TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397084 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 05:37:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplemetni i adekvatna ishrana  (Pročitano 10397 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2013, 02:42:20 posle podne »

Zdravo svima,

Evo ima skoro 20 dana otkako sam krenuo sa novim rezimom ishrane i treninga i moram priznati da sam za sad zadovoljan rezultatima.
Medjutim, imam jos par nedoumica sto se same ishrane tice, tako da bih voleo da podelim to ovde sa vama, posto bih voleo da cujem i vase misljenje. Znaci dnevna ishrana koju praktikujem je sledeca:
Dorucak: ovsene pahuljice sa jogurtom, ili kajgana (2 jaja) sa ovsenim pahuljicama na maslinovom ulju+kiseli krastavci+masline, ili ovsene pahuljice sa wheyom i jogurtom
Uzina: saka badema ili semenki suncokreta i bundeve
Rucak: pirinac beli (šaka) + pilece belo na malo maslinovog ulja u rerni(dodam vegetu)+kiseli krastavci+masline
Uzina: saka badema ili semenki suncokreta i bundeve
Vecera: tunjevina bez ulja+kiseli krastavci+masline ili piletina od rucka+posni sir
Nakon treninga u teretani popijem whey protein.
Radim cardio maltene svaki dan, uglavnom vozim bajs (60-70% od max pulsa), 60 minuta, i gledam da to bude ujutru na prazan stomak
U teretanu idem 3-4 puta nedeljno.
Kao sto sam i prethodno napisao, cilj mi je da izgubim salo oko stomaka.

Unapred vam hvala na vasim odgovorima! :)


Znaš kako,meni to deluje kao malo unetih kalorija.Ti ipak imaš nekih 8 do 9 treninga nedeljno, je l tako?
I Nemoj toliko da forsiraš te masline.TakoĂ°e umesto kiselih krastavaca ti je bolje da jedeš sezonsko povrće.
Još uvek možeš naći paradajz koji je odličan za metabolizam,imaš sveže krastavce,kupus koji je bogat vitaminom C...
Možeš i samo da skuvaš španać,brokoli i tako neko povrće u vidu variva.Za užinu uz bademe pojedi bananu npr.
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2013, 02:10:13 posle podne »

Zdravo svima,

Evo ima skoro 20 dana otkako sam krenuo sa novim rezimom ishrane i treninga i moram priznati da sam za sad zadovoljan rezultatima.
Medjutim, imam jos par nedoumica sto se same ishrane tice, tako da bih voleo da podelim to ovde sa vama, posto bih voleo da cujem i vase misljenje. Znaci dnevna ishrana koju praktikujem je sledeca:
Dorucak: ovsene pahuljice sa jogurtom, ili kajgana (2 jaja) sa ovsenim pahuljicama na maslinovom ulju+kiseli krastavci+masline, ili ovsene pahuljice sa wheyom i jogurtom
Uzina: saka badema ili semenki suncokreta i bundeve
Rucak: pirinac beli (šaka) + pilece belo na malo maslinovog ulja u rerni(dodam vegetu)+kiseli krastavci+masline
Uzina: saka badema ili semenki suncokreta i bundeve
Vecera: tunjevina bez ulja+kiseli krastavci+masline ili piletina od rucka+posni sir
Nakon treninga u teretani popijem whey protein.
Radim cardio maltene svaki dan, uglavnom vozim bajs (60-70% od max pulsa), 60 minuta, i gledam da to bude ujutru na prazan stomak
U teretanu idem 3-4 puta nedeljno.
Kao sto sam i prethodno napisao, cilj mi je da izgubim salo oko stomaka.

Unapred vam hvala na vasim odgovorima! :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 10, 2013, 03:57:03 posle podne »

Prelistaj malo forum, sigurno ces naci jos dobrih saveta, preporuka i recepata npr...

To ti je pametno za sagorevace, nema potrebe jos da kreces sa Cuts/om.

Kardio mozes raditi i posle teretane, a ako ga radis ujutru na prazan stomak onda popij cuts pola sata pre kardia (nadam se da ti nece izazvati mucninu 9 kapsula, mozda pola case jogurta da popijes zbog stomaka)
mada je skroz ok i dorucak pa kroz npr sat ipo, 2 - animal cuts i onda na trening. Okvirno pola sata treba da prodje od uzimanja do treninga

Animal je bas jak, mozda ce ti vise znaciti pre treninga sa tegovima da ga popijes nego pre laganog kardia.
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2013, 03:53:13 posle podne »

Hvala na odgovorima sto se treninga, suplemenata, i ishrane tice, dosta toga nisam znao.
Trebalo je ocigledno ranije da postavim pitanje sto se sagorevaca tice.
Ok, onda necu pocinjati odmah sa animal cutsom, vec cu krenuti da ga uzimam nakon sto se priviknem na rezim ishrane i treninga.
Kada budem krenuo da konzumiram animal cuts, da li bi bilo okej da uzimam jednu kesicu po ustajanju ujutru, i koliko bi trebalo da cekam pre nego sto doruckujem ili odradim kardio?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 10, 2013, 03:34:06 posle podne »

Sve vezano za ishranu što sam rekla su samo okvirna uputstva, za detaljnije informacije treba znati tvoje podatke - potrošnju kalorija u toku dana, bazalni metabolizam i dr...  u kratkim crtama, moraš smanjiti unos kalorija ali ne naglo i odjednom da ne bi usporio metabolizam.  Možeš povremeno da pojedeš i porciju testenine npr ukoliko osetiš potrebu.
Bitno je, takoĂ°e, da unosiš dosta vode u toku dana - možeš i biljne čajeve i vodu sa limunom (suzbija glad).
Soja nije najbolji izvor proteina za sportiste, povremeno je ok ali svaki dan nisam baš za to... ćuretina je izvrsna, ako ti prija odlično.  Prženo - nije baš najbolji izbor, bitno da bude manje masti - bareno, pečeno i dr.
Uveče samo proteinska hrana sa salatom ili barenim povrćem, uveče nemoj ugljene hidrate.

Ja sam pristalica kardia, ali jak intenzitet znači trošenje ugljenih hidrata a ne masti... masnoće se troše pri srednjem intenzitetu, okvirno 65-75% od maksimalnog pulsa  (u toj zoni treba da držiš puls, a maksimalni izračunavaš okvirno tako što od 220 oduzmeš broj tvojih godina) - subjektivni osećaj da ne ostaješ bez daha, već da možeš opušteno da držiš intenzitet i više sati, npr 2 sata.  Čisto da imaš takav osećaj, a kardio minimum 45 minuta treba da traje. Možda jeste dosadnije nego intenzivniji kardio, ali tako naše telo funkcioniše.

Nisam za Cuts za prvi put... iskreno.   Ako ga već budeš uzimao uzmi 1 kesicu nikako 2 na dan -  i to pre treninga - bilo bi bolje u prvom delu dana jer ako uzmeš uveče nećeš moći da spavaš.

Ja bih za sada ostala na pravilnoj ishrani,treningu i uzimala whey,  sagorevač neka sačeka još malo ili da možda uzmeš neki blaži sagorevač za početak. U svakom slučaju od njega će ti najmanje zavisiti uspeh.
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2013, 03:25:59 posle podne »

Draga Monika,

Prvenstveno hvala na brzom odgovoru.

U poslednje vreme ne jedem toliko mesa, tacnije, uveo sam posni sir kao zamenu za meso. Primetio sam da mi meso uzrokuje manje probleme sa varenjem, medjutim sojin sir mi se cini kao okej zamena za meso, posto ima visok procenat proteina i nizak procenat masti i UH. Medjutim pokusacu da kombinujem onda, nekad meso, nekad sojin sir. Da li bi przena curetina bio dobar izvor proteina iz mesa?
Da, upravo tako, nekad pojedem ovsene pahuljice sa jogurtom, a nekad napravim kajganu sa njima.
Do sada nikad nisam koristio sagorevace, ali citajuci forum uvideo sam da ljudi imaju veoma pozitivna iskustva sa njim. Ali nisam siguran kako se konzumira, tako da bi mi svaki savet dobro dosao. :)
P.S. Pored uvodjenja mesa za rucak i uzimanja semenki u toku uzine, da li je potrebno da jos nesto korigujem u ishrani?
Da li bi bilo pozeljno da uvedem kardio 4-5 puta nedeljno, radi uspesnijih rezultata?

Hvala unapred na odgovorima! :)

Srdacan pozdrav,
Stefan
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2013, 03:14:18 posle podne »

Ćao Stefane,

prvo pitanje, da li jedeš meso ili samo jaja, sir...? :)    pošto vidim da ti to fali, piletina, crveno meso i dr.

budi obazriv sa fetom, tačnije izbaci je :)  mladi sir isto ima masti, sirevi ti nisu najbolja opcija... ponekad može malo, umereno uz salatu, ali nisu najdijetalnija opcija, pogotovo ne feta sir.

Ovsene pahuljice možeš probati i sa whey proteinom ili sa jajima zajedno kao kajganu - i sam si naveo nešto slično. Semenke,bademe možeš za užinu same za sebe - izmeĂ°u obroka.

Za ručak bih ti savetovala da to bude ipak neko meso, npr piletina a uz to prilog - npr pirinač, krompir, salata obavezno...

whey protein je ok posle treninga sa vodom.

Animal cuts je izuzetno jak sagorevač, da li si do sada koristio neke sagorevače?

Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2013, 02:41:43 posle podne »

Zdravo svima,

nov sam na forumu tako da bih prvo zeleo ukratko da se predstavim. Zovem se Stefan, imam 21 godinu, i nedavno sam krenuo u teretanu. Trenirao sam kosarku dugi niz godina, medjutim od kad sam krenuo na fax, pre 2 godine, ne treniram vise toliko intenzivno, ali odrzavam formu koliko toliko. Medjutim u ovom periodu od 2 godine sam poprilicno zapostavio ishranu, tako da sam dobio dosta sala oko stomaka. Visok sam 189cm i imam 85 kila, ali iako kilaza ne izgleda toliko kriticna, imam dosta tvrdokornog sala kog bih zeleo da se resim. (to mi je primarni cilj)
Ukratko bih zeleo da vam napisem kako se hranim i treniram i sta koristim od suplemenata. Stoga, svaka kritika sa vase strane je dobrodosla i bio bih zahvalan da cujem vase misljenje i sta bi bilo pozeljno da korigujem.
Prvo, sto se treninga tice, u teretanu idem 3 do 4 puta nedeljno, u zavisnosti od obaveza na fakultetu, i treninzi su mi uglavnom srednjeg do jaceg intenziteta. Takodje, ujutru uglavnom imam predavanja, ali bih regularno ukljucio i kardio srednjeg do jaceg intenziteta pre dorucka i odlaska na fakultet.(traka, veslanje, voznja bicikla)
Drugo, sto se ishrane tice, pokusavam da je korigujem, tako da sam uveo novi jelovnik. Ujutro uglavnom jedem ovsene pahuljice sa semenkama bundeve, suncokreta i par badema, u jogurtu od 0.1% masti. Ponekad poprzim i dva jaja na ulju od bundeve koja pomesam sa ovsenim pahuljicama, i pored toga dodam par maslina ili komad feta sira.
Za rucak uglavnom isprzim oko 200 grama sojinog sira, a od priloga dodam krastavce, cveklu i masline.
Posto u teretanu idem uglavnom uvece, nakon treninga popijem proteinski sejk, i kad dodjem kuci napravim salatu sa tunjevinom, ili fetom, ili barenim jajima, i pre spavanja pojedem oko 100 grama posnog sira.
Od suplemenata koristim whey protein, a kupio sam i animal cuts, s tim sto jos nisam poceo da ga koristim. (ujedno bio bih zahvalan ukoliko bih dobio savete u kom periodu dana bi bilo najpozeljnije da konzumiram animal cuts, tj. kako da uklopim konzumiranje tog suplementa u svoj dnevni raspored)

Unapred vam hvala svima na vasim odgovorima i sugestijama!  :)


Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.314 sekundi sa 17 upita.