TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:00:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Intolerancija na laktozu  (Pročitano 1714 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2014, 07:51:40 posle podne »

To sa mlekom se i meni potpuno isto desilo pre nekoliko godina. Tada sam prestao da konzumiram sve mlecne proizvode neko vreme. Stvarno se ne secam koliko dugo, ali nekako sam se vratio na mleko. Sada bez problema 1l zelene kravice svaki dan. A u vezi proteina, nemam nikakav pametan savet.
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2014, 05:52:40 posle podne »

Pogrešno si me razumeo. Nisam ja radio test tolerancije na laktozu, već sam do tog zaključka došao sam, što i nije bilo mnogo teško. Čim popijem malo mleka (osim ako nije bez laktoze) ili uzmem samo zalogaj bilo kog mlečnog proizvoda, istog trenutka dobijem dijareju.
Čvrst obrok i praktikujem kao poslednji pred spavanje, al' reko da probam malo za promenu i prašak, naravno ako ima nade.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2014, 05:17:10 posle podne »

Jel si razmisljao o hrani za zadnji obrok? Ako ti ne pravi problem u toku spavanja.. nisu samo sirevi, kazein i blendovi jedini 'spori' proteini
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2014, 05:13:28 posle podne »

Dragi moj Bodi bibere,,radio sam ga i ja pre jedno godinu dana,gde osim laktoze sam toboze ustanovio da sam intolerantan i na svinjsko meso,pecurke,paradajz,kravlje sireve,a toboze kozje i ovcije ne,i surutka mi je preporucena,sto mi nikako ne ide u glavu koji je to reper koriscen za taj test.Ja sam jos dobro i prosao,zamisli paranoicne ljude koji se bave dizanjem tegova,a dobiju podatak da su netolerantni na ribu, junetinu,piletinu, pa to su shokovi.Tako da ja bas nisam uveren u neku pozitivnu stranu tih testova,ali to je vec pitanje za nekog biohemicara ili hematologa da nam kaze pravo stanje stvari.
Zasto bi morao kazein ili praskasti izvor proteina pred spavanje,nije uopste obavezno,to su stereotipi.Meso i neko povrce su po meni idealno resenje,ili par celih jaja,za zadnji obrok,naravno bez dodatnih UH, ako vec zelis da se pridrzavas toga da si netolerantan na laktozu.
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2014, 03:45:40 posle podne »

Kao što sam naslov teme kaže netolerantan sam na laktozu, a hteo bi da pijem neki blend pred spavanje. Posle treninga uziman naravno whey, uglavnom izolate, eventualno Elite Whey koji mi takoĂ°e ne škodi, verovatno zbog digestivnih enzima koje sadrži. Sad, moje pitanje glasi koji protein da uzimam pred spavanje, znači da se sporo oslobaĂ°a, a sa druge strane da mi ne škodi zbog laktoze? Mislim da čist kazein ne dolazi u obzir, ali možda neka mešavina? MyoFusion Probiotic mi po svom sastavu deluje obećavajuće, ali nemam iskustva sa ovim proizvodom. Voleo bih da čujem stručno mišljenje i iskustva drugih vežbača. Da napomenem da nisam zainteresovan za biljne izvore proteina. Protein iz jaja bi bio idealno rešenje, ali koliko vidim nema ga na domaćem tržištu.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.