronized
  • Kre - alkalyn
  • Natrol Omega-3 Fish Oil 1000 mg
  • Universal Nutrition Daily Formula

Trening
  • ponedeljak: grudi, biceps
  • sreda: leĂ°a, trapezijus, triceps
  • petak: noge, ramena

Suplemente koristim tako što vitamin i omega3 pijem svako jutro kad progledam.
Whey koristim dva puta dnevno, prvi put uz dorucak, drugi put posle treninga sa glutaminom (kad nemam trening, onda predvece).
Kreatin pijem dve tablete pre treninga, dve posle treninga. Danima kad ne treniram u teretani, ne pijem.

To je otprilike moj program rada.

Ono što mi malo predstavlja problem jeste to što treniram 3 dana sedmično u teretani, pa mi se nekad čini da ne mogu da odradim svaku grupu mišića onako kako treba. S druge strane, ne mogu da obećam da mogu 4 dana sedmično da idem u teretanu, mogao bi možda u smislu jedan dan idem, jedan ne idem, i tako non-stop. Šta mislite da li bih mogao da prilagodim nekako program treninga, ili ipak da ubacim nekako još jedan dan?

Znam da mi ishrana nije idealna, ali kao što rekoh nemam takmičarske ambicije, tako da je ovo za sad sasvim zadovoljavajuće. Eventualno ako imate neke primedbe da vam baš nešto upada u oko, ili neki savet oko ishrane.

Trenutno: visok 187, težak 86-87, skladno graĂ°en sa jakim nogama zbog fudbala koji sam pre trenirao, imam ono malo preko trbušnjaka (što devojci sreću kvari) koje predstavlja večiti cilj da se skine, ali tu me verovatno zezne onih par piva koje umem da popijem sa društvom, ili neki sitni slatkiš uz kaficu 1-2 sedmično :) Hejtujte me, ali i mi samuraji smo ljudi od krvi i mesa :D

Pozdrav svima, i unapred hvala na svim odgovorima!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 17 upita.