TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:45:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rast  (Pročitano 1355 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Septembar 29, 2013, 02:32:08 posle podne »

Pozdrav, Aleksandre. :)

Nažalost, suplementacijom ne možeš ništa da učiniš po pitanju rasta. Možeš samo da što manje razmišljaš o tome i pustiš prirodu da odradi svoj posao, pa ćeš videti hoćeš li i koliko još cm narasti. Verujem da postoji mogućnost da možda dobiješ još koji cm, ali sve je to u domenu teorije. Niko ti ne može precizirati.


Prosto mi je muka gledati neke moje vrsnjake koje su 1.90+ ( ima dosta i mojih visina). Citao sam da imam normalnu donju granicu visine za muskarca od 18 godina u Srbiji ali pa nisam zadovoljan jer je "donja granica". Smatram takodje da bez minimum 180 nemas nikakvog specijalnog izgleda a ni uticaja u drustvu. Recimo drug iz ulice je sedmi razred osnovne skol,lik hladno ima 190 i mutirani glas koji dolazi pubertetom, dok kod mene jos nije dobio potpunu musku cvrstocu boje glasa, da li je moguce da jos nisam zavrsio pubertet?!Posto nikako da se resim akni na licu..... Stidim se svoje visine kada stojim pred likom od 190+ , jednostavno to je taj deo zivota kada mnogo vise gledamo na te stvari.

Molim te, nemoj ovako razmišljati. To je jako poguban stav. Ljudski kvalitet ne odreĂ°uje nečija visina ili težina. Nisi patuljak, 176-7cm je sasvim ok visina. I, kao što rekoh, postoji mogućnost da možda dobiješ još koji cm, nikad se ne zna.

Sačuvana
AleksandarSpasic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2013, 06:54:12 posle podne »

Ljudi zamolicu vas koristice sopstveno iskustvo i znanje da mi date sto vise informacija i komentara na zadato pitanje, jer me proganja i opstednut sam time :)

Ovako: Zovem se Aleksandar i iz Leskovca sam.Za par dana punim 18 godina, vise od polovine vremena ove navedene cifre proveo sam jeduci i sedeci pokraj kompjutera/televizora itd.Dakle nisam se bavio ni jednim sportom.Bilo je pokusaja ali na kraju sam prekinuo zbog nemogucnosti.E sada vec sam pisao na temu u vezi moje tezine, imam par tema vezano za to, da skratim u jednoj recenici: Smrsao sam sa 125 na 85 kg. I to je sada proslost, promena se desila onda kada sam poceo da gledam mnogo vise na fizicki izgled i uspeo sam u tome.Ta promena se dakle desila u drugoj godini srednje skole, sada sam cetvrta.

No mene muci jedna druga stvar u pitanju je visina.Genetske najblize pretspoziture su uzasne, sobzirom da mi je majka gojazna visine oko 1.66 u 48 godini zivota, a otac visine 180 u 52 godini zivota.Genetika igra veliku ulogu naravno ali postoji i onaj drugi deo koji zavisi od sekundarne mogucnosti tako da se oslanjam na njih.

Moja visina je 176-177 dakle za par dana u 18-toj godini zivota.Dok su svi rasli pocevsi od druge godine srednje pa do cetvrte  ja nisam primetio nikakve promene.Zanima me prosto pitanje koje je zapravo slozeno,a to je:
Da li postoji mogucnosti da do 22-25 godine porastem jos koji centimetar sobzirom da u "glavnim godinama" tj. u pubertetu nisam znatno povecao visinu.

Ukoliko postoje kako?  I koje suplemente kao dodatak da koristim? Citao sam nesto o GH MAx-u Redovan sam clan Pansporta u Leskovcu i moram da vas pohvalim jer ste bili jedan od indikatora za moju "zivotnu promenu".Nakon par komada Unydayna i Dyma Burn-a :) Ukljucujuci par komada L-Carnitina + proteina s'obzirom da idem u teretani.

Citao sam i pretrazivao internet, postoji Hormon Rasta ali je i suvise skup tako da trenutno bi bila suluda ideja kupiti to, nije da nemam para ali potrosicu sve ono sto imam :)

Prosto mi je muka gledati neke moje vrsnjake koje su 1.90+ ( ima dosta i mojih visina). Citao sam da imam normalnu donju granicu visine za muskarca od 18 godina u Srbiji ali pa nisam zadovoljan jer je "donja granica". Smatram takodje da bez minimum 180 nemas nikakvog specijalnog izgleda a ni uticaja u drustvu. Recimo drug iz ulice je sedmi razred osnovne skol,lik hladno ima 190 i mutirani glas koji dolazi pubertetom, dok kod mene jos nije dobio potpunu musku cvrstocu boje glasa, da li je moguce da jos nisam zavrsio pubertet?!Posto nikako da se resim akni na licu..... Stidim se svoje visine kada stojim pred likom od 190+ , jednostavno to je taj deo zivota kada mnogo vise gledamo na te stvari.
Imam druga u odeljenju 2 metara..... :)

Dosta pisanja, hvala unapred svim mogucom komentarima :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 17 upita.