TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:34:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za butine i gluteuse  (Pročitano 11909 puta)
Milan Kovacevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #15 poslato: Februar 06, 2007, 08:00:46 posle podne »

Pa naravnoo da sam fiiinnn :) Neka,samo ti viri :)
Sačuvana
Mess with the best,die like the rest...
marijana021
Gost
« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2007, 03:04:47 posle podne »

ccc...a ja sam mislila da si ti fin momak ;D
ps.nema veze i ja sam virila ;D ;D ;D 8)
Sačuvana
Milan Kovacevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2007, 01:54:13 posle podne »

Virio sam dole u par navrata :D
Sačuvana
Mess with the best,die like the rest...
marijana021
Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 05, 2007, 11:00:37 posle podne »

Otkud znas da su mi lepe nogice? ;D
Sačuvana
Milan Kovacevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46

« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2007, 01:41:59 posle podne »

Marijana duso,ne treba tebi nista od tih vezbi,nemoj da kvaris te lepe nogice :D
Sačuvana
Mess with the best,die like the rest...
marijana021
Gost
« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2007, 09:36:43 posle podne »

Hvala i Hansu i Danijeli na savetu.Probala sam vezbe odlicne su,jako mi se svidjaju. :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2007, 05:27:41 posle podne »

kada radiš noe onda radiš samo to.. baš zbog toga što je to veeelika grupa mišića..
Na kraju naravno trbušnjake i to je to.

Ono što još možeš da uradiš je da kad raiš druge grupe mišića (leĂ°a i tricepse npr) onda možeš da ubaciš i spoljašnju i unutrašnju ložu jer to su uglavnom naše slabe strane pa ih možeš raditi češće..

Važno je da ne radiš istu vežbu dan za danom...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #8 poslato: Januar 22, 2007, 03:28:40 pre podne »

ma pazi,skoro sve vezbe za butine ukljucuju i zadnju lozu i kvadriceps,tako da ti je najbolje zajedno,a listove mozes kako hoces.Mozes i sa ledjima da radis vezbe za noge(posto su ledja dosta u igri pogotovo kod raznih vuca).

I ne sekiraj se pitaj slobodno stagod te zanima,ipak je ovo forum
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
marijana021
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2007, 11:47:38 posle podne »

Jos jedna stvar,mislim da sam dobro shvatila kako se rade vezbe,samo me jos interesuje koje grupe misica se vezbaju sa kojim?Posto nemam odredjene grupe po danima,nego svaki dan radim sve grupe,i ako bi vezbala sve nabrojane vezbe za noge sa jos nekim u istom danu,da li je to ok?Ili se npr.prednja loza radi jedan dan,zadnja drugi..Posto ako jos i ovo sve ubacim u jednu vezbu,otpascu kao malter..Pa me zanima kako je najbolje da to rasporedim?Znam da sam dosadna sa rasporedjivanjem,ali sta cu kad me to muci najvise...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2007, 08:05:12 posle podne »

A to li je nakorak,pa ja samo s klupom i radim.Ja se izvinjavam sto sam zasao vamo,ali sta da se radi ako gluteusi napreduju(pritom mislim bas na cist misic) brze od butina???
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2007, 05:56:49 posle podne »

Loš prevod eto šta je nakorak..

Moje predlog je iskorak na klupicu jednom nogom dok druga ide na gore savijena...

Moj trening za noge (kad nemam oštećenju Ahilovu tetivu)..
1. Iskorak sa tegovima 3 x 15-20 ponavljanja
2. Iskorak na klupicu sa tegovima 3 x 20
3. Čučanj 3 x 20
4. Spoljšanja loža 3-4 x 40-50
5. unutrašnja loža 3-4 x 40
6. Kotra pres na jednoj nozi 3 x 15
(ili prednja i zadnja loža po 3 x 15)

Pored toga nekad jednu od vežbi (čučanj ili kontrapres) zamenim iskorakom na jednoj nozi (druga je naslonjena na klupicu)
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2007, 05:08:22 posle podne »

Thanks,radila sam nesto slicno ali sa malo savijenim nogama u kolenima.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2007, 03:11:14 posle podne »

Mrtva vuca s krutim nogama:drzis dvorucni teg ispred sebe,i polako se saginjes do paralelne pozicije a noge ne savijas.Ledja prava sve vreme i gledas ispred sebe.Ovo ti je super vezba za zadnju lozu,donja ledja,gluteuse.A mozes i sa dve bucice umesto dvorucnog.
A nakorak prvi put cujem za to
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
marijana021
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2007, 02:49:25 posle podne »

Davana Medina, Mis Figure Olympia 2003/04



- radite i unilateralne pokrete u treningu za butine.Unilateralna ekstenzija kuka,iskorak u mestu i iskorak na povishenje su odlichni primeri.Za nas koji se takmichimo u fitnesu i bodi-fitnesu,trening gluteusa sa jednom nogom moze ispraviti/sprechiti neravnomeran razvoj ili jachinu misica jedne strane u odnosu na drugu.Unilateralni pokreti su posebno korisni i funkcionalni za takmicharke u fitnesu,imajuci u vidu sve one elemente skokova koje rade jednom nogom u koreografiji.


Predlog treninga za gluteuse i butine

- iskorak u mestu ili chucanj buchicama 3 serije,15-20 ponavljanja
- mrtvo dizanje sa fiksnim kolenima 3 serije,15-20 ponavljanja
- Nakorak ili ekstenzija noge u klechecem polozhaju 3 serije,15-20 ponavljanja
- iskorak na povishenje 3 serije,15-20 ponavljanja
Malo sam zbunjena.Cucnjeve,i iskorake redovno radim,ali pojma nemam sta je mrtvo dizanje ili nakorak.Moze li neko da mi objasni.Hvala unapred ;D
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2006, 06:11:04 posle podne »

Davana Medina, Mis Figure Olympia 2003/04


- kada trenirate gluteuse snazhno se fokusirajte na njih i u tu svrhu,ponavljanja za gluteuse radite neshto sporije nego za druge partije.Tako ce gluteusi vise raditi i brzhe cete ih ucvrstiti.Uvek govorim da za vidljive rezultate treba da osetite kako vam guza pomalo gori,a ne postoji bolji nachin za to nego da radite relativno veci broj ponavljanja,sporijim tempom.

- stalno zbunjujte gluteuse i butine.Uvek radim nesto novo za noge.Ponekad cak tokom treninga,iznalazim potpuno nove metode i tehnike.Ako svoj trening u glavi dozhivljavate kao monoton,budite sigurni da ce isti takav biti i za vase misice.Koristite razlicite vezbe i opremu,menjajte broj serija,ponavljanja i tezhine,zatim uglove pokreta i shta god vam josh padne na pamet.


- radite i unilateralne pokrete u treningu za butine.Unilateralna ekstenzija kuka,iskorak u mestu i iskorak na povishenje su odlichni primeri.Za nas koji se takmichimo u fitnesu i bodi-fitnesu,trening gluteusa sa jednom nogom moze ispraviti/sprechiti neravnomeran razvoj ili jachinu misica jedne strane u odnosu na drugu.Unilateralni pokreti su posebno korisni i funkcionalni za takmicharke u fitnesu,imajuci u vidu sve one elemente skokova koje rade jednom nogom u koreografiji.


- uz naporan rad potrebno je i ogromno strpljenje.Vishi nivoi estrogena kod zhena uzrokuju gomilanje masti u predelu zadnjice,kukova i butina.Oblik ovih oblasti mozhe se izmeniti treningom,ali ako zaista zelite da ih vajate moracete da skinete masne naslage.Deo te price je i genetika,shto znachi da ce se vase telo odupirati vashim naporima.Budite psihichki spremni na to.


- Ako zhelite sjajne gluteuse ne smete bezhati od chuchnja.To je vrhunska,efikasna,nezamenljiva vezhba za kukove i gluteuse.Da,chucanj razvija sve misice gluteusa,kukova i butina,ali bez brige - to je bash ona vrsta razvijenosti koju zelite: chisto zategnuto misicno tkivo,karakteristichno za chvrste i zaobljene gluteuse.


Predlog treninga za gluteuse i butine

- iskorak u mestu ili chucanj buchicama 3 serije,15-20 ponavljanja
- mrtvo dizanje sa fiksnim kolenima 3 serije,15-20 ponavljanja
- Nakorak ili ekstenzija noge u klechecem polozhaju 3 serije,15-20 ponavljanja
- iskorak na povishenje 3 serije,15-20 ponavljanja
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 19 upita.