TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:18:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ideje za pripremanje pirinca  (Pročitano 2126 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2013, 05:49:53 posle podne »

Ja ga jedem bukvalno skuvanog samo sa malo vegete. TakoĂ°e ko voli može da ga kuva i sa kariem.
A ponekad dodam i malo sargarepe npr.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 28, 2013, 01:35:41 posle podne »

kupi začin šafran, fantastično se uklapa sa pirinčem...  uz to povrće, npr proprženo na tiganju sa pečurkama , belo meso... odlično je.

Paelja je nacionalno špansko jelo i postoji jako puno vrsta paelje, glavni sastojak je pirinač, tako da baci pogled na netu "paelja" :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Avgust 28, 2013, 07:02:08 pre podne »

Često ga jedem sa nekim voćem(nektarina, jabuka, kruška, grožĂ°e... zavisi šta ima). Sitno iseckam, promešam, taman bude slatkasto, i za mene super obrok. :)
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2013, 12:50:38 pre podne »

Nekad kad sam ga sam kuvao, samo sam pred kraj kad vec upije svu vodu posuo sos paradajza i izmesao, nije bilo nesto ukusno al sam jeo...

Sestra nekad pravi sa paprikama, znam i ja pravit tako al mi se ne da, uglavnom skuvas pirinac, a u poseban lonac dinjstas crveni luk i sitno isjeckane svjeze paprike dok ne omekane, zatim istreses pirinac u taj lonac i izmjesas sve, mozes jos dodati bibera,vegete, soli, crvene paprike i slicno... ukusno je

Drugi recept je da izdinjstas sampinjone i luk u poseban lonac i kad vec omekani istreses kuvanu rizu, dodas zacine, izmjesas sve a zatim odozgo narendas sira za picu i cekas da se rastopi

pa ovo i nije nesto fit ishrana
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2013, 08:49:41 posle podne »

Nekad kad sam ga sam kuvao, samo sam pred kraj kad vec upije svu vodu posuo sos paradajza i izmesao, nije bilo nesto ukusno al sam jeo...

Sestra nekad pravi sa paprikama, znam i ja pravit tako al mi se ne da, uglavnom skuvas pirinac, a u poseban lonac dinjstas crveni luk i sitno isjeckane svjeze paprike dok ne omekane, zatim istreses pirinac u taj lonac i izmjesas sve, mozes jos dodati bibera,vegete, soli, crvene paprike i slicno... ukusno je

Drugi recept je da izdinjstas sampinjone i luk u poseban lonac i kad vec omekani istreses kuvanu rizu, dodas zacine, izmjesas sve a zatim odozgo narendas sira za picu i cekas da se rastopi
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2013, 08:52:18 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
g3n1u5
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2013, 08:08:36 posle podne »

Nema ni godinu dana kako ga koristim, ali mi je vec dosadio najobicniji kuvani pirinac. Nailazio sam na razne recepte na internetu, ali ne znam koliko se koji uklapa u sve ovo, pa eto pitanja.

Na koji nacin vi pripremate pirinac?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.