TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 01:15:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana sportista par dana pred utakmicu?  (Pročitano 3229 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2014, 08:04:48 posle podne »

60% uh u ishrani bi inace trebao da imas, a par dana pred utakmicu uh digni na 70%
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2014, 02:22:51 posle podne »

Pre nekih par meseci bio sam u Cacku sa reprezentacijama Belgije i Italije...Bio sam poslom vezan za njih tamo i provodio sam po ceo dan sa njima tako da sam i rucao zajedno sa igracima..Evo ti recimo jelovnik Italijanske fudbalske reprezentaciej pred utakmicu  .Obrok je bio nekih 4-5 sati pred utakmicu .Prvo su jeli pastu karbonare , zatim su imali mogucnost da biraju izmedju belog mesa i bifteka koji je bio krvav i blagozapecen sa bukvalno kasikom krompir pirea na tanjiru zatim parce kolaca i na kraju kafa ili bezalkoholno pivo .Takodje i drugim danima su se jela slicna jela. Radi se o ozbiljnoj reprezentaciji koja vodi svog kuvara i nosi hranu sa sobom tako da verujem da znaju sta rade.Naravno ono sto ti je Alen rekao je veoma bitno da imas kontinuitet u kvalitetu i kolicini  hrane koju koristis.Nadam se da sam ti bar malo pomogao...

Inace kuvar im je totalni kralj i nikad u zivotu nisam pojeo ukusniji biftek nego tada...naravno igraci su imali po jednu porciju za razliku od mene koji sam sve duplirao  ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2014, 02:00:13 posle podne »

OK mister, prva stvar je da ne slušaš bildere kada je ishrana fudbalera u pitanju. Ovaj savet koji si dobio je u potpunosti pogrešan za fudbalera, a ovako kako si ga ti shvatio nema ni korist kod bildera.

Naime to pražnjenje i punjenje UH je fora koju bilderi koriste da bi im mišići izgledali puniji na bini. Ovo je nešto što se radi poslednje nedelje pred bodybuilding takmičenje u poslednjoj fazi dijete koja ima za cilj da što više dehidrira takmičara na odreĂ°eni način. Tako bi i tebi posle par dana ne unošenja UH telo bilo u dehidriranom stanju. Ovo nikako nije dobro za sportistu koji ima dinamike u sportu, što bodybuilding nema. Rizik od povrede je daleko veći i performansa u dehidriranom stanju je daleko lošija. U stvari ja sam gotovo siguran da većina dana kada si kako kažeš imao volje, a manjkao snage ti u stvari bio dehidriran, a da to nisi ni znao.

Nego da dovršim priču o pražnjenju i punjenju. Jednom kada se bilderi isprazne od izbacivanja UH, jedan do dva dana pred takmičenje krenu da jedu isključivo UH, ali izbace vodu i opet se namerno dehidriraju kako bi što više hrane i vode otišlo u mišić opet sve da bi dobro izgledali na bini, a ne da bi brzo trčali za loptom. Da si ikad bio na takmičenju u bb iz bine video bi kako se bilderi zadišu posle samo jednog minuta pozinga. Jeste da je to dosta zahetvan pozing, ali opet je samo minut. Ti treba da si aktivan minimum 90...

Ishrana za tebe mora biti Konstantno dobra. Konstantno znači da redovno jedeš količinu hrane koja ti je potrebna tokom dana. Ovo znači da nema preskakanja obroka, da imaš većma kvalitetnu hranu i da ne konzumiraš alkohol i duvan. Kada nešto od ovog ne štima ne možeš znati kakva će ti performansa biti.

Pred utakmicu je posebno bitno da te nedelje imaš konstantno dobru ishranu jer taj dan što pojedeš je manje bitno u odnosu na ono što si jeo prethodnih dana. Sad se ponovo vraćamo na unos vode i dehidriranost. Ovo je od posebne važnosti na dan utakmice jer i blaga dehidriranost može da utiče loše na tebe tokom meča. Dehidriranost kontrolišeš naravno unosom vode, ali i sa ugljenim hidratima kojih mora biti dovoljno u ishrani, soli (natrijum i kalijum koji dobijaš iz redovnih namirnica kao što su kuhinjska so, banane itd). Sportska pića tokom i posle treninga su ti gotovo obavezna jer se intenzivnim znojenjem gubi dosta ovih elemenata.

Hvala na iscrpnom odgovoru,pomogao mi je dosta...u pravu ste za sve,pricali su mi i kako oni neki dan unose velike kolicine vode a drugi dan ne smiju vodu da unose,ipak se to odnosi na bb spremanje za takmicenje...znaci savjet za fudbal ne stoji,znao sam :)...hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2014, 10:55:03 pre podne »

OK mister, prva stvar je da ne slušaš bildere kada je ishrana fudbalera u pitanju. Ovaj savet koji si dobio je u potpunosti pogrešan za fudbalera, a ovako kako si ga ti shvatio nema ni korist kod bildera.

Naime to pražnjenje i punjenje UH je fora koju bilderi koriste da bi im mišići izgledali puniji na bini. Ovo je nešto što se radi poslednje nedelje pred bodybuilding takmičenje u poslednjoj fazi dijete koja ima za cilj da što više dehidrira takmičara na odreĂ°eni način. Tako bi i tebi posle par dana ne unošenja UH telo bilo u dehidriranom stanju. Ovo nikako nije dobro za sportistu koji ima dinamike u sportu, što bodybuilding nema. Rizik od povrede je daleko veći i performansa u dehidriranom stanju je daleko lošija. U stvari ja sam gotovo siguran da većina dana kada si kako kažeš imao volje, a manjkao snage ti u stvari bio dehidriran, a da to nisi ni znao.

Nego da dovršim priču o pražnjenju i punjenju. Jednom kada se bilderi isprazne od izbacivanja UH, jedan do dva dana pred takmičenje krenu da jedu isključivo UH, ali izbace vodu i opet se namerno dehidriraju kako bi što više hrane i vode otišlo u mišić opet sve da bi dobro izgledali na bini, a ne da bi brzo trčali za loptom. Da si ikad bio na takmičenju u bb iz bine video bi kako se bilderi zadišu posle samo jednog minuta pozinga. Jeste da je to dosta zahetvan pozing, ali opet je samo minut. Ti treba da si aktivan minimum 90...

Ishrana za tebe mora biti Konstantno dobra. Konstantno znači da redovno jedeš količinu hrane koja ti je potrebna tokom dana. Ovo znači da nema preskakanja obroka, da imaš većma kvalitetnu hranu i da ne konzumiraš alkohol i duvan. Kada nešto od ovog ne štima ne možeš znati kakva će ti performansa biti.

Pred utakmicu je posebno bitno da te nedelje imaš konstantno dobru ishranu jer taj dan što pojedeš je manje bitno u odnosu na ono što si jeo prethodnih dana. Sad se ponovo vraćamo na unos vode i dehidriranost. Ovo je od posebne važnosti na dan utakmice jer i blaga dehidriranost može da utiče loše na tebe tokom meča. Dehidriranost kontrolišeš naravno unosom vode, ali i sa ugljenim hidratima kojih mora biti dovoljno u ishrani, soli (natrijum i kalijum koji dobijaš iz redovnih namirnica kao što su kuhinjska so, banane itd). Sportska pića tokom i posle treninga su ti gotovo obavezna jer se intenzivnim znojenjem gubi dosta ovih elemenata.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2014, 01:36:21 pre podne »

Prvo sam mislio da postavim pitanje u nekoj vec postojecoj temi,ali nisam nasao prikladnu,pa otvorih temu.

Postoji mnogo tekstova na internetu u vezi ove teme (bilo je i na forumu,citao sam ranije),nego mene zanima jedna stvar..

Naime (treniram fudbal) par ljudi mogu reci iskusnih (bildera,koji imaju rezultate iza sebe) mi je dalo savjet,da postoji "fora" kad je u pitanju ishrana pred neki mec.Znaci receno mi je da bi par dana (dan-2) pred pocetak meca,ishrana trebala da bude takva da uopste ne sadrzi UH,znaci samo proteinska ishrana,potpuno izbjegavanje UH,organizam bi se na taj nacin iscrpio i vapio za energijom i onda na dan utakmice (ili dan prije,to nisam bas najbolje shvatio) da ishrana bude kompletno UH,znaci bez unosa Proteina,na taj nacin bi se dobila veca energija nego inace.Ne znam koliko je ovo zdravo napraviti (mada,2-3 dana je samo ishrana ovakva sumnjam da moze postojati neki rizik)...ali ne znam koliko sve ovo ima smisla.


Iskreno,smatram da je veoma vazna ishrana kako na dan meca,tako i dan prije....hiljadu puta mi se desavalo da neki mec uopste nemam snage,imam  volje ali nemam snage,a opet sa druge strane neke meceve jednostavno prstim od snage,ne mogu da stanem (naravno da tu ima raznih uticaja,smatram da je psiha kljucna) ali naravno mislim da postoje neke cake sa ishranom,svaki covjek je za sebe i tesko je znati sta kome odgovara a sta ne.Znam i citao sam dosta sta se sve jede prije utakmice,dosta UH (pogotovo tjestenina,pirinac,integralni hleb itd itd.) ali to sve treba znati i istestirati kako nas organizam koju stvar podnosi,kako reaguje,to je dosta tesko,treba se tu poklopiti milion stvari,da bi "kidao" na mecu! :D
« Poslednja izmena: Januar 16, 2014, 01:38:30 pre podne od strane mister » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.