TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395700 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 08:10:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: problem sa skakacko koleno  (Pročitano 2040 puta)
mtn12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2013, 11:33:51 posle podne »

da li radiš vežbe za noge sa tegovima u gymu?(u programu lečenja poveede?)

Ne radim, nisam siguran dali ce izdrzati. Ako vi mislite da je dobro, mogu pokushati :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2013, 06:07:25 posle podne »

da li radiš vežbe za noge sa tegovima u gymu?(u programu lečenja poveede?)
Sačuvana
mtn12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:57:06 pre podne »

Evo tamo me boli kod patellor tendon, nadonjem polu pogačice. Bolelo me je i pri hodu po stubišču i pri skokah i to mnogo. Sad posto sam uradio pauzi ne boli me više kad hodam malo, ali kad hodam malo vise onda me počne zajebavat.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:49:48 pre podne »

gde tačno boli - u predelu čašice kolena, pozadi čašice (pogačica), na donjem polu pogačice ili boli na tuberositas tibije (kost ispod pogačice na 2-3cm)?
da li boli pri hodu po stubišču? bol pri skokah?
Sačuvana
mtn12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:47:12 pre podne »

koliko dugo radiš vežbe koje si dobio? da li ima bolova pri vežbama?da li radiš istezanja? plivanje?
da li je bolje?

vežbe radim več 2 meseca, osječam malo boli. Pred vezbe radim istezanja, i jos jednom 1 sat nakon vezbe. U bazent radim one vaterpolo udari... Nisam jos probao da treniram, al bojim se da če me opet... Inace sada imam fizikalne terapije i boli me posle svaku terapiju.
Sačuvana
mtn12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:42:38 pre podne »

Preiskava je bila narejena v treh ravninah, v običajni pd-fatsat sekvenci.

Manjši izliv.
Medijalna plika.
Začetna hondropatija patele- nastajajoč blister na medijalni faseti ter nakazana laminacija tega dela hrustanca.

Osrednje nitje patelarnega ligamenta pod spodnjim polom patele ima ojačan signal-morda celo ruptura kakšnega paramedijalnega vlakna, ligament je v proximalni polovici malo debelejši.

Mnenje:
Možnost začetnega patelarnega tendinitisa.
Začetne spremembe hrustanca pogačice.
Medijalna plika.


Hvala na odgovor,
lep pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:42:06 pre podne »

koliko dugo radiš vežbe koje si dobio? da li ima bolova pri vežbama?da li radiš istezanja? plivanje?
da li je bolje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:37:37 pre podne »

Martin, pošalji mi MRI, ja pričam i slovački i slovenački....
Sačuvana
mtn12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2013, 11:41:54 pre podne »

Zdravo postovani, ja sam Martin Jovanovski, citao sam neki vas post gde ste pisali o ligamenat skakacko koleno. Ja imam problema tacno sa tim. Izvinjavam se zato sto mozda pisem ciganskog, ali mi smo ta nova generacija koja ne poznaje dovoljno jugoslovenskog jezika :))Ja sam iz makedonije, bavim se sa kosarkom, igrao sam u Sloveniji, i upravo sada idem na faksu DIFa u Ljubljani.Osecam bol za vrjeme treninga t.e nakon 2-3km. Isto kad je noga u sedackoj poziciji malo vise, pri vozenje auto takodze. Neko vreme sam zanemario taj bol i nastavio trenirati, ali nakon toga je pocelo sve jace i jace boleti. Doslo je do momenat kad nisam mogao da podignem nogu. Onda sam uradio pauza, uradio magnetna rezonanca, rekli su mi da mi je slab ligament skakackog koleno, isto tako i da imam smaljenu tetivu na koljeno. Dali su mi fizikalne terapije i 2 vezbe, jedna je na dasku od 25 stepena da izvodim cucnjeve sa jednom nogu u smeru dole, sa dve gore, 3x15 ponavljanja 2x na dan. Druga je u fitnesu, ali ja jos uvjek mislim da postoji jos koju vjezbu i koju informaciju koju nisam saznao. Pa zamolio bih vas, da mi isprichate malo vise od toga sto znate za ovaj problem. Kao na primer, dali pomazhe istezavanje nogu i koji del, procitao sam da pomaze vjezbe u vodu. Molim vas da na taj nacim mi pomognete da se vratim sta prije na teren.

p.s Ako vas zanima izvid MRI mogu vam poslati, samo je na slovenskog jezika, pa ne znam koliko bi razumeli :) Mogu se ja potruditi da prevedim to bez onih struchnih zborova ;d

Hvala unapred,

Martin
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.035 sekundi sa 12 upita.