TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:34:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Stetnosti mikrotalasne  (Pročitano 9792 puta)
TashaBG
Gost
« Odgovor #21 poslato: Septembar 28, 2007, 12:14:43 posle podne »

Da li je zdravo pripremati hranu u mikrotalasnoj rerni?

 

Odgovor: Ima dosta rasprava o mikrotalasnim rernama. Kažu da one menjaju stereohemiju nekih molekula, posebno nekih šećera kao što je laktoza, a ne želite da se menja stereohemija hrane koju unosite. S druge strane, za mene nema dovoljno dokaza da je mikrotalasna rerna loša za neku hranu. Ništa u ozbiljnoj literaturi ne nalazite o njoj.

 

Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #20 poslato: Septembar 28, 2007, 11:47:35 pre podne »

Moje misljenje je dobro da ljudima ukazem na mogucnost izbora i da im dozvolimo da sami odluce sta je za njih vaznije: brza pripema hrane ili njihovo zddravlje!?

Ocito da je ulog sa jedne strane nemerljivo veci iako stetn posledice upotrebe iste nisu odmah vidljive pa kao i sve sto se odmah ne manifestuje danasnjeg coveka - tehnomana ne moze da zabrine.

Kada racun dodje na napltu onda se ceskamo po glavi!
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #19 poslato: Septembar 28, 2007, 10:43:05 pre podne »

ko je spominjao smederevac uopste?

Ljudi, ja mozda jesam tupav za komunikaciju preko foruma, ali ne ide mi u glavu kako mozete sebe da pravdate time sto cete reci da ima jos gomila stetnijih stvari od naprimer mikrotalasne. To je poznata stvar i to znaju i oni koji su napisali studije o stetnosti mikrotalasne....kazite im to pa ce oni isto tako da dignu ruke !
Radi se o tome da iako ima jos gomila stetnih stvari treba suprotno da reagujete, da eliminiete sto vishe njih....

Sada ce mnogi reci pa jednostavnije mi je sa mikrotalasnom blabla...slazem se...ali sto to odmah niste rekli vec se pravdate ovim glupostima....
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #18 poslato: Jul 08, 2007, 12:25:04 pre podne »

Odavno se zna da sve sto je na brzinu ne valja. Pre bih odvojio vise vremena da pripremim rostilj na zaru nego da za 10 min napravim na elek. grilu neku splacinu. Ne znam ja sam meraklija i navikao sam na kvalitetan rostilj a i stalno posecujem kafane pa mi sve ove novotarije dodju bzvz.  :-\
Sačuvana
Don't settle for average!
TashaBG
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jul 07, 2007, 10:09:33 posle podne »

vec sam opisala da gril opcija u mikrotalasnoj nije ni prineti,pravom rostilju ,upravo zbog smeka cumura

to sto svi danas zure,takav je tempo,ubrzan,nikad dovoljno vremena,pa valjda znas i sam

« Poslednja izmena: Jul 12, 2007, 03:28:01 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #16 poslato: Jul 07, 2007, 01:50:14 posle podne »

Iako nikad nisam imao smederevac ne dirajte ga jer je to nas "brend" pa ma kakav bio. Bez obzira sto je to odavno prevazidjena naprava mnogo je zdravija od mikrotalasne iako nije dokazano naucno. Zasto npr. kada odete u cevabdzinicu i kupujete nesto sa rostilja ne trazite meso spremljeno na elektricnoj skari nego svi vole meso sa zara. I posle neki imaju primedbe na stare tehnike i izume. Danas svi nesto zure i sve na brzinu bi da spreme. Jedino sto cenim od novih izuma je Blender.  ;)
Sačuvana
Don't settle for average!
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #15 poslato: Jul 03, 2007, 05:27:25 posle podne »

 ::)
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
TashaBG
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jul 03, 2007, 04:40:11 posle podne »

Nema potrebe ni za kakvom ironijom niti cinizmom
Ovde samo razmenjujemo misljenja i iskustva,zar ne?!
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #13 poslato: Jul 03, 2007, 03:34:27 posle podne »

ju izvini ti si onda sigurno jedna od onih urbanih
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
TashaBG
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2007, 09:59:52 posle podne »

Pa ako neko voli da cepa drva,lozi i prlja kucu samo napred.Ja stvarno nisam u tom fazonu,volim arhaicne stvari al samo u muzeju ili u nekom seoskom podrucju.A fizikalijom se bavim na drugi nacin.Teretana npr.

Sto se tice iz krajnosti u krajnost nemam sta da komentarisem o tome.
« Poslednja izmena: Jul 02, 2007, 10:50:43 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #11 poslato: Jul 02, 2007, 06:27:58 posle podne »

slazem se Rexe-e sa tvojom konstatacijom
i sta fali smederevcu?
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #10 poslato: Jul 02, 2007, 06:01:17 posle podne »

Pa lepo je tako razmisljati ...

Ako je nesto manje stetno u odnosu na nesto drugo jer to znaci da je to ok ?
Tasho ti bash volish da ides iz krajnosti u krajnost sa postovima.
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #9 poslato: Jul 02, 2007, 12:15:00 posle podne »

Kao sto sam vec negde navela,otkad je mikrotalasna usla u moju kuhinju zivot mi je znatno pojednostavljen.
O stetnosti iste zaista ne mogu da zamaram svoj mozak,jer ima mnogo toga stetnog kao npr. zagadjen vazduh,voda,sva elektroinstalacija koja zraci,podzemne vode koje zrace,kosmicka energija koja zraci...
Kao zaposlena i pretovarena obavezama mlada domacica ona mi i te kako znaci,i naravno ne stojim pored nje kad je ukljucena niti buljim u istu...Moj glas je ZA

Uopste nisam gadljiva na tehnologiju koja dolazi sa zapada.

Sta vi hocete,da koristimo SMEDEREVCE u 21.veku?!

E bas tako... Ima mnogo stetnijih stvari oko nas od microwave....  ;) 
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jul 01, 2007, 08:22:20 posle podne »

Kao sto sam vec negde navela,otkad je mikrotalasna usla u moju kuhinju zivot mi je znatno pojednostavljen.
O stetnosti iste zaista ne mogu da zamaram svoj mozak,jer ima mnogo toga stetnog kao npr. zagadjen vazduh,voda,sva elektroinstalacija koja zraci,podzemne vode koje zrace,kosmicka energija koja zraci...
Kao zaposlena i pretovarena obavezama mlada domacica ona mi i te kako znaci,i naravno ne stojim pored nje kad je ukljucena niti buljim u istu...Moj glas je ZA

Uopste nisam gadljiva na tehnologiju koja dolazi sa zapada.

Sta vi hocete,da koristimo SMEDEREVCE u 21.veku?!
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2007, 05:13:23 posle podne »

Razmislajam o kupovinin iste...e sad!?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.