TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:15:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potkozni "mehur" na podlaktici.  (Pročitano 2081 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Septembar 19, 2013, 08:06:06 posle podne »

Citat:  link=topic=186285.msg2578185#msg2578185 date=1379247517
Maler... :) Da ne naprezem podlakticu (ne vezbam) dok ne zavrsim sa proverom i koliko je to ozbiljna povreda? Ne uklapam se bas u "profil" koji voli operacije al sta se mora nije tesko. Zanimljivo je sto ne boli/ne smeta... ali estetski je ruzno.. moze li imati posledica? A ovo sa trnjenjem ruku odnosno prstiju, uzrok je prenaprezanje?
dok ne rešiš problem, malo smanji intenzitet treninga i nosi steznik na podlaktici na mestu promene...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2013, 07:03:13 posle podne »

Treba uraditi ultrazvučni pregled da se razjasni da li se radi o proširenoj veni ili kili mišića. od toga zavisi i dalje lečenje.
javi rezultate pregleda
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2013, 06:59:59 posle podne »

Trnjenje ne bi trebalo da je povezano sa prethodnom promenom, a verovatno je posledica prenaprezanja.
Koliko sam razumeo, trnjenje je prošlo?
Sačuvana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #6 poslato: Septembar 15, 2013, 01:18:37 posle podne »

Maler... :) Da ne naprezem podlakticu (ne vezbam) dok ne zavrsim sa proverom i koliko je to ozbiljna povreda? Ne uklapam se bas u "profil" koji voli operacije al sta se mora nije tesko. Zanimljivo je sto ne boli/ne smeta... ali estetski je ruzno.. moze li imati posledica? A ovo sa trnjenjem ruku odnosno prstiju, uzrok je prenaprezanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2013, 11:15:53 posle podne »

Deluje da se radi o kili mišića (muskularna hernija). nekada kod napora dolazi do pucanja mišićnog omotača (fascije) na jednom mestu, kroz koje prolazi mišić- to se zove kila.
Potrebno je uraditi ulatrazvuk da se tačno odredi da li je kila ili vena. Ukoliko se radi o herniji dolazi u obzir operacija....
Sačuvana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2013, 05:14:49 posle podne »

Nista nije zabolelo, sam sam vido da je tu jednom prilikom dok sam vezbao.  U normalnom polozaju kad mi je saka u ravni sa podlakticom ne vidi se nista i kad pipam nema ni izbocine kao ni udubljenja.  U polozajima kad napregnem biceps ili podlakticu tad postaje vidljivo, kad pritisnem samo udje unutra.  Nakon sto sam primetio to na ruci drzao sam sledecih nekoliko dana led na tom mestu 3x dnevno po 10tak min ali nije se povuklo. Recimo kad vezbam tad je malo vidljivo i u normalnom polozaju ruke (podlaktica i saka u ravni)
Prestali da mi trnu  (na drugoj ruci) to mi je mislim od opterecenja jer smo taj dan istovarali rigips dzakcice za posao (30kg po dzaku) par tona, trnuli 2-3 dana pa prestali . Inace gletujem po ceo dan.. ruke su mi uvek pod nekim opterecenjem.

Prilozicu jos par slika sa ovim cudom na ruci sto lici na neku venu...  2 polozaja u kojima se vidi, normalan polozaj ruke ( kad se nevidi)  i krupan plan.  Hvala puno na pomoci.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2013, 02:43:44 posle podne »

Da li je zabolelo kad se pojavila promena?
kada pipneš to mesto u mirovanju, da li možeš da potisneš promenu li pipaš udubljenje na mestu promene?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Septembar 14, 2013, 02:42:20 posle podne »

Promenu koju imaš je na desnoj ruci? A trne leva ruka?
Sačuvana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2013, 04:47:44 posle podne »

Ne znam kad se pojavilo tacno (pre nekih 3 i kusur meseci)... ali mislim da je u periodu kad sam radio posao gde je ukljucena neka doza i fizickog naprezanja i zatim kuci pridvece sa bucicama sklekove zgibove itd..  Pod prste se oseca kao mekana loptica.  Dok normalno drzim ruku ne primecuje se, ali savijem li ruku recimo da zategnem podlakticu ili biceps tada se vidi, nakon vezbanja je vidljivost izrazenija.
Kad sam bio na nekom sistematskom doktor opste prakse mi rece kao nije nista opasno ali ostao je nedorecen... nisti sta je to niti kako je tu doslo, sta radi tu, moze li mi napraviti problem i moze li se povuci.
Nadam se da cu ovde naci odgovor, hvala unapred.

Dodao bih da mi trnu i prsti na rukama s' vremena na vreme (malic i domali prst trenutno na levoj ruci - levak sam) Mislim da je zbog preforsiranja podlaktica ali rekoh da pitam i to kad sam vec tu...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.