TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 09:22:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofein...  (Pročitano 6989 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2014, 08:07:46 posle podne »

Ipak cu uzeti kofein,mislim da 200 mg prije treninga par puta nedeljno,nece biti previse,uostalom imam 80 kg :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2014, 07:22:16 posle podne »

Hvalaa na odgovoruu :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2014, 06:34:14 posle podne »

Ćaos :)

kofein je stimulans, i ima pozitivne efekte i može da ti da dodatnu energiju i da smanji osećaj umora, poveća budnost i koncentraciju. Naravno, preterivanje niučemu, pa ni u kofeinu, ne valja.  Negativni efekti kofeina su ubrzani rad srca, dehidratacija, nesanica, iritantnost...  Koliko kofeina ti je potrebno da bi se osećao ok a da nemaš sekundarne efekte - to zavisi od osobe do osobe.  U principu, najbolje je da probaš sa manjom dozom - 100-200 mg i mislim da će ti to biti sasvim dovoljno.  Ako piješ samo povremeno, i pre treninga, teško da ćeš stvoriti zavisnost :)

Kad je u pitanju kofeinska zavisnost, taj fenomen zaista postoji ali kod ljudi koji piju velike količine kafe/kofeina i onda telo nakon dugotrajnog uzimanja bukvalno prestaje da reaguje na kofein (to je ono kad ljudi kažu - ma kofein me ne radi, mogu da popijem kafu pre spavanja i ništa) i onda samo povećavaju doze što nikako ne valja.

Važno je da uzimaš dovoljno tečnosti, ako unosiš kofein. TakoĂ°e se preporučuje i kafa sa mlekom, zbog kalcijuma.

Još jedna bolja preporuka, je guarana. U našem asortimanu takoĂ°e možeš naći guaranu  u tabletama, guarana ima sličan efekat kofeinu ali se postepeno otpušta i ima dugotrajniji efekat.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2014, 06:24:50 posle podne »

E ovako,uskoro punim 18 godina (to da naglasim,kao i uvijek :D )....zelio sam da pitam za kofein,znam da sam mlad,da ima vremena,medjutim treniram fudbal,ovo je kljucna godina kada sam na prekretnici biti ili ne biti fudbaler,tako da,druge sanse nece biti..

Nisam pocetnik,dosta se da da kazem "razumijem" u suplementaciju,pijem Kre alkalin i Beta alanin,to mi je glavno zbog fudbala,ovako na pauzama ubacim protein kada sam vise u teretani..s vremena na vrijeme pijem multivitamin,omega 3 (imam i 700 grama BCAA,to sam na poklon dobio,tako da sam i njega pio)...sto se ishrane tice,trudim se koliko mogu,minimum 3 glavna obroka,plus 2 obroka sa strane,sto kvalitetnije...e sada,kada pocne skola,onda dolazi svakodnevno jedan naporan period.

Svako jutro dizanje u 7,pola sata pjeski do skole,dolazim kuci opet pjeski oko 13 ili 14 sati,trening fudbala je obicno oko 15 i 30 ili 16 h i tako svakodnevno,jos ako dodam par puta nedeljno teretanu uvece oko 21 sat (mada,nikada do sad nisam uspio to da uskladim,jer nisam za nista posle ovoga,iako neki moji drugovi tako treniraju,kako,ne znam...mislim da mene slomi,ovaj put do skole,da je to kljucno...sada kada pocnem da vozim,RODICU SE :D )

Ja sam zelio dodati Kofein,medjutim SAMO 1-2 puta nedeljno,planirao sam oko 200 mg prije utakmice da popijem...mislim,znam ja da to Kofein nije neko cudo,da me neko ne shvati pogresno,nego ne znam,ne zelim da stvorim neku zavisnost,ako je to moguce,pa da posle sve vise i vise hvatam se kofeina,ne znam da li to stvara neku zavisnost ? (kao droga haha :D )...preporucivali su mi neki clanovi crni caj ili zeleni,ali ja caj mrzim ne mogu nikako da ga pijem,pogotovo zeleni (kao da masnocu pijem :D ) ali mene to uopste i ne drmne (mislim da sam dosta imun na kofein),kafe zaista rijetko popijem,one me takodje nisu nikada da kazem "razbudile"...popio sam par puta neke NO proizvode,sjecam se neki C4,ali sam slabo sta osjetio,ali se sjecam da sam jednom popio jedan proizvod "SPEED" to je bilo valjda sa nekim ekstraktom guarane,takodje kofein i ne znam sta jos...mada nije velika doza,nije preko 200 mg,ja uvijek gledam te doze,koje su sve preporucljive i dosta vodim racuna o tome....znaci tada kada sam popio Speed desilo mi se u jednom trenutku na treningu,da sam osjetio kao neki blok u nogama,kao da su utrnule,e sad meni to nije predstavilo neki problem,ja sam normalno nastavio da treniram i brzo je to proslo,ali mi je ostalo u sjecanju,pa me isto zanima da li je to povezano sa kofeinom ili ipak je neki drugi sastojak bio u pitanju.....ispisah se dosta (onako kako su mi misli nalijetale,tako sam pisao :D )
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.