TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 09:31:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trbusnjaci  (Pročitano 4472 puta)
Beast90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #11 poslato: Februar 09, 2014, 10:04:40 pre podne »

Vreme nije problem, samo bih hteo da ubacim neke vezbe iskljucivo za trbusnjake, pa ako moze neki savet koliko puta nedeljno, koje vezbe, koliko serija i slicno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Februar 05, 2014, 12:52:50 posle podne »

Onda samo daj malo vremena da ojačaš, ne ide to baš tako brzo ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Beast90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2014, 12:44:51 posle podne »

Mrsav sam, glupo mi da kacim sliku :D da, da vide se oni, samo je problem kako da ih ojacam. Sto se tice trening programa, radim lednje cunjeve, potisak iznad glave, ali bucicom, dok mrtvo ne radim, strah me je od povreda.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2014, 12:28:34 posle podne »

Pa ako nemaš ni trunke sala na sebi onda već imaš vidiljive trbušnjake...jer dovoljno nizak procenat telesne masti je jedini uslov za vidljivost trbušnih mišića.

Što se povećanja snage stomačnih mišića tiče to sve zavisi od tvoje trenutne kondicije?

Primera radi vežbači koji su početnici bi trebalo da jačaju svoje mišiće krzo vežbe koje sam gore ispisao, čak samo sa prve dve, a ukoliko u trening programu ima vežbi koje se rade sa opterećenjem stojeći neće biti nikakv problem da se ti mišići razvijaju u skladu sa ostatkom tela.

Možda ako pokažeš sliku mogu da ti dam bolji odgovor?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Beast90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2014, 11:56:15 pre podne »

Pozdrav :) Planiram da krenem sa trbusnjacima uskoro redovno da ih radim, pa me zanima koji je nacin najbolji. Prvo, negde sam procitao da traka i bajs mogu mnogo da pomognu, ali kod mene je problem, sto imam uzasno brz metabolizam, ne smem da rizikujem da smrsam, posto vec nekih 7 meseci treniram u teretani, bas kako bih nabacio misicnu masu, tako da bih molio savet za to. Drugo, naravno, zbog takvog metabolizma, nikad nisam imao ni gram masti, tako da nije to problem, vec kako da ojacam trbusnjake. Nasao sam na youtube ABS-ov program od 8 minuta, koji sam radio par nedelja, ali iskreno, nisam bio zadovoljan rezultatima, ocekivao sam vise za to vreme. Mislio sam da ih radim 3 puta nedeljno, tipa, ponedeljak, sreda i petak, odmah posle redovnog treninga u teretani. Ako nije problem da mi neko napravi program sa tacno odredjenim vezbama i brojem ponavljanja. Koliko vidim postoji podeljeno misljenje izmedju toga da li je tajna u ponavljanju, ili opterecenju. Takodje, citam komentar Alena Radosevica, za ove staticne vezbe, zanima me, koliko serija se radi, sa koliko vremena pauza izmedju serija, i koliko jedna serija treba da traje? Prvenstveno ono sto ja zelim, verovatno ce zvucati smesno :D, je da imam jasno izrazen donji stomak, tj prosto receno, ove dve linije koje odvajaju stomak od nogu, kao na slici

Znam da pitam mnogo, stvarno cenim svaki odgovor. Unapred hvala ;)
« Poslednja izmena: Februar 04, 2014, 12:01:07 posle podne od strane Beast90 » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2014, 10:21:21 pre podne »

Pozdrav,

Trbušnjake nećeš ništa posebno ojačati ako ih planiraš raditi standardnim vežbama gde se vrši pregibanje torza. Trbušni mišići treba da rade kao stabilizatori trupa i samim time treba na taj način i da se vežbaju. Retko ko ima potrebu da ih radi pregibanjem, recimo bokseri su dosta često radili trbušnjake na ovaj način jer upravo u boksu je taj položaj tela jako bitan kod primanja udaraca u borbi.

Jačanje same muskulature trupa mora da se osloni na druge vežbe u teretani i to vežbe koje se rade stojeći i sa šipkom ili bućicama. Primera radi potisak šipkom iznad glave kada se radi stojeći je verovatno najbolja vežba za jačanje stomačnog zida. Prednji čučanj je sigurno najbolja vežba za jačanje oblikusa i seratusa. Čučanj, mrtvo dizanje pa čak i bench press jačaju trbušnjake više nego što i jedna druga vežba jača pregibanjem torza.

Kod početnika ja takoĂ°e volim da radim statične vežbe za trbušnjake. Ove vežbe (prikazaću slike na kraju teksta) služe početnicima da ojačaju svoje trbušnjake iz više uglova, a pri tome prate prirodno kretanje tela.

Prva vežba koju ubacujem kod početnika je:



Druga je varijacija na ovu temu:



Ove dve vežbe, kada se pravilno izvode, jačaju struk iz više uglova i jačaju ga statički upravo iz razloga što struk i mora da ima najveći statičku snagu.

Druge dve vežbe koje koristim kod jačanja mišića trupa se izvode na sajlama i manje su efikasne ali i dalje bolje od klasičnih vežbi za trbušnjake:





Trening trbušnjaka ne treba izvoditi ništa češće nego trening drugih mišića, dakle jednom do dva puta nedeljno. Više rada neće dati više rezultata osim eventualno dodatnog sagorevanja kalorija, a i sam kažeš da imaš brz metabolizam i da ti treba više, a ne manje kalorija :)

Dva puta nedeljno 2 do 3 serije svaku ovu vežbu i struk će znatno ojačati. Ipak ako pričamo o stvarnom jačanju struka onda pričamo o potiscima sa šipkom, prednjem čučnju, mrtvom dizanju itd...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Petar1302
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2014, 07:08:29 posle podne »

Pozdrav svima, zeleo bih da mi pomognete oko programa za trbusnjake! :) Ovako, imam jako brz metabolizam, nemam mnogo kilograma cak se borim da se ugojim svako kilo i nekako nikada nisam radio trbusnjake a bolje su mi se videli nego vecina ljudi koje poznajem a rade ih redovno! e sada  ne toliko zbog izgleda vec zbog toga sto sam primetio da mi je stomak jako slab, resio sam da pocnem da ih radim! Posto nikada to nisam radio a u teretani svako ima svoju pricu, zanima me vase misljenje da li da ih radim svaki dan, ili svkai drugi, treci..? Onda koje sve vezbe da radim, koliko cesto da menjam vezbe i sve ostalo sto mislite da je vazno da mi kazete oko toga, HVALA :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2014, 10:30:19 pre podne »

Svi imaju neku asimetriju na telu i uvek je jedna strana tela više, a jedna manje razvijena. Kod trbušnjaka zarotiranost kukova može da bude razlog da se više aktivira leva ili desna strana.

Bez obzira na sve, jednom kada se mišići adekvatno razviju ovakve razlike se ne primećuju. Ukoliko je opet genetska varijacija, onda nema popravke, tako je kako je...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2014, 09:52:05 pre podne »

Trbusnjaci nisu bas simetricni,mislim da se samo tripujes,ali sto Marko kaze,stavi slike za svaki slucaj  :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2014, 10:56:36 posle podne »

Najbolje postavi fotografije da vidimo kako izgleda.
Sačuvana
xnemanjax98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2014, 05:04:49 posle podne »

Da li moze neki iskusan covek da mi objasni neke stvari i da mi pomogne ?

Trbusnjaci na desnoj strani su mi manji a na levoj veci i vise se vide, sta treba da radim da bi ih nekako izjednacijo?

Moze par vezba da mi navedete ? :) izvinite nov sam
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.