TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:05:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trbušnjaci - brza ili spora ponavljanja?  (Pročitano 2644 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2013, 07:06:47 posle podne »

Isto tako i kod mene u teretani. S tim što smo mi imali "točkić" do pre 2-3 godine, a tada sam poslednji put i radio tu vežbu. :D
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2013, 10:06:51 posle podne »

Pa da, u mojoj teretani nema ab wheel pa uzmem sipku za bucicu i stavim male ploce od 1.25, radi perfektno :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2013, 08:44:45 posle podne »

Huh, nisam to dugo radio. :) Kod mene u teretani neki improvizuju tu vežbu na više načina(uz pomoć bučice ili šipke). Svako se snalazi kako zna. :D
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2013, 03:12:45 posle podne »

Ab wheel  8)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2013, 03:02:28 posle podne »

Koje su vaše omiljene vežbe za stomak i da li vodite računa o brzini izvoĂ°enja?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2013, 10:00:04 posle podne »

Trbušnjaci - brza ili spora ponavljanja?
Jim Stoppani, PhD

U prilog sporom izvoĂ°enju trbušnjaka: izvoĂ°enje abdominalnih vežbi u sporom i kontrolisanom ritmu od izuzetnog je značaja za rast i definiciju ovih mišića. Bodibilderi su oduvek lagano izvodili trbušnjake, kako bi osigurali što duže vreme pod tenzijom i da maksimalno pogaĂ°aju ciljani mišić(stomak), bez preteranog njihanja, tj. korišćenja momentuma.

U prilog brzom izvoĂ°enju trbušnjaka: brza ponavljanja angažuju više mišićnih vlakana, što je jako bitan efekat.

Istraživanja

Istraživači sa Univerziteta Migela Hernandeza(Španija) testirali su mišićnu aktivnost abdomena(rectus abdominalis), spoljnih i unutrašnjih bočnih mišića(obliquus), i donjeg dela leĂ°a kod subjekata koji su izvodili ponavljanja različitom brzinom – 4 sekunde, 2 sekunde, 1.5 sekundi, 1 sekunda i što je brže moguće.

Sa povećanjem brzine izvoĂ°enja, povećavala se i aktivnost svih pomenutih mišića, a posebno spoljašneg oblikusa.

Prilikom sporijih ponavljanja, angažovanje ovog mišića bilo je jedva primetno, ali sa bržim ponavljanjima aktivnost mišića porasla čak 6 puta.

Zaključak

Čini se da izvoĂ°enje trbušnjaka u što bržem ritmu omogućava vam angažovanje mnogo više mišićnih vlakana abdomena, naročito eksternih oblikusa.

Dakle, povremeno menjajte ritam vaših trbušnjaka, i ubrzajte ga malo. Primera radi, možete prvih 10-15 ponavljanja uraditi u veoma brzom ritmu, a onda, kako vam  trbušnjaci postaju umorniji, usporiti ritam, povećajte kontrolu pokreta i vreme pod tenzijom, i tako završite seriju. Osim toga, brza ponavljanja sagorevaju i više kalorija, što je još jedan korak više ka izdefinisanom trbušnom zidu.


Izvor: www.flexonline.com

Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 17 upita.