TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:22:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc/savet proteini/ zdrava ishrana.  (Pročitano 2387 puta)
aleks.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2013, 07:27:08 posle podne »

MightyMO: niste mi malo pomogli, pomogli ste mi puno i hvala Vam na tome. :)
Napravicu uskoro nedeljnu tabelu ishrane kako se hranim pa cu ovde da postavim pa da mi kazete ako negde gresim.

MARKO DIMITRIJEVIC: Planirao sam da treniram 3x u toku nedelje teretanu i 2x trcanje. To bi izgledalo pon. sreda. petak teretana, utorak i cetvrtak trcanje al' ne na traci, nego ovako u prirodi, volim trcati po prirodi. A za vikend odmor.

Ili cu da kombinujem ovako: ponedeljak teretana, utorak trcanje sreda odmor, cetvratk teretana, petak trcanje subota odmor i tako opet sve u krug, zavisi kako mi bude odgovaralo.

Imam pitanje za sve na forumu: Da li neko moze neku dobru teretanu da mi preporuci koja se nalazi u centru BG-a, i bliza okolina da ima licnog trenera posto sam pocetnik, pa da me uputi u vezbanje kako vebati pravilno itd jer i planiram ovim da se bavim malo ozbiljnije a ne tipa par meseci, i ne bih voleo da pocnem da treniram na svoju ruku pa da nesto uprskam i povredim se za DZ.

Unapred hvala na odgovoru svima koji mi odgovore, i jos jednom hvala MARKU DIMITRIJEVICU i MightyMO na korisnim savetima.


Sto se tice suplementa za oporavak,definitivno glutamin ce ti biti od pomoci,pre treninga neki NO reactor ili samo kofein.
Redosled treninga nije toliko bitan u tvom slucaju bitno je da imas minimum 3 treninga sa opterecenjem I toliko kardio treninga mozes ih vezati i jedan za drugim.U Bg ima dosta fitness centara,kontaktiraj me na pm ili mail ,ja drzim treninge na 4 lokacije u Bg i imas besplatan jedan trening od mene i konsultacije u vezi ishrane i suplementacije.

Moram ovako. Marko poslao sam Vam email u vezi trening lokacija, i jos nekih par pitanja na email, jer nesto ne mogu da posaljem PM ovde na forumu. Pa kad budete mogli vi odgovorite.

Hvala MightyMO na savetu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2013, 07:38:40 posle podne »

MightyMO: niste mi malo pomogli, pomogli ste mi puno i hvala Vam na tome. :)
Napravicu uskoro nedeljnu tabelu ishrane kako se hranim pa cu ovde da postavim pa da mi kazete ako negde gresim.

MARKO DIMITRIJEVIC: Planirao sam da treniram 3x u toku nedelje teretanu i 2x trcanje. To bi izgledalo pon. sreda. petak teretana, utorak i cetvrtak trcanje al' ne na traci, nego ovako u prirodi, volim trcati po prirodi. A za vikend odmor.

Ili cu da kombinujem ovako: ponedeljak teretana, utorak trcanje sreda odmor, cetvratk teretana, petak trcanje subota odmor i tako opet sve u krug, zavisi kako mi bude odgovaralo.

Imam pitanje za sve na forumu: Da li neko moze neku dobru teretanu da mi preporuci koja se nalazi u centru BG-a, i bliza okolina da ima licnog trenera posto sam pocetnik, pa da me uputi u vezbanje kako vebati pravilno itd jer i planiram ovim da se bavim malo ozbiljnije a ne tipa par meseci, i ne bih voleo da pocnem da treniram na svoju ruku pa da nesto uprskam i povredim se za DZ.

Unapred hvala na odgovoru svima koji mi odgovore, i jos jednom hvala MARKU DIMITRIJEVICU i MightyMO na korisnim savetima.


Sto se tice suplementa za oporavak,definitivno glutamin ce ti biti od pomoci,pre treninga neki NO reactor ili samo kofein.
Redosled treninga nije toliko bitan u tvom slucaju bitno je da imas minimum 3 treninga sa opterecenjem I toliko kardio treninga mozes ih vezati i jedan za drugim.U Bg ima dosta fitness centara,kontaktiraj me na pm ili mail ,ja drzim treninge na 4 lokacije u Bg i imas besplatan jedan trening od mene i konsultacije u vezi ishrane i suplementacije.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2013, 12:22:20 posle podne »

Iskreno, što se tiče umora - nemoj pokušavati isključivo stimulansima da ga otkloniš... ako telo daje signal da je premoreno, poslušaj ga i ono što ti zaista treba je odmor...  jer preforsiranje dovodi do povreda, pada imuniteta... i na duže staze nije zdravo.

Naravno, ponekad-  je već druga priča. Uglavnom pomaže kofein, guarana ili kombinacjia kofein-guarana (mislim na guaranu u kapsulama od Natrola, ne na piće), možda da probaš Biotech Power force (kombinacija kofein taurin).  Ali budi umeren sa dozama pogotovo ako nisi naviknut na kofein.
Sačuvana
aleks.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Septembar 02, 2013, 06:01:35 posle podne »

Pozdrav Aleksandre,

najpre hvala na iskrenim pohvalama :)

Ovako... da krenemo redom

1)  Ishrana
moram biti iskrena i rećiću ti da je ishrana ipak osnova svega, suplementi su tu samo da upotpune celu priču... tako da, koliko možeš, treba da počneš da menjaš navike (znam, najteže je menjati navike) i da postepeno menjaš način ishrane. Bez obzira da li si u gradu, na poslu, kod kuće, treba da postaviš cilj sebi da imaš bar 4 glavna obroka i 2 užine.  Svaki taj glavni obrok treba da sadrži kvalitetne kalorije, proteine i ugljene hidrate. Od proteina meso,pileće, crveno meso, riba, jaja, sir mladi... od hidrata integralne testenine, integralni hleb (ali pravi), krompir, pirinač, leguminoze - grašak,pasulj,sočivo, žitarice i dr...

pekare i pljeskavice bolje da što pre zaboraviš... ponekad naravno je ok, ali da ti se svaki dan ishrana zasniva na tome ne valja... pileće belo u lepinji sa nekim povrćem je bolja opcija...  trebalo bi da nosiš hranu od kuće, iako to nije lako, najbolja je i najjeftinija opcija... poneseš sa sobom meso, pirinač ili krompir,  neki integralni sendvič sa parčetom belog mesa ili tunjevinom, poneseš jaja, žitarice sa mlekom ili jogurtom...
kineska hrana je npr ok, fast food ali ima dobrih jela koja možeš da kupiš...
beli hleb zameni crnim hlebom, žitaricama ili integralnim testeninama.

izmeĂ°u obroka grickaj orašaste plodove, voće možeš izmeĂ°u obroka, najbolje ujutru, ako ne možeš veću količinu voća da pojedeš stavi sve u blender, i izmešaj... popiješ kao voćni šejk gusti... 
povremeno za užinu neki keks integralni, ali gledaj da imaš i "čvrste" obroke...

2) što se tiče suplementacije, whey jeste super, taj koji si naveo je super, možeš ga piti posle treninga 1 mericu i jednu mericu ujutru, npr uz ovsene pahuljice ako ti se tako sviĂ°a... 1-2 puta dnevno... protein ne može da zameni hranu, može samo da ti upotpuni dnevni režim

Volumass 35 je odličan gejner, Volumass 35 je za jednu klasu iznad običnog ali nije drastična razlika. Volumass se razlikuje po tome što ima više ugljenih hidrata, 35% proteina i predstavlja "kalorijsku bombu". Nije loša opcija pošto želiš da se ugojiš ali pazi da se ne osloniš na ovo kao jedinu hranu

3) od ostalih suplemenata preporučujum Natrol Energizer kompleks vitamina i minerala, Omega 3 riblje ulje - ovo je nešto osnovno kao dopuna ishrani

nadam se da sam bar malo pomogla, ako te neki deo još zanima pitaj slobodno...

MigtyMo: Vidim da u pansportu ima vise preparata omega 3, http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/index.php?page=shop.browse&option=com_virtuemart&Itemid=1 koji be ste mi vi preporucili? Da li su svi jednako kvalitetni ili se neki izdvaja?

Nisi prinudjen da se hranis u pekari vec si nasa izgovor i najednostavnije resenje za sebe  :).Mozes spremiti sve kod kuce I poneti sa sobom I te obroke jesti kao sto jedes to iz pekare.Ukoliko podjes od resavanja ovogproblema na dobrom si putu da dodjes do nekog realno zadatog cilja.
Sto se suplementacije tice vec si dobio odgovor,a trening treba da ti je 4 x nedeljno sa opterecenjem I 3 kardio treninga u razlicitim zonama inteziteta posto zelis i na kondiciji da radis.

Planirao sam da treniram 3x u toku nedelje teretanu i 2x trcanje. To bi izgledalo pon. sreda. petak teretana, utorak i cetvrtak trcanje al' ne na traci, nego ovako u prirodi, volim trcati po prirodi. A za vikend odmor.



1. Koji bi ste mi preparat yj suplement preporucili da ostanem vise budan u toku dana? Radim po 12h , na kraju dana me stigne veliki umor, i u povratku do kuce, dok putujem autobusom ako sednem, obavezno mi se prispava, takodje isto kuci me uhvati umor i spava mi se dok sedim za kompom, premoren sam..Ne svaki put, al' cesto. Pa zato pitam koji bi ste mi preparat preporucili da pijem da se koliko toliko umor smanji, da mogu lepo posle posla da odradim trening. Mislim uspem ja i ovako, malo vise treba muke, al' kako kazu bez muke nema nauke :) Al' ja bi koliko toliko da olaksam sebi, da se osecam odmorniji, i time cu kvalitetnije trening uraditi.

Ove nedelje cu tabelu napraviti sto se tice hrane, pa cu ovde da postavim da vidite da li negde gresim ili ne.
Resio sam max da se posvetim treniranju, i hranu cu pod hitno ovih dana da sredim, pa bi mi svaki savet od iskusnijih vezbaca i od Vas profesionalaca koji se dugi niz godina bavite dobro dosao, i puno sam Vam zahvalan na svakom Vasem odgovoru. ;)

Sačuvana
aleks.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2013, 04:48:54 posle podne »

MightyMO: niste mi malo pomogli, pomogli ste mi puno i hvala Vam na tome. :)
Napravicu uskoro nedeljnu tabelu ishrane kako se hranim pa cu ovde da postavim pa da mi kazete ako negde gresim.

MARKO DIMITRIJEVIC: Planirao sam da treniram 3x u toku nedelje teretanu i 2x trcanje. To bi izgledalo pon. sreda. petak teretana, utorak i cetvrtak trcanje al' ne na traci, nego ovako u prirodi, volim trcati po prirodi. A za vikend odmor.

Ili cu da kombinujem ovako: ponedeljak teretana, utorak trcanje sreda odmor, cetvratk teretana, petak trcanje subota odmor i tako opet sve u krug, zavisi kako mi bude odgovaralo.

Imam pitanje za sve na forumu: Da li neko moze neku dobru teretanu da mi preporuci koja se nalazi u centru BG-a, i bliza okolina da ima licnog trenera posto sam pocetnik, pa da me uputi u vezbanje kako vebati pravilno itd jer i planiram ovim da se bavim malo ozbiljnije a ne tipa par meseci, i ne bih voleo da pocnem da treniram na svoju ruku pa da nesto uprskam i povredim se za DZ.

Unapred hvala na odgovoru svima koji mi odgovore, i jos jednom hvala MARKU DIMITRIJEVICU i MightyMO na korisnim savetima.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2013, 07:05:01 pre podne »

Nisi prinudjen da se hranis u pekari vec si nasa izgovor i najednostavnije resenje za sebe  :).Mozes spremiti sve kod kuce I poneti sa sobom I te obroke jesti kao sto jedes to iz pekare.Ukoliko podjes od resavanja ovogproblema na dobrom si putu da dodjes do nekog realno zadatog cilja.
Sto se suplementacije tice vec si dobio odgovor,a trening treba da ti je 4 x nedeljno sa opterecenjem I 3 kardio treninga u razlicitim zonama inteziteta posto zelis i na kondiciji da radis.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 28, 2013, 01:46:18 posle podne »

Pozdrav Aleksandre,

najpre hvala na iskrenim pohvalama :)

Ovako... da krenemo redom

1)  Ishrana
moram biti iskrena i rećiću ti da je ishrana ipak osnova svega, suplementi su tu samo da upotpune celu priču... tako da, koliko možeš, treba da počneš da menjaš navike (znam, najteže je menjati navike) i da postepeno menjaš način ishrane. Bez obzira da li si u gradu, na poslu, kod kuće, treba da postaviš cilj sebi da imaš bar 4 glavna obroka i 2 užine.  Svaki taj glavni obrok treba da sadrži kvalitetne kalorije, proteine i ugljene hidrate. Od proteina meso,pileće, crveno meso, riba, jaja, sir mladi... od hidrata integralne testenine, integralni hleb (ali pravi), krompir, pirinač, leguminoze - grašak,pasulj,sočivo, žitarice i dr...

pekare i pljeskavice bolje da što pre zaboraviš... ponekad naravno je ok, ali da ti se svaki dan ishrana zasniva na tome ne valja... pileće belo u lepinji sa nekim povrćem je bolja opcija...  trebalo bi da nosiš hranu od kuće, iako to nije lako, najbolja je i najjeftinija opcija... poneseš sa sobom meso, pirinač ili krompir,  neki integralni sendvič sa parčetom belog mesa ili tunjevinom, poneseš jaja, žitarice sa mlekom ili jogurtom...
kineska hrana je npr ok, fast food ali ima dobrih jela koja možeš da kupiš...
beli hleb zameni crnim hlebom, žitaricama ili integralnim testeninama.

izmeĂ°u obroka grickaj orašaste plodove, voće možeš izmeĂ°u obroka, najbolje ujutru, ako ne možeš veću količinu voća da pojedeš stavi sve u blender, i izmešaj... popiješ kao voćni šejk gusti... 
povremeno za užinu neki keks integralni, ali gledaj da imaš i "čvrste" obroke...

2) što se tiče suplementacije, whey jeste super, taj koji si naveo je super, možeš ga piti posle treninga 1 mericu i jednu mericu ujutru, npr uz ovsene pahuljice ako ti se tako sviĂ°a... 1-2 puta dnevno... protein ne može da zameni hranu, može samo da ti upotpuni dnevni režim

Volumass 35 je odličan gejner, Volumass 35 je za jednu klasu iznad običnog ali nije drastična razlika. Volumass se razlikuje po tome što ima više ugljenih hidrata, 35% proteina i predstavlja "kalorijsku bombu". Nije loša opcija pošto želiš da se ugojiš ali pazi da se ne osloniš na ovo kao jedinu hranu

3) od ostalih suplemenata preporučujum Natrol Energizer kompleks vitamina i minerala, Omega 3 riblje ulje - ovo je nešto osnovno kao dopuna ishrani

nadam se da sam bar malo pomogla, ako te neki deo još zanima pitaj slobodno...
Sačuvana
aleks.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2013, 10:05:15 posle podne »

Pozdrav svima na forumu.

Posto je ova moja prva poruka na ovom forumu, pre svega zeleo bih da pohvalim sve ljude koji vode ovaj forum, i stvarno ste ga uradili extra, svega se moze naci na jednom mestu, a savete vidim da daju ljudi koji su profesionalci iz tog dela posla. Svaka Vam cast, i sve pohvale smoje strane.

Da predjemo na moj "problemcic".
Zovem se Aleksandar, imam 24 godine, iz Beograda sam visok sam oko 175 i tezak oko 70 kg-a. Bavim se specificnim poslom, i prinudjen sam da se hranim u pekarama, da kupujem pljeskavice itd znaci brza i nezdrava hrana. Kuci kad dodjem naravno jedem kuvano i zdravu i kvalitetnu hranu. Radim po 12h, i sad moje pitanje je kako se u gradu hraniti koliko toliko zdravo, da unesem potreban unos UH i proteina, i sta bi ste mi Vi preporucili sta da kupujem?

Drugo pitanje je: Planiram da nabacim koji kilogram. Imam veoma brz metabolizam, iako jedem puno ne mogu da nabacim koji kilogram. Pre sam dok sam bio mladji za nepuna 3 meseca sam nabacio 10 kg-a, al' sam tad bio slobodan nisam imao posao, i trenirao sam redovno, jeo po 5-6 puta na dan, i imao dobar san. Sad je to prosto nemoguce, jer radim 1 dan prvu, drugi dan drugu, treci dan trecu, ovo je primer, nekad mi se zaredja 2 druge, dve trece itd, uglavnom nemam vremena toliko za treniranje, a ponajvise i za san. Koliko toliko sam uskladio nekako vreme, gledam da imam 8 sati sna, i uskoro cu krenuti u teretanu. Moje pitanje je koji protein bi ste mi preporucili, a da ne sadrzi visok stepen masti i secera?  Nasao sam u Vasim prodavnicama ovaj proizvod http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/SN089-Whey-Isolate.html mnoge ljude sam pitao, i a nesto sto sam uspeo da procitam ovde na forumu koliko sam imao vremena da je WHEY najbolji. Pa sta kazete na ovaj proizvod?

I da li moze da se kombinuju ovaj gore proizvod sa ovim proizvodom http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN484-Volumass-35-Professional.html ?

Uzgled volim i da trcim da nabijam kondiciju, pa mi i to malo otezava da nabacim koji kilogram, pa sam se odlucio za proteine + teretana i jos ishranu da lepo organizujem na poslu, jer ja kad radim 12h bukvalno na poslu i doruckujem, rucam i uzinam.

Sve sto mislite da je korisno preporucite. Razne vitamine za bolji imunitet, razne proteinske vocne sejkove itd.

Verovatno ima na ova moja pitanja odgovori na ovom forumu, al' ja stvarno nisam u mogucnosti da trazim jer nemam puno slobodnog vremena, pa sam napisao post, da bi ste mi koliko toliko pomogli, i dali neki pravi savet.

Oprostite ako tema nije na pravom mestu, moderatori neka je premeste na odgovrajuce mesto.

Otprilike to je to, sad trenutno ne mogu ni da se setim svih pitanja koje sam hteo da pitam, al' otom potom kad se setim javicu se ovde, pa nadam se da ima ljudi koji ce mi pomoci. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.