TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:24:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol - kuk  (Pročitano 1943 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2013, 12:18:15 pre podne »

Animalflex je ok, možete dodati i nodol max jednu na dan...
uradite i rendgen kukova u prvoj prilici.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2013, 12:14:19 pre podne »

da li postoji konkretno mesto gde se javlja bol?
Sačuvana
Ildi28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2013, 05:51:14 posle podne »

Zahvaljujem se na odgovoru, savetima i pokušaju da mi pomognete.

Razumem da Vam nije lako postaviti dijagnozu bez konkretnih podataka posebno kad ni sama ne umem tačno objasniti kako se osećam.

Pokušaću navesti činjenice:

- problematična je SAMO leva noga

- bol u levom kuku se javlja pri pokretu kao što je penjanje na stepenik (ili na neko više uzvišenje , kad god je oslonac na levoj nozi)  - što je veći stepenik (npr 2-3 stepenice) tim je teže

- nema problema pri odvoĂ°enju u stranu ni pri rotaciji,

- nema bola ni pri čučnjevima kad je oslonac na OBE noge

- kada stojim ravno, dižem levu nogu (flexija kuka) NE BOLI, ali kad dižem celo telo pomoću leve noge (penjanje na stepenik npr) onda boli

Priznajem da još nisam prestala sa treninzima, nekako se nadam da je prolazna pojava... kardio trening sam svela na eliptiku oko pola sata i pola sata vožnje biciklom (tada me ne boli ništa)  dok hodanje uzbrdo sam izbacila.

Idem još i na grupni trening body pump koji nije lak ali izbegavam sve vežbe koje mi nanose bol  (vežbe kod kojih je težište celog tela na levoj nozi) posvećujem veću pažnju istezanju.

Počeću da pijem Diklofenak duo po Vašem savetu, da li mislite da je Animal Flex koji su mi savetovali iz Pansporta može biti adekvatna zamena ili ipak ovo što ste naveli?
http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/UN467-Animal-Flex.html

Unapred hvala i pozdrav

« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 05:54:26 posle podne od strane Ildi28 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2013, 10:51:43 pre podne »

možete probati da uzmete preparat Joint MD, skup je ali ima jače dejstvo. druga mogućnost je Nodol max...
bilo bi poželjno da se uradi rendgen kukova, da se proveri da ne postoji oštećenje zgloba.
za sada prekid treninga i plivanje kraul ukoliko tegobe to dozvole, prsno ne...
za bolove možete uzeti diclophenac duo 1dnevno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 25, 2013, 10:43:23 pre podne »

bilo bi dobro da precizirate mesto bola ako je moguće?
pri kojim pokretima se javlja bol? (podizanje noge, odvodjenje u stranu, rotacija u kuku...?
Sačuvana
Ildi28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 22, 2013, 08:11:23 posle podne »

Rendgen kukova nisam nikada radila....

istezanje ne radim redovno, jedino na grupnom treningu zajedničko istezanje (ako ostane vremena na kraju)

nema nekih velikih promena, bol je povremen ali podnošljiv, naročito posle treninga iako sam npr. prošle nedelje pravila pauzu tri dana ali nije se sasvim smirilo.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 22, 2013, 06:00:33 posle podne »

Pozdrav, hvala na komplimentima  :)
Bio sam odsutan, pa kasnim sa odgovorom... da li je rajen rendgen kukova?da li radite istezanja na kraju treninga?
Sačuvana
Ildi28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2013, 06:22:55 posle podne »

Pozdrav najboljem forumu!

S obzirom da sam sportski aktivna, iako imam 57 godina, nikad nisam bila u boljoj kondiciji tako da smatram da je ovo adekvatno mesto da postavim pitanje.
Treniram 4 godine, trenutno tri puta nedeljno idem na body pump (trening snage za celo telo sa tegovima na šipkama i slobodnim tegovima) i dva puta nedeljno na kardio trening (eliptika,traka,bicikl).
Od nedavno su mi počeli problemi sa bolovima u levom kuku, koji postaju sve intenzivniji. U početku sam osećala posle body pump-a ali je prestajalo kroz dan-dva. Trenutno moram piti brufen jer ne mogu da zaspim od bola, a u toku dana skoro da se ne mogu popeti na stepenicu kad je težište na levoj strani (npr popeti se na autobus ili na stepenicu, levom nogom, dok desnom ne). Osećam bol nekad čak i pri hodanju.
Moram napomenuti da imam deformaciju metatarzalnih kostiju leve noge što prouzrokuje da ne mogu težište tela preneti na prste zato sam primetila da mi je najteža vežba iskorak i zakorak levom nogom samo, čak i bez tegova pa pokušavam tu vežbu da smanjim maksimalno.
Inače nemam nikakvih problema sa kostima, osteporozom itd...  od suplemenata pijem magnezijum sa kalcijumom (Scitec Calcium Magnesium), mineralni kompleks (Biotech Multimineral complex), ponekad Daily formulu (vitamine) i redovno Q10 i omega 3 (Natrol).
Ne bih volela da prestanem da treniram, kad je oslonac na obe noge nema problema - radim normalno čučnjeve i sve, šta mi savetujete?

Unapred zahvalna!!!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.