TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:17:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Žene i suplementacija kreatinom  (Pročitano 8228 puta)
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #14 poslato: Decembar 29, 2013, 08:03:20 posle podne »

Ja sam davno, pre par godina, probala Universalov monohidrat, čisto iz radoznalosti...  imala sam snage kao nikad u životu, to sigurno, ali sam ujedno bila i žabica koliko sam vode navukla...

a probala sam i kre alkalyn, on me je oduševio, imala sam utisak da mi je pomogao dosta u oporavku, mada na to naravno utiče dosta faktora.... osetila sam porast snage ali nije bilo navlačenja vode.

Tako da moje preporuke idu za Kre alkalyn definitivno kad su pitanju devojke!

hvala puno Mo, na kraju smo se odlucili da te poslusamo.

probace krealkalyn :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Decembar 22, 2013, 11:11:09 posle podne »

Ovde se ne radi toliko o matematici,koliko o fiziologiji zapravo o fiziologiji sporta koja ima svoje zakonitosti kako neke stvari funkcionisu u organizmu.Variranjem hidrata neces mnogo postici,mozes varirati ukupan kalorijski unos shodno intezitetu i obimu treninga ,kao i vrsti treninga.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #12 poslato: Decembar 20, 2013, 12:54:46 posle podne »

ne znam tacan odgovor ali moja matematika nije bas takva, rekla bih da neki ljudi bolje neki slabije tolerisu ugljene hidrate, po primerima iz svoje okoline
ja za sebe smatram da ih jos i dobro tolerisem ali ipak slabije mrsavim na konstantnom unosu, trenutno variram kolicine UH i to mi donosi dobre rezultate :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Decembar 20, 2013, 12:32:41 posle podne »

Pod predpostavkom da ti je bazalni metabolizan 1400 cal...zasto mislis da ce te unetih 800 cal iz UH gojiti kada ce dosta tih UH biti potroseno na rad vitalnih funkcija organizma ?!Zasto da trosis protein kao skup izvor energije za to?
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2013, 06:53:14 pre podne »

Meni iskreno cifra od 50% uh zvuci zaista zaista mnogo, gotovo sam sigurna da bih se mastila tolikim unosom
Hvala na odgovoru :) dacu ja jos jednu sansu kreatinu neku masu kada budem radila :D
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2013, 11:50:00 posle podne »

Dnevni unos UH mora biti minimum 50% od ukupnog dnevnog kalorijskog unosa,a vecina tog unosa da bude u obrocima pre treninga.Koliko je ukupan kalorijski unos zavisi od tvog bazalnog metabolizma,od inteziteta tvog treninga i svakodnevnih fizickih aktivnosti i od trenutnih ciljeva (hipertrofija,snaga ili definicija)...
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2013, 08:26:52 pre podne »

Mene zanima to oko kolicine uh... koje su orijentacione smernice?
U mom slucaju sigurno nije bio problem u treningu, po mom misljenju :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2013, 10:29:21 posle podne »

Ukoliko trening sa opterecenjem nije visoko intezivan ,sa dovoljno UH i proteina u ishrani onda ne ocekujte previse ni od kreatina!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2013, 06:05:20 posle podne »

Moja drugarica pije EFX-ov kre-alkalyn i zadovoljna je. Oseća da ima više snage tokom treninga.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2013, 05:32:16 posle podne »

ja sam pila monohidrat i nikakav prirast snage niti bilo cega nisam imala
vode je bilo, ali ne previse

sve u svemu, nisam uspela da dokucim ovaj suplement. pogotovo kada je ta famozna snaga u pitanju
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2013, 03:07:31 posle podne »

Ja sam davno, pre par godina, probala Universalov monohidrat, čisto iz radoznalosti...  imala sam snage kao nikad u životu, to sigurno, ali sam ujedno bila i žabica koliko sam vode navukla...

a probala sam i kre alkalyn, on me je oduševio, imala sam utisak da mi je pomogao dosta u oporavku, mada na to naravno utiče dosta faktora.... osetila sam porast snage ali nije bilo navlačenja vode.

Tako da moje preporuke idu za Kre alkalyn definitivno kad su pitanju devojke!
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2013, 01:48:28 pre podne »

Ima li članica koje su koristile kreatin? :)

Koji kreatin ste koristile i kakvi su vam utisci?

ovo bi i mene zanimalo posto moja devojka ima zelju da prvi put proba kreatin(trenutno koristi dimatize Elit Whey i Twinlab Dual tabs)

u clanku se preporucuje monohidrat, a jel neka devojka koristila etil ester ili krealkalyn?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2013, 08:39:20 pre podne »

Ima li članica koje su koristile kreatin? :)

Koji kreatin ste koristile i kakvi su vam utisci?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2013, 10:34:11 posle podne »

Žene i suplementacija kreatinom


Da li žene treba da koriste kreatin? Koje prednosti kreatin donosi ženama, koliko im je potreban, i koji oblik je najbolji? Ovo su najčešća pitanja, ali pomenućemo u tekstu još neka.


Kreatin je najpopularniji suplement za izgradnju mišića, a pored toga je i dokazan. Smatram da je to broj 1 suplement za anaerobni trening.

Veliki broj ljudi, a naročito novajlije i oni koji kreatin koriste po prvi put, postavlja česta pitanja oko njegovog korićenja. Sastavio sam listu od 7 najčešćih pitanja sa kojima se srećem.


1. Koji oblik kreatina da koristim?

Postoji mnogo vrsta kreatina, pa može biti veoma zbunjujuće odabrati jedan. Ukoliko tek počinjete sa ovim suplementom, držite se kreatin monohidrata – najčešće korišćenog i najviše dokazanog kreatina. Preferirajte čist kreatin nasuprot proizvodima koji ga sadrže u kombinaciji sa još nekim sastojcima.


2. Koliko dugo da pijem kreatin i da li uopšte praviti pauze?

To je potpuno individualna stvar. Mnogi prave cikluse kreatinom – piju ga dva-tri meseca, pa onda uzmu mesec dana pauze, i tako u krug. Drugi ga pak stalno koriste, bez pauza. Ja spadam u ovu drugu grupu ljudi, i jedini put kada sam pravio pauzu bilo je kada mi je nestalo kreatina u kutiji, pa sam čekao na narednu.

Ukoliko se odlučite na cikluse, imajte u vidu da se vaš normalan nivo kreatina u mišićima vraća nakon 3 nedelje od prestanka korišćenja.


3. Da li je neophodno punjenje kreatinom?

Ne, punjenje nije neophodno, ali je opet, kao i ciklusi, potpuno individualno. Svrha punjenja jeste da se što pre dostignu maksimalne zalihe kreatina u mišićima, i radi se obično tako što se tokom 5 dana uzima 20 g kreatina dnevno. No, iste rezultate ćete postići i za 3 nedelje – uzimajući po 5 g kreatina po danu.


4. Koliko kreatina mi je potrebno?

Kada jednom dostignete maksimalnu zasićenost mišića kreatinom, dovoljno je da uzimate 2-3 g dnevno i održavate to stanje. Često ćete videti na kutijama da je preporučena doza 5 grama, ali je to daleko veća doza od one koja je neophodna za fazu održavanja.

Kada jednom telo dostigne maksimalnu zasićenost kreatinom ( izmeĂ°u 150 i 160 mmol/kg/dw), uzimanje doza 3 – 5 grama neće probiti taj nivo, pa nema svrhe ići na takve doze.


5. Kada da koristim kreatin?

Kreatin bi trebalo koristiti svakodnevno. Manje bitan deo je kada ćete ga uzimati u toku dana. Postoji nekoliko termina za to – pre treninga, posle treninga ili u oba termina. Ukoliko ga uzimate pre treninga, neka to bude na manje od 60 min, a posle treninga ga treba uzeti odmah, kako bi imao najbolji efekat.


6. Da li da uzimam kreatin u dane kada ne treniram?

Da, možete ga uzimati i tada – to pomaže u održavanju mišićne zasićenosti. Preporučujem uzimanje  pre doručka, i to 2-3 g.


7. Da li će me kreatin učiniti većom, bržom, snažnijom?

Kreatin je samo izvor energije za telo, s toga vas ne može direktno učiniti većom, bržom ili snažnijom. No, indirektno pomaže u postizanju ovih ciljeva UKOLIKO SU ISHRANA I TRENING PRILAGOĂDENI TOME.

Reference
Burke, L., Cort, M., Cox, G., Crawford, R., Desbrow, B., Farthing, L., Minehan, M., Shaw, N. & Warnes, O. (2006). Supplements and sports foods. In L. Burke & V. Deakin. (Eds.). Clinical sports nutrition (3rd ed.). (p. 485-579). NSW, Australia: McGraw Hill.


Izvor: www.muscleandstrength.com
Prevod: Robert
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2013, 10:35:42 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 17 upita.