TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:11:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vertikala i teretana  (Pročitano 4545 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2014, 02:21:11 pre podne »

Vec sam napisao da se ne bavim ni kojim sportovima. Vezbam u teretani oko 2 meseca, sta sam takodje napisao, mada sam radio sklekove, zgibove dosta dugo pre teretane. A zelim da dobijem na misicnoj masi i na vecem odrazu, sto se mozda suprotstavlja jedno drugom. I da, cucnjevi su sa opterecenjem. Serije su svuda po 4, a ponavljanja na trbusnjacima i hiperekstenziji 20 a svuda po 10. U 4. treningu je po 6 serija jedino, ali da svi izbacaji budu eksplozivni.

Misicna masa i odraz idu jedno sa drugim. :) Radeci cucanj i mrtvo napredovaces u snazi,odrazu ali i misicnoj masi.Naravno ako to sve budes radio kako treba.

To sto je on tebi napisao i dao da radis je klasika kod nas u teretanama za pocetak i pocetnike.

Polako sa tim sto si poceo pa kasnije kad ojacas i udjes vise u materiju menjaces i plan rada.Za sad pici tako...
Sačuvana
dragan223
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2014, 09:59:42 posle podne »

Vec sam napisao da se ne bavim ni kojim sportovima. Vezbam u teretani oko 2 meseca, sta sam takodje napisao, mada sam radio sklekove, zgibove dosta dugo pre teretane. A zelim da dobijem na misicnoj masi i na vecem odrazu, sto se mozda suprotstavlja jedno drugom. I da, cucnjevi su sa opterecenjem. Serije su svuda po 4, a ponavljanja na trbusnjacima i hiperekstenziji 20 a svuda po 10. U 4. treningu je po 6 serija jedino, ali da svi izbacaji budu eksplozivni.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 10:33:27 posle podne od strane dragan223 » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2014, 09:54:52 posle podne »

Sta ti zelis da postignes,tj. sta ti je cilj,da li se bavis nekim sportom sem teretane?

Koliko dugo vezbas?

Za odraz,explozivnost,itd. su glavne vezbe cucanj,mrtvo dizanje,pliometrijski skokovi i nabacaj i trzaj.

Ti te vezbe nemas u planu rada koji si napisao...tj imas cucanj,ali to nije dovoljno a i pitanje je na sta mislis kad pises cucanj,jel sa opterecenjem ili bez?

Koliko serija ti je rekao da radis i koliko ponavljanja?
« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 09:56:28 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
dragan223
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2014, 09:43:10 posle podne »

@Stefan L.

Program mi je pravio strucni trener koji radi u teretani u koju idem. Meni nije najjasnije koje grupe misica radim kada, bicepsa kao da nema uopste. Bila bi mi dobra misljenja i saveti, posto sumnjam u kvalitet ovog programa.

Prvi:
vucenje na lat masini ispred glave
dizanje ledja(ne znam kako se kaze vezba, pogadja cela ledja po sredini, a najvise donja)
izolaciona za triceps
gornji trbusnjaci
pregibac(za ledja)
spoljasnji trbusnjaci
i ponovo izolaciona za triceps, samo malo drugacija, da ne objasnjavam ovde

Drugi:
benc
pregibac
dizanje sipke ka gore, za ramena
gornji trbusni
pek dek
sklekovi
okretanje levo-desno za spoljasnje
i dizanje ledja

Treci
cucnjevi
trbusni spoljasnji
nozna ekstezija
nesto za zadnju lozu, kao saginjanje sa sipkom dok su noge ispravljene
zgibovi
dizanje sipke ispred tela do brade, ono za trapeze
gornji trbusni
i kao lezanje sto duze za trbusne

Od nedavno mi je ubacio trening za eksplozivnost posto sam mu rekao da hocu da unapredim vertikalni skok, i da mi to bude 4. trening, a on je taj trening napravio ovako:

benc
sklekovi
cucanj
vucenje bucica za ledja(obe ruke)
i na kraju 24 serije trbusnjaka po izboru

Primite moje izvinjenje ako neke vezbe nisu najjasnije opisane, pokusao sam sto slikovitije da ih opisem i nadam se da ce vam biti jasno.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2014, 08:23:56 posle podne »

Radi dosta skokova(sunoznih,gusterovih letova itd),pliometriju cepaj.Trening za masu ? Defka/masa je u kuhinji,dok ces hipertrofijom najvise podstaci misic na rast :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2014, 06:39:18 posle podne »

Kako izgledaju ta tri treninga,sta radis na njima?
Sačuvana
dragan223
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2014, 03:36:35 posle podne »

Pozz, imam 16 godina 180cm i 60kg. Krenuo sam u teretanu pre 2 meseca, oseti se napredak. U teretanu idem 3 dana u nedelji, a voleo bih da ubacim 4. trening, trening za vertikalni skok. Inace ne treniram kosarku ali mi fali malo da zakucam pa bih voleo da unapredim skakanje. Da li ce to poremtiti nesto, posto vec imam trening za noge, ali za masu? Ako da, dobro bi mi posluzio neki savet za program.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.