TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395193 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:42:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja u vezi skidanja masnoce i pracenja rezultata  (Pročitano 20175 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2014, 10:40:26 pre podne »

Kao što ti je Marko savetovao, nije svejedno kojim intenzitetom radiš kardio.  65% od max. pulsa je idealna zona za topljenje masnoća, to je aerobna zona (uz prisustvo kiseonika), 65-75% za okvirno izračunavanje.
Napiši mi koliko je puls jutarnji, najniži, kako bih ti izračunala zone i kako bi se mogao držati toga.  Znam, možda jeste malo dosadnije raditi takav kardio jer je dug i lagan, možeš više, ali ne treba više i intenzivnije. iz iskustva je ovo jedna od najvećih grešaka rekreativaca :) 

kako podnosiš animal cut 2 doze dnevno?   napravi pauzu naravno nako 3 nedelje.

ishrana mi se sviĂ°a, ovako na prvi pogled bez poznavanja tačnih brojki, voće je najbolje uvek jesti na prazan stomak i to najbolje u prepodnevnim časovima...   uveče ako je posle treninga onda i nije "strašno" ako uneseš nešto hidrata, ali generalno izbegavaj ugljene hidrate uveče.   A protein nakon treninga da li uzimaš?

takoĂ°e vidim da nemaš nešto izvora zdravih masti....  dodaj kašiku maslinovog ulja na salatu, iseckaj avokado, ubaci šačicu badema, lešnika ili drugih orašastih plodova.
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2014, 01:18:52 posle podne »

Juce sam bas odradio trcanje 8km tempom 10km/h i mogu da kazem da sam bas zadovoljan kako mi se popravilja kondicija, pritom mi je puls znacajno pao iako sam jos podigao tempo.
Medjutim vidim da gresim sto konstantno podizem tempo (cilj mi je bio da konstantno trcim tempom oko 11km/h i da dodjem do stadijuma da takvim tempom mogu bez problema da izguram 11km za 60min - posto svake godine dodjem do tog stadijuma i to mi je neki pokazatelj da sam usao u neku moju zadovoljavajucu formu sto se tice trcanja), a posto mi je glavni cilj skidanje tezine da bi mozda ipak trebao da spustim tempo i da ga mnogo sporije podizem, da bi organizam vise trosio masti.

Sto se tice ishrane, u prvom mesecu sam se slabo izkontrolisao zbog mnooogooo porodicnih okupljanja (kod mojih roditelja, kod zeninih roditelja, dolazila rodbina iz inostranstva.... bas se zaredjalo). Nije to bilo nesto preterano ali nije bilo ni reda.
Medjutim sada imam neku ishranu koja okvirno izgleda ovako i striktno se pridrzavam a ne pada mi tesko:
Dorucak - ovsene sa vodom, jaja, integralna kifla, nemasni jogurt (mada najcesce ovsene)
Uzina - zelena jabuka
Rucak - pirinac, pilece belo, curetina, teletina, riba, kuvani krompir, pecurke, razna kuvana jela, supe... sto vise svezeg povrca, integralni hleb ili dvopek... Ribu ubacujem barem 2 puta nedeljno
Sva jela se spremaju na grilu ili kuvanje bez zaprske, koristi se maslinovo ulje umesto suncokretovog, smanjio sam unos soli, testo iako je integralno jedem ga bas minimalno. Same porcije kolicinski uzimam kontrolisano ali bez preciznog merenja.
Uzina - vocni sejk (zena mi napravi neki miks u sokovniku i blenderu) npr grep/jabuka/kivi, i ovo ide obicno posle treninga
Vecera - najcesce tunjevina sa interalnim dvopekom i casom nemasnog jogurta, mada nekada uzimam ako ostane od rucka princa sa pilecim belim mesom ili nesto slicno...

Ono sto sam totalno izbacio: sve vrste sokova, belo testo/hleb, svinjsko meso, mesne preradjevine, mlecni proizvodi (sirevi, mazalice...), brza hrana, grickalice, slatkisi...
Trudim se da unosim sto vise vode.

Animal Cut uzimam ujutru na prazan stomak jedno pakovanje i oko 16-17h pola sata pre treninga drugo pakovanje.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2014, 09:11:22 pre podne »

Napisacu primer klasicnog treninga koji odradjujem 4 puta nedeljno, cisto da procitam sta mislite o trenigu.

Tracnje 5km - 30min.
Brzi hod uz nagib 1km
3 x 20 trbusnjaka na kosoj klupi
3 x 15 bocnih trbusnjaka na kosoj klupi za obe strane
3 x 15 vezba za ledja na kosoj klupi
2 x 20 trbusnjaci na kosoj klupi
3 x 10 cucnjeva
3 x 30 propinjanja na prste na steperu
3 x 10 cucnjeva sa skokom

Imam jos jedno pitanje u vezi suplementacije. Uzeo sam Animal Cut i planiram da ga uzimam dva puta dnevno po jedno pakovanje.
Da li je pravilno uzimati prvo pakovanje ujuru na prazan stomak pre dorucka, a ako je trening nekih 3 sata posle dorucka a pre rucka, kada da uzimam druguo pakovanje?

Kondiciju si popravio zato sto ti je kardio trening u 3 i 4 zoni gde uglavnom energiju trosis iz kiseonika a veoma malo iz masti.Moja preporuka je da radis 50 do 90 min u zoni 65% od max HR 4 x nedeljno i tada uglavnom energiju trosis iz masti!
Posto ti je bazalni metabolizam oko 2000 cal,ishrana treba da ti bude oko 1850 cal i to 50% iz UH 35% P 15% m tako da dnevno budes u deficitu oko 500 cal i naravno uz kontinuiran trening i ishranu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2014, 10:55:24 posle podne »

Nisam ovo pre video...  :-\ Izvinjavam se.

Primetio si i sam da ishrana koči stvari, i tu moraš napraviti promenu. Čak ni tako dobar sagorevač, kao što je Cuts, neće nešto pomoći ukoliko ishrana ne bude sreĂ°ena kako valja. Rekao bih čak i da nije bilo potrebe odmah ići na ovaj sagorevač. No, pošto si ga već kupio, savetujem ti da kreneš samo sa jednom kesicom, i to 30-ak minuta pre treninga.

Šta je tačno problem u ishrani? Kažeš da se nisi pridržavao menija - da li je reč o previše obaveza, trenuci slabosti (previše "junk hrane") ili nešto treće? :)
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2014, 09:26:10 posle podne »

Napisacu primer klasicnog treninga koji odradjujem 4 puta nedeljno, cisto da procitam sta mislite o trenigu.

Tracnje 5km - 30min.
Brzi hod uz nagib 1km
3 x 20 trbusnjaka na kosoj klupi
3 x 15 bocnih trbusnjaka na kosoj klupi za obe strane
3 x 15 vezba za ledja na kosoj klupi
2 x 20 trbusnjaci na kosoj klupi
3 x 10 cucnjeva
3 x 30 propinjanja na prste na steperu
3 x 10 cucnjeva sa skokom

Imam jos jedno pitanje u vezi suplementacije. Uzeo sam Animal Cut i planiram da ga uzimam dva puta dnevno po jedno pakovanje.
Da li je pravilno uzimati prvo pakovanje ujuru na prazan stomak pre dorucka, a ako je trening nekih 3 sata posle dorucka a pre rucka, kada da uzimam druguo pakovanje?
« Poslednja izmena: Mart 02, 2014, 09:39:43 posle podne od strane goblinin » Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2014, 12:34:56 posle podne »

Posle otvaranja teme nisam odmah krenuo sa treninzima ali evo vec tacno mesec dana sam aktivan pa sam uradio nova merenja posle mesec dana.
Malo sam razocaran rezultatima ali opet mislim da idem u pravom smeru i da se to vidi i oseca.

Trenirao sam odprilike 4 puta nedeljno i kada na jednoj vezbi (trcanju) uporedim svoje stanje sada i pre mesec dana to izgleda ovako.
Pre mesec dana sam istrcao 3km tempom 9,2km/h na traci.
Sada bez problema istrcavam 5,5km sa tempom 9,7km/h na traci (nesto preko 30min trcanja).
Sa te strane sam zadovoljan i jasno osecam napredak, koliko lakse podnosim trening, da imam vise snage i kondicije....

Osetio sam da sam izgubio u obimu struka ali isto tako da su mi butine ostale iste (po farmericama i kaisu).
E onda sam stao na vagu i uzeo krojacki metar i odradio detaljno merenje kao prvog dana, rezultati su sledeci:

Pre mesec dana / danas
Tezina: 100kg / 101kg
BMI: 29 / 29,2
Procenat masti: 27,7% / 26,6%
Procenat misica: 34,6% / 35,2%
Indeks unutrasnje masnoce: 10 / 10
Minimalne dnevne potrebe kalorija: 2.009 / 2.037
Obim struka (iznad pupka): 96,50cm / 94cm
Obim struka (ispod pupka): 102,00cm / 98cm
Obim stomaka u sedecem polozaju: 107,00cm / 103com
Obim bokova: 109,00cm / 109com
Obim grudi: 109,00cm / 109com
Obim butina (sedeci polozaj, najdeblji deo): 66cm / 67cm
Obim butina (stojeci, srednji deo): 58,50cm / 60cm
Obim listova: 44,50cm / 45cm
Obim nadlaktice (biceps nategnut): 35,50cm / 36cm
Obim podlaktice: 29cm /30cm
Sirina ramena: 61cm / 61cm

Ono sto me razocaralo jeste da sam dobio na tezini 1kg i da sam u butinama (za mene kritican deo) dobio na obimu.
Ono po cemu vidim da sam napredovao jeste sama kondicija i snaga na treninzima, smanjen obim struka, manji procenat masti i veci procenat misica.

Mislim da je problem bio u ishrani jel ne mogu reci da sam se bas dobro pridrzavao nekih pravila tako da u sledecem mesecu planiram da malo vise povedem racuna o ishrani i ubacio sam sagorevace od danas (Animal Cut).
Vama koji se bolje razumete (ja sam laik), jel vam govore nesto ovi rezultati i merenja?

Za mesec dana se opet merim...
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2014, 11:54:53 posle podne »

Jesam resio cvrsto i kao sto sam vec napisao nije mi prvi put i uvek kada krenem uspem da dodjem do zacrtanog cilja, kod mene je mnogo veci problem sto ne uspevam da se zadrzim. Nisam totalni pocetnik jel sam bivsi sportista i vec sam dolazio do solidnih (za moj pojam) rezultata i kada sam bio u daleko gorem stanju od trenutnog. Ali novi savet uvek dobro dodje da vidim ako u necemu gresim...

Fond treninga mogu povecati na maksimum 5, u istom danu nikada ne radim dva treninga niti bi mogao u istom danu da radim i kardio i snagu (to znam iz predhodnog iskustva).
Pre sam radio iskljucivo kardio i davalo je rezultate ali ovog puta zelim malo da promenim naviku i da od starta ubacijem vezbe snage barem 2 puta nedeljno.

Uf sad si me "razocarao" sa savetima za obroke. Bas sam se nadao da smem da jedem tu ovsenu kasu za dorucak jel mi je skroz OK, i da bi smeo da jedem tunjevinu u ulju iz konzerve.  :(
Jedino sto mislim da nema potrebe da izbacujem tunjevinu sa povrcem bez ulja (ima ga i tamo ali daleko manje).

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2014, 03:21:28 posle podne »

Ćao i dobrodošao na Forum :)

Vidim da si čvrsto rešio da se dovedeš u red što je za svaku pohvalu :)
Što se vage tiče,ja imam različita iskustva,naime,vage istog tipa su mi pokazivale različite rezultate,tako da nikada ne možeš biti 100% siguran
u njihovu tačnost,ali mogu ti okvirno pomoći.Mislim da ono što je najbitnije jeste ono što vidiš u ogledalu.Zaboravi na brojke i sam ćeš videti kada budeš zadovoljan.Brojevi znaju da opterete čoveka.
Tunjevina jeste u ulju i u konzervi je,tako da bih ti ja pre preporučio neku svežu/zamrznutu ribu.Ona ti se brzo sprema i daleko je zdravija.
Nemoj jesti ovsenu kašu,nego kupi sam ovsene pahuljice,možeš i kandirano voće,sušene banane i tako te stvari,pa da sam sebi praviš ovseni obrok.
Što se suplemenata tiče,super je taj sagorevač.Samo,da li znaš kako i kada se pije? Pošto ne treba odmah da piješ po dve kesice dnevno.
I ja bih dodao obavezno i protein nakon treninga.I da li psotoji šansa da fond trening apovećaš na 3 kardia i 3 snage? Da li to radiš različitim danima?
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2014, 02:22:29 posle podne »

E sada neka pitanja.

1. Koliko su precizne vage za merenje masnoca?
Kupio sam takvu vagu Omron BF511 i po onome sto sam citao trebalo bi da je jedan od boljih modela, meri pomocu 8 plocica i na rukama i na nogama (citao sam da je to bitno).... Interesuje me koliko je sve to precizno i koliko tokom procesa mogu da se oslonim na podatke koje daje za procenat masti i misica?
http://www.prizma.co.rs/sr/index.php/om ... nes/bf-511


2. Posto u ishrani cesto koristim tunjevinu, interesuje me da li je problem sto koristim tunjevinu iz konzerve koja pliva u ulju?
Malo me buni kada vidim onoliko ulje da pliva i ne deluje mi dijetalno, uvek iscedim ulje pre konzumiranja ali naravno da ga u tunjevini ostane dosta pa me interesuje da li je to problem? Probao sam tunjevinu bez ulja i ne mogu da je jedem.
Tunjevina koju konzumiram je Rio Mare 160g
Mada imam i drugu opciju kada uzimam isto Rio Mare tunjevinu ali totalno bez ulja sa povrcem.

3. Posto nikako ne mogu da jedem ciste ovsene pahuljice za dorucak, pronasao sam neku alternativu ali se bojim da to nije preporucljivo dok sam na dijeti. Radi se o ovsenoj kasi koja se sprema sa toplom vodom, a kasa u sebi ima i cokolade iako pise da je dijetalna evo sastava pa sami procenite jel bi smeo to da jedem za dorucak pre treninga. Porcija sadrzi 65g - 265kcal, secer 12,7g, masti 8,1g, dijetna vlakna 3,1g.

4. Sta mislite o suplementaciji koju planiram da ubacim tek posle mesec dana? Da li je OK, jel bi trebao da ubacim jos nesto....

5. Sto se tice mojih meranja koje sam vec napisao. Koje su mere koje bi trebao da jurim u fazi skidanja masnoce (za sad me interesuje iskljucivo skidanje masnoce i da telo dovedem u neko normalno stanje, ne interesuje me nikakva misicna masa)?
Prevashodno sta bi za moju gradju trebalo da bude optimalno sto se tice tezine, procenta masti, procenta misica, obima struka i butina...?

Naravno, svaki savet je dobrodosao.
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2014, 02:06:15 posle podne »

Prvo da napisem kakav plan imam (nije strucan vec na osovu onoga sto znam iz glave a slican plan mi je vec donosio OK rezultate).

Ishrana:
Totalno izbacujem - sve sokove, sve slatkise i grickalice, bela testa, pohovanu hranu, przeno na ulju bas minimalno, svinjetinu, voce u vecernjim satima, mlijeko (zamenjujem ga malomasnim jogurtom), bilo kakvu brzu hranu...
Korigujem kolicine hrane i trudim se da imam 3 glavna obroka plus 2 uzine, ukupno 5 obroka dnevno. Poslednji obrok da bude minimum 2 sata pre spavanja.
Dorucak se obicno sastoji od ovsenih pahuljica sa vodom, dijetalni musli sa malomasnim jogurtom, przena jaja sa integralnom kiflom, tunjevina....
Rucak ide supa, integralni hleb (mada ga inace slabo jedem) ili dvopek, sveze povrce, grilovano ili kuvano meso (pilece belo najcesce, ali dolazi u obzir i teletina, junetina, curetina, riba...)
Vecera njacesce bude tunjevina ili nesto sto ostane od rucka.
Za 2 uzine izmedju obroka uzimam voce (najcesce bananu - znam da je najgora ali meni najvise prija zbog treninga), vocne sejkove koje sam spremam u sokovniku, nekada konzerva tunjevine, nekada manji obrok od onoga sto ostane od rucka.....
Uz to se trudim da pijem sto vise vode.

Trening:
4-5 puta nedeljno u teretanu, od toga bi 2 treninga bila zasnovana uglavnom na kardio a 2 na vezbama snage. Posle svakog treninga idem u saunu, tokom treninga nosim gumeni pojas (znam da nema velike svrhe ali deluje barem psiholoski).
O detaljima sta treninzi tacno sadrze pisacu kasnije kada malo udjem u stos... Za pocetak radim najvise kardio i lagano jacanje okvirno svih grupa misica samo da telo dovedem u neko normalno stanje da bi uopste mogao da radim ozbiljnije treninge.

Suplementacija:
U startu ne koristim nista, minimum mesec dana. Dok organizam ne krene samostalno da se oslobadja viska i dok ne dodjem u odredjenu kondiciju i snagu.
Za posle sam uzeo dva pakovanja Animal Cut-a, uzimacu dva pakovanja dnevno (ujutru na prazan stomak i izmedju rucka i vecere), kada potrosim prvo pakovanje napravim pauzu 7-10 dana pa nastavim sa drugim i to je to.
Vec sam ga koristio.

To je to odprilike sto se tice planova...
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2014, 01:55:58 posle podne »

Krecem sa skidanjem viska masnoca iako nemam bas precizan plan i program ali odprilike znam sta cu raditi jel nisam prvi put u ovoj situaciji da moram da se borim sa visokom. Temu sam otvorio jel bi voleo da procitam sugestije ako u necemu gresim posto planiram da postujem kako se proces bude odvijao, i da postavljam pitanja oko nedoumica koje budem imao.
Iscitao sam neke teme na forumu ali mi je i dalje sve zbrkano u glavi pa bi cisto voleo na licnom primeru da vidim jel gresim u necemu.

Da napisem nesto o sebi i svojim navikama da bi slika moga stanja bila jos pribliznija. Nekada sam se aktivno bavio sportom (rukomet), medjutim kada sam presato od tada kuburim sa viskom kilograma, vec vise puta skidam ali ih ipet i vracam. Najkriticniji sam bio pre 4-5 godina kada sam dogurao do 112kg pa sam za 6 meseci spustio na 88kg. Sada imam 100kg i ono sto mi je prioritet kada gledam samo kilazu jeste da odem ispod 90kg.
Fizicki sam neaktivan vec nekih 7-8 meseci, a pre toga sam bio u odredjenom treningu, na primer mogao sam da istrcim 10kg za 1h (cisto da stvorim pribliznu sliku kondicije u kojoj sam bio).
Moja trenutna kondicija je nikakava pa krecem sve od nule. Jedino sto bi ovoga puta promenio u treningu a sto sam pre zapostavljao jesu vezbe snage. Pre mi je uvek prioritet bilo skidanje masnoca iskljucivo kardio treninzima + trbusnjaci, a sada bi to ipak malo promenio jel vidim da fali i snage u rukama.

Evo kako izgledaju moja merenja
Godina: 29
Visina: 1,86m
Tezina: 100kg
BMI: 29
Procenat masti: 27,7%
Procenat misica: 34,6%
Indeks unutrasnje masnoce: 10
Minimalne dnevne potrebe kalorija: 2.009
Obim struka (iznad pupka): 96,50cm
Obim struka (ispod pupka): 102,00cm
Obim stomaka u sedecem polozaju: 107,00cm
Obim bokova: 109,00cm
Obim grudi: 109,00cm
Obim butina (sedeci polozaj, najdeblji deo): 66,00cm
Obim butina (stojeci, srednji deo): 58,50cm
Obim listova: 44,50cm
Obim nadlaktice (biceps nategnut): 35,50cm
Obim podlaktice: 29,00cm
Sirina ramena: 61,00cm

A evo i slika:






Mislim da je ovo dovoljno informacija da stvorite sliku u kojem stanju se nalazim. U sledecem postu cu izneti neki okvirni plan i pitanja, pa da vidim gde gresim i da li je realno...
« Poslednja izmena: Januar 04, 2014, 02:25:03 posle podne od strane goblinin » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.