TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:46:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: razgibavanje istezanje fleksibilnost za plivanje  (Pročitano 3768 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2014, 11:40:14 pre podne »

Pozdrav Nemanja i drago nam je da se jedan takav ozbiljan sportista pridružio našem forumu :D

Iskreno nisam nikada radio sa plivačima, ali znam ponešto o treningu snage. Izneću ti neke moje ideje pa mi reci da li to ima smisla.

Trening snage je uvek isti bez obzira koji sport se radi. Trening snage je vezan za naše telo i mišiće, a ne za sportsku aktivnost kojom se bavimo i iz tog razloga je sama ideja treninga snage uvek ista. Ono što se razlikuje od sporta do sporta su vežbe koje se izvode, ali svi osnovni principi ostaju isti.

Ti Nemanja, ako se ne varam nemaš jednu nogu od polovine butine? Samim time je tvoj trening snage donekle uslovljen sa izborom vežbi. Da li trenuntno radiš neku vrstu treninga sa opterećenjem ili ne?

Pretpostavljam da ako tražiš razliku izmeĂ°u amino suplementacije i samog proteinskog praha onda bi se ja na tvom mestu uvek opredelio za protein i to po mogućstvu neki blend proteina iz više izvora. Treniraš dva puta dnevno i to sigurno sagoreva mnogo kalorija. To znači da moraš imati jaku ishranu, ali pošto ne možeš da jedeš bar dva sata pre treninga i to u kombinaciji sa dva treninga dnenvo ti ne ostavlja mnogo prilike da se hraniš oko treninga i tu je suplementacija proteinom korisna. To je tečni obrok koji se lako vari i ne opterećuje ti probavu toliko da će ometati treninge.

Samim time i raspored suplementacije tokom dana bi ti bio da popiješ protein posle svakog treninga. U taj šejk možeš da dodaš oko 50gr dextroze kako bi popunio glikogenske rezerve u mišićima koje se troše tokom treninga. I isto tako možeš dodati i kreatin u dozama 5 gr posle svakog treninga. Ovo će ti sigurno povećati kapacitet tokom plivanja i dati eksplozivnosti pogotovo na startu što je dosta bitno u tvojim disciplinama.

Od ostale suplementacije moja preporuka je mulitivitamin jednom tokom dana recimo posle doručka i dodatno vitamin c posle svakog treninga.

Na koje vežbe sa trakama tačno misliš? Ove te nisam najbolje razumeo. Misliš na trake koje se koriste tokom istezanja kod ljudi koji već ne mogu da postignu dovoljan opseg pokreta, nešto ovako:



Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nemanja Paralympic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2014, 10:21:25 posle podne »

Pozdrav za sve fanove plivanja i teretane.
Moje ime je Nemanja Tadic i ja sam Paraolimpijski reprezentativac Srbije u plivanju.
Ljubav ka plivanju sam steko relativno kasno, sa svojih 16 godina ali sam vrlo brzo uvideo da sa kombinacijom vezbi na suvom, istezanjem i vezbi za opstu snagu i stabilnost tela mogu brzo i lako da npredujem u brzini, eksplozivnosti, duzini plivanja.
Ove godine mi je cilj da unapredim svoje plivanje i skinem jos sekund ili dve sekunde i popravim svoje licne rekorde na 50m, 100m i 400m free.
Pansport mi u tome pomaze tako sto svojoj ishrani dodajem proteinsku suplementaciju i amino. I dalje sam pocetnik u suplementaciji ali imam utisak da, prateci blogove, mogu brzo da napravim dobru kombinaciju za snagu i brz oporavak.
Kakva iskustva imate u treningu snage u teretani a vezano za plivanje?
Da li je amino paket vazniji od proteinskog?
Kako da najbolje kombinujem i rasporedim suplementaciju u toku dana (treniram dva puta dnevno)?

Takodje jedan od velikih problema mi je fleksibilnost. Radim klasicno istezanje u parteru i na vratilu ali me interesuju i vasa iskustva? Konkretno da li vezbe sa trakama povecavaju fleksibilnost ramenih i ledjnih misica?

Pozdrav svima iz Nisa, sa juga.

Nemanja Tadic
Paraolimpijsko Plivanje Srbija
Sačuvana
plivacpk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2013, 03:33:30 posle podne »

Pa zato sam i pitao sto bi trazio i citao gluposti kad ovde mogu da pitam ljude ?
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2013, 08:42:50 posle podne »

Probaj da nabaviš elastične trake za vežbanje,dobra su stvar, kako za zagrevanje,
istezanje tako i za trening. Imaš da uzmeš Tuber gume za vežbanje, skroz su kul stvar.
To će ti sačuvati malo ligamente.
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2013, 05:06:13 posle podne »

Mislio sam na klipove da pogleda da ce mu biti lakse da skonta u vezi istezanja i
zagrevanja da je to teze objasniti recima. Nista lose naravno.
U teretani treba da radi kruzne treninge itd da tu vise obrati paznju nego
na osnovne liftove koji nisam siguran da su mu toliko potrebni za plivanje.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2013, 08:59:02 pre podne »

Nećemo da idemo u takve priče jer nisu tačne. Šta ćemo sa sprint treninzima, oni ne razvaljuju tetive, šta ćemo sa prekompernom upotrebom ramenog zgloba kod plivanja, tu se neće razvaliti ligamenti? Isto tako će ti zglobove razvaliti i dizanje tegova, koju god vežbu da radiš...naravno pogrešno vežbanje će to uraditi još brže.

To što Phelps nešto radi ili ne radi nema nikakve veze sa time šta će neko drugi da radi. To ima smisla koliko i da ja kažem da ću raditi sve što je radio Bolt i da ću postati najbži sprinter svih vremena...

Poslednja tvoja opaska je takoĂ°e neprimerena. Čitav tim ljudi je ovde okupljen da bi pomogao drugima, a i tebi je toliko puta i nema potrebe da se luta po netu ako postoji šansa da savet dobije na Pansport forumu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2013, 06:24:46 posle podne »

Treba da radiš vežbe za explozivnost,brzinu itd.. Mani se mrtvog dizanja,čučnja i
ostalih vežbi koje ti razvaljuju tetive. Da, teretana te ukruti to stoji.
Imaš na youtube snimke Phelps-a i drugih profesionalnih takmičara njihove
treninge u teretani pa to pročačkaj. A što se tiče vežbi za istezanje i razgibavanje,
bilo bi suludo da se sad ovde upljujemo kad stvarno imaš po netu šta hoćeš.
Verovatno te mrzelo pa ko veli.. :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2013, 06:04:12 posle podne »

Ok, ovo je već druga priča.

Pošto trening u vodi ne poznajem toliko dobro, da li možeš da mi napišeš koji trening u teretani radiš? Tako ću moći da vidim da li možda preopterećuješ svoja ramena i ruke pa zbog toga zadobijaš bolove ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
plivacpk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2013, 12:33:34 posle podne »

Aktivan sam takmicar,imam bas slab program imam ceste povrede sa ramenima I laktovima zbog toga ne znam adekvatne vezbe u glavnom mi pravi problem istezanje posle teretane jer mi se ruke ukrute I pogorsavam zaveslaj,a bitne su mi vezbe jer u plivanju je jedna od najvaznijih stvari elasticnost I fleksibilnost
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2013, 09:56:22 pre podne »

Pozz, ima dosta vežbi, gotovo beskonačan je izbor, ali nije ih potrebno sve raditi osim ako nisi pokočen na sve strane.

Da li ti radiš plivanje rekreativno ili si aktivan takmičar i da li postoji neki poseban deo tela koji ti stvara problem u plivanju, a da znaš da je baš pokočen?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
plivacpk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2013, 10:10:52 posle podne »

Ako neko zna neke vezbe za istezanje razgibavanje neka napise ovde bicu mu zahvalan  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 19 upita.