TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 02, 2024, 10:39:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet oko suplemenata  (Pročitano 7821 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #30 poslato: Januar 10, 2014, 01:59:36 posle podne »

Savete oko treninga si već dobila, i ja bih te ohrabrila što se tiče tegova :)  nama devojkama je zaista teško da dobijemo na mišićnoj masi, i uglavnom devojke strahuju od velikih mišića i bildovanja...  rad sa tegovima u teretani može da donese samo pozitivne stvari - brži metabolizam (mišići su aktivno metaboličko tkivo), zategnuti izgled (baš ono što sve devojke žele), više snage i energije i lakše obavljanje svakodnevnih aktivnosti, i manje masti....

Što se tiče kardia, umereni intenzitet, ne treba da se zadišeš i ostaješ bez daha, umereno (da možeš da pričaš u isto vreme) ali treba produžiti trajanje, bar 45-60 minuta.  3-4 puta nedeljno minimum.

Ne zaboravi istezanje na kraju treninga.

Što se tiče suplementacije protein bi bilo dobro ubaciti zbog oporavka, Scitec koji je Dušan preporučio je super ukusan i kvalitetan protein, a ja bih ti preporučila slobodno i Dymatize Elite whey protein koji je trenutno na super akciji,koju možeš da iskoristiš ovog meseca.

Što se tiče omega 3 ribljeg ulja i vitaminsko mineralnog kompleksa koji sam ti preporučila - to su super stvari koje bih preporučila svakoj osobi, bez obzira na godine, utreniranost itd....  jer teško je ishranom uneti sve potrebne vitamine i minerale, na prvom mestu,svi živimo brzo i ne stižemo dovoljno kvalitetno da se hranimo... a omega 3 su jako zdrave i važne, za srce, krvne sudove, mentalne funkcije, kožu, kosu , nokte itd itd...  a treba imati u vidu i to da naša nacija pati od visokog holesterola - visok unos nezdravih masnoća, a omega 3 pomažu u redukciji lošeg holesterola... i pored toga slabo unosimo svežu ribu.

Samo napred i javi ako ima još pitanja ;)
Sačuvana
Zjamajka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #29 poslato: Januar 09, 2014, 09:02:19 posle podne »

Super, hvala ljudi puno na pomoći. Sigurno će biti još nedoumica :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #28 poslato: Januar 09, 2014, 09:00:21 posle podne »

Oba su ti super,možda je Scitec za nijansu bolji protein,mislim,po meni :D Pa ti uporedi cene i vidi koji ti više odgovara.
Piješ ga odmah nakon treninga sa vodom. Ako za doručak ne uneseš nikakav protein,onda je poželjno da i uz doručak popiješ jednu mericu preteina sa vodom.
Nema na čemu :) Ako ti bude još nekakav savet trebao,tu smo :)
Sačuvana
Zjamajka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #27 poslato: Januar 09, 2014, 08:56:39 posle podne »

Aha ok. Paaa imam instruktore koje zamolim da mi pravilno pokažu kako da izvedem odredjene vežbe ;) tako da sa te strane mislim da je sve ok. A koji bih od ona dva proteina trebalo da uzmem i da li  možeš da mi kažeš kako da ih pijem? Hvala unapred
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #26 poslato: Januar 09, 2014, 08:56:26 posle podne »

E,onda bi mogla da promeniš malo :D
Za početak ,grudi radiš u kombinaciji sa ramenima ilit ricepsom,mogla bi svake nedelje menjati kombinaciju.Drugi dan radi noge i trbušnjake,treći dan
radi leĂ°a i biceps i četvrti dan radi ramena (triceps) i trbušnjake. Mislim da će ti tako biti ok.Koliko serija radiš po grupi mišića?
Nisam strucnjak i ne bi da pametujem, ali zar nije previse raditi ramena i grudi u jednom danu. Kad kazem previse, mislim na opterecenje koje ramena trpe, pogotovo prednje rame..

Zato se i rade zajedno,jer pri vežbama za grudi aktivira i ramena :)
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #25 poslato: Januar 09, 2014, 08:54:59 posle podne »

E,onda bi mogla da promeniš malo :D
Za početak ,grudi radiš u kombinaciji sa ramenima ilit ricepsom,mogla bi svake nedelje menjati kombinaciju.Drugi dan radi noge i trbušnjake,treći dan
radi leĂ°a i biceps i četvrti dan radi ramena (triceps) i trbušnjake. Mislim da će ti tako biti ok.Koliko serija radiš po grupi mišića?
Nisam strucnjak i ne bi da pametujem, ali zar nije previse raditi ramena i grudi u jednom danu. Kad kazem previse, mislim na opterecenje koje ramena trpe, pogotovo prednje rame..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #24 poslato: Januar 09, 2014, 08:53:00 posle podne »

E,i to bi mogla da povećaš :D Dakle,radi optimalno 4 serije,a možeš i 5 po grupi mišića. Nadam se da imaš nekoga ko nadgleda tvoje treninge u smislu da ih pravilno izvodiš...
Sačuvana
Zjamajka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #23 poslato: Januar 09, 2014, 08:49:01 posle podne »

Dobro, promeniću onda kombinaciju od sledeceg treninga. Radim po tri serije
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #22 poslato: Januar 09, 2014, 08:45:41 posle podne »

E,onda bi mogla da promeniš malo :D
Za početak ,grudi radiš u kombinaciji sa ramenima ilit ricepsom,mogla bi svake nedelje menjati kombinaciju.Drugi dan radi noge i trbušnjake,treći dan
radi leĂ°a i biceps i četvrti dan radi ramena (triceps) i trbušnjake. Mislim da će ti tako biti ok.Koliko serija radiš po grupi mišića?
Sačuvana
Zjamajka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #21 poslato: Januar 09, 2014, 08:43:34 posle podne »

da, baš tako
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #20 poslato: Januar 09, 2014, 08:42:51 posle podne »

I predpostavljam da onda pet krećeš ispočetka jer si napisala da ideš četiri puta nedeljno u teretanu?
Sačuvana
Zjamajka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #19 poslato: Januar 09, 2014, 08:41:15 posle podne »

Dobro, znači smanjujem ponavljanja a podižem težinu. Radim prvi trening grudi i biceps, drugi dan ledja i triceps i treći ramena i noge po tri serije od svake grupe..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #18 poslato: Januar 09, 2014, 08:34:57 posle podne »

Ja sam i dalje pre za to da se fokusiraš na uzimanje proteina.Ono što treba da radiš jeste da smanjiš broj ponavljanja i povećaš opterećenje.Neka ti ponavljanja po seriji budu od 8 do 10 (predpostavljam da si radila više) .I ne zaboravi,definicija je u ishrani i treningu,a suplementi su ti ispomoć u svemu tome.E sad,pomoć oko samog treninga,kakve treninge radiš?
Sačuvana
Zjamajka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #17 poslato: Januar 09, 2014, 08:31:22 posle podne »

Hvala puno na savetima oko ishrane i unosa proteina, mnogo ste mi pomogli. Što se tiče samih vežbi radim više ponavljanja sa manjim opterećenjem. Ako znate neke posebne tehnike oko vežbi slobodno ih podelite sa mnom, što više saveta dobijem to bolje po mene. E a jel možete da mi kažete koji od ta dva suplementa da uzmem onda ili moram oba?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Januar 06, 2014, 01:55:37 posle podne »

Dobrodošla na forum :)

Moje pitanje je, pošto si rekla da ideš u teretanu, da li radiš sa opterećenjima u teretani?  Ili radiš ogroman broj ponavljanja sa malim težinama kao većina devojaka?   
Ovo pitam iz razloga što je rad sa tegovima ubedljivo najbolji za zatezanje, bolju formu, anti-celulit, obline...  :)

Druga stvar je unos proteina...  većina devojaka unosi jako malo proteina putem hrane.   Tako da bi moj savet bio da povećaš unos nemasnih proteina - rasporeĂ°eno u više manjih obroka u toku dana -  npr jaja (sa akcentom na belanca i po koje žumance), mladi sir, riba, piletina, ćuretina, povremeno crveno meso...

Od suplementacije za cifru koju si navela preporučujem da to bude vitaminsko mineralni kompleks za svakodnevno korišćenje, kao npr. Natrol Energizer zato što treniraš i aktivna si i sada je zimski period... pored toga riblje ulje omega 3 (isto npr Natrol)  i neki protein (dymatize elite whey ili scitec professional whey)  - protein koji bi ti pomogao da se bolje oporaviš nakon tvojih treninga i da uneseš lakše potrebnu količinu proteina na dnevnom nivou.

Naravno ishrana je na prvom mestu i to uvek napominjemo.

Budi slobodna da nam postaviš sva pitanja i nedoumice koje imaš.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 17 upita.