TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:34:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta  (Pročitano 21978 puta)
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2014, 04:03:35 posle podne »

Inače, na tom šejku piše da se koristi jednom dnevno, neće biti problem ako bude dvaput?
Recimo ujutro i naveče posle treninga?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2014, 04:02:14 posle podne »

Pošto ujutro uglavnom jedem musli, znači ujutro i protein. :)
Ma, već sam kupila Ultra Loss Shake, samo čekam dozvolu da ga koristim :)
Da se javim povremeno da prijavim kako napredujem? Ako nije problem

koristi ga kao zamenu za obrok onda kad nemaš pri ruci nešto kvalitetno da pojedeš.... kad god možeš neka to bude neki kvalitetan obrok, salatica....  a ultra loss po potrebi :)    kad ti se jede slatko npr, eto dobre zamene.... na poslu, u školi, faxu itd....

naravno, očekujemo da nam se javljaš na forumu, slobodno :)
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2014, 03:59:05 posle podne »

Pošto ujutro uglavnom jedem musli, znači ujutro i protein. :)
Ma, već sam kupila Ultra Loss Shake, samo čekam dozvolu da ga koristim :)
Da se javim povremeno da prijavim kako napredujem? Ako nije problem
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Februar 04, 2014, 03:52:40 posle podne »

Super! Hvala! :)
A šta sa proteinskim šejkom? Ujutro, pre, posle ili u toku doručka, ili/i uveče posle treninga, pre ili posle večere, i da li je bitno koliki je vremenski razmak od obroka? Recimo, za Ultra Loss Shake

protein piješ posle svakog treninga, koji god trening da je u pitanju. Poneseš protein u šejkeru i dodaš vodu posle treninga i popiješ.

U toku dana, po potrebi....  ujutru, ako nemaš drugi izvor proteina (npr jaja ili slično)  onda popij protein i tada. Možeš prvo popiti protein ujutru pa kroz pola sata doručkovati ono što inače doručkuješ.   A možeš npr da isprobaš i jedan od čestih doručaka forumaša, npr ovsene u whey-u , sve zajedno zna da bude super ukusno :)

razmak izmeĂ°u obroka, generalno treba da imaš više čestih obroka u toku dana, da ti metabolizam stalno bude aktivan. Dakle 2,3 sata razmak je sasvim ok.   Naravno bitan je ukupan unos kalorija u toku dana koji mora biti blago smanjen da bi došlo do potrebe da telo sagoreva masti
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #13 poslato: Februar 04, 2014, 03:48:00 posle podne »

Super! Hvala! :)
A šta sa proteinskim šejkom? Ujutro, pre, posle ili u toku doručka, ili/i uveče posle treninga, pre ili posle večere, i da li je bitno koliki je vremenski razmak od obroka? Recimo, za Ultra Loss Shake
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Februar 04, 2014, 03:40:39 posle podne »

nabavi pulsmetar, to je jedino rešenje i pametna investicija :)  merač pulsa - pulsmetar...

ispod 60, 65%  od max. pulsa  je više recovery (oporavljajući trening)  kao lagano zagrevanje ili hlaĂ°enje.

Subjektivni osećaj treba da ti bude, pored pulsa ,da bi intenzitet lako održala bar 2 sata u kontinuitetu, da ne ostaješ bez daha, da dišeš normalno i da bi mogla da pričaš u isto vreme.

Koliko vremenski?  bilo bi dobro bar 45 min - sat vremena.   Može kasnije i duže.
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2014, 03:38:22 posle podne »

I koliko dugo bi trebalo da održavam puls u ovom intervalu tokom kardio vežbi?
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2014, 03:34:17 posle podne »

Koliko dugo bi trebalo da radim kardio? Ako puls bude manji od 147, što je do sada uglavnom bio slučaj, šta se onda dešava u organizmu? Na traci za trčanje nemam mjerač za puls, znači ništa od trčanja?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2014, 03:28:50 posle podne »

Ok,  evo okvirna procena za intenzitet treninga (Karvonenova metoda)  u pitanju je jedna vrlo prosta formula za izračunavanje, koja u obzir uzima i max. puls i puls u mirovanju koji mnogo govori o tvojoj kondiciji.  Ti si negde u proseku.

max.puls 220 - godine života, dakle 194

računaćemo da treba da budeš u zoni okvirno 65-75% od maksimalnog pulsa.

Dakle 65% =  (194 -60) x 0,65 + 60 = 147 otkucaja u minuti
i
75% = (194-60) x 0,75 + 60 = 160 oktucaja u minuti

eto, dakle izmeĂ°u 147 i 160 okvirno drži puls dok radiš kardio, nikako iznad 160....   kako bi najviše trošila masnoće.

Ako posle treninga imaš jaku želju za slatkim , kao što rekoh to može biti do slabog unosa ugljenih hidrata sveukupno u toku dana, a može i to da je trening suviše intenzivan.

Pojedi posle treninga slatko tek toliko koliko osetiš da ti prija, npr šačica suvog grožĂ°a, jedna banana, jedna čokoladica ako baš mora, jabuka sa medom ili šačica suvog voća...    možeš i protein sa 2 kašike dekstroze popiti.

Mnogo je bitnije da posle treninga, kad doĂ°eš kući, imaš kvalitetan obrok od kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata.

Integralno sve u toku dana, a slatko posle treninga je najmanje zlo... ;)  ali to opet znači umerenost, naravno
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2014, 03:10:43 posle podne »

Ćao!
Jutarnji puls mi je 60 (60,58,61). Takav je još od srednje škole, zajedno sa niskim krvnim pritiskom :)
Kakvo slatko posle treninga: voće, suvo voće, med, nešto integralno ili nešto jače? I u kojim količinama?
Hvala puno!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2014, 04:04:05 posle podne »

ne moraš raditi celo telo u okviru jednog treninga, a što se tiče kardio treninga pojačavanje intenziteta dovodi do toga da tleo kao primarni izvor energije troši ugljene hidrate, a ne masnoće, a na kraju treninga ti već polako ostaješ bez ugljenih hidrata i lako može doći do katabolizma (razgradnje mišića). Drugo pada šećer, naravno, i zbog toga ti se toliko jede slatko. Drugo umona si i imaš želju za slatkišima, treninzi su ti verovatno dosta intenzivni.

Kada mi budeš tačno napisala jutarnji puls, izračunaću ti zonu u kojoj treba da budeš kako bi "gaĂ°ala" sagorevanje masti a ne ugljenih hidrata. Intenzitet mora biti srednji - umeren, u aerobnoj zoni (uz prisustvo kiseonika). 

Uz aerobni trening ćeš potrošiti manji broj kalorija ukupno ali će znatno veći procenat biti iz masnoća. Drugo nećeš imati padove šećera.

To što imaš želju za slatkim znači da imaš intenzivne treninge i da ne unosiš dovoljno ugljenih hidrata u toku dana, sve ukupno.  Moguće da ako se tako duže vreme hraniš da se i metabolizam usporio i da je organizam doveden u stanje "preživljavanja".

Dakle prvo blage izmene u treningu, a onda i u ishrani, pa tek onda da vidimo suplementaciju :)
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2014, 03:10:57 posle podne »

Posle treninga mi se malo spava, i treba mi malo više sna da se oporavim. I kad jedem posle treninga, ubrzo posle toga sam opet gladna. Mislila sam ako jedan od tih obroka zamenim sa proteinskim suplementom, da bi moglo doći do nekog napretka.
U teretani su mi rekli da jedan trening radim vežbe za gornji deo tela, a drugi put za donji, za sada se toga pridržavam, mada sam mislila da probam naizmenično, da mixujem vežbe za gornji i donji deo u toku jednog treninga, čini mi se da bi to moglo da dovede do boljeg gubitka masti. Pitaću još trenera, ako Vi niste sigurni. :) Nakon toga preĂ°em na kardio,  na traku i onu spravu sa steperima. Tu polako pojačavam intenzitet, zbog astme i zato što mi fali kondicije. Mislim da mi taj trening traje oko sat i po. Ne treninram dugo u teretani, tek sam počela.
Treninzi su naveče, i primetila sam od ranije, recimo uzimala sam integralne kekse posle treninga, da nisam smanjila težinu. Koju vrstu slatkog onda da konzumiram?
Moj puls je negdje izmeĂ°u 50 i 60 u minuti.
I da, kad ste već pitali, malo se osećam umorno, treba mi i više sna, ali mislila sam da to nije ništa strašno i da se organizam samo navikava na novi tempo, kao i ranije kad sam počinjala sa borilačkim vještinama.
Povrće... zalena salata, karfiol, kupus, takve stvari ovih dana. Šargarepa i luk u sklopu čorbi.
Do sada je problem u ishrani bio u previše dostupnih slatkiša, nikako da odolim iskušenju :) i mislim previše istih posle treninga. Zato sad pokušavam skroz bez slatkog. To ne iskuljučuje UH i suvo voće i med.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2014, 02:25:53 posle podne »

Ako se gojiš onda nema druge nego da ti je visok unos kalorija. Mada po ovome što si navela ne bih rekla da je tako.

Ja nisam nutricinosta, to moram da naglasim, ali ono što mogu da primetim i što bih ti savetovala je sledeće:

- musli možeš jesti ujutru,ali samo neki kvalitetniji musli sa više celovitih žitarica ili najbolje čiste ovsene, ražene, ječmene... najbolje da sama ukombinuješ.  Možeš dodati eventualno malo suvog grožĂ°a, cimet, šta želiš...  ali pošto si sportista moraš da unosiš i više proteina. Jaja su dobar izbor ujutru,ako ti to ne prija bilo bi dobro da ubaciš neki whey protein ujutru, tj proteinski šejk.
- za užinu ubaci neko voće ili orašaste plodove, trudi se da imaš više obroka u toku dana, da ne pregladniš do ručka,večere itd..
- za ručak ok, samo npr riblji štapići nisu dobri, puni su ugljenih hidrata. Gledaj da to bude čista riba, riblji fileti npr ali ne štapići...
- ne moraš izbacivati testenine i crveno meso. Crveno meso možeš jesti 1-2 puta nedeljno, npr junetinu, bogato je gvožĂ°em i ne treba da ga izbacuješ,sportista si i treba ti gvožĂ°e. 
- testenine integralne možeš ponekad ubaciti slobodno, odličan su izvor složenih ugljenih hidrata i daće ti energiju koja ti je svakako potrebna za tvoje treninge.
- slatko ako jedeš neka to bude posle treninga, a u toku dana ako se baš uželiš uzmi neko suvo voće, suve šljive, smokve, kajsije npr.
- večera bez ugljenih hidrata
-ne znam kako stojiš sa povrćem, toga bi trebalo što više.

Ti sada imaš 6 treninga nedeljno?

Šta radiš u teretani?

Nemoguće da pored toliko treninga ne možeš da smanjiš procenat masti. Nešto ne valja u ishrani.

TakoĂ°e, intenzitet treninga ti možda nije odgovarajući.  Napiši mi koji je tvoj puls u mirovanju (najniži jutarnji) kako bih ti okvirno izračunala intenzitet kojim treba da radiš kardio ako ga već radiš.

I kako se osećaš, da li si umorna i bez energije?
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2014, 02:11:59 posle podne »

Ćao!
Nema saveta za mene? :)
Sačuvana
Gabriell Seth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


7down8up

« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2014, 09:34:17 posle podne »

Ok, imam 26 godina, 1.65m, 72.7kg (30.8posto masti u organizmu).
Hm, ishrana... Za doručak obično ide oko 50g muslija sa domaće pravljenim sokom. Za večeru bjelo meso, u zadnje vrijeme pohovano sa integralnim brašnom, ili neki sir, uglavnom se trudim da ne bude ništa slatko jer mi se poslje treninga, koji su naveče, jede slatko. Za ručak obično nešto sa kašikom, supa, čorba, pasulj, riža i grašak, krompir, bjelo meso, riblji štapići. Ponekad imam i jedan meĂ°uobrok sa tostom i sirom i jajetom, jer ne volim pržena ni kuvana jaja(a znam da su puna proteina i ostalog) pa ga zapečem u rerni. Izbacila sam tjestenine i crveno meso, i trudim se da izbacim slatko, ali je to išlo malo teže za praznike :)
Tri puta nedeljno imam treninge borilačkih vještina u trajanju od dva sata. Skoro sam krenula u teretanu, tri puta nedeljno, pokušavam da vratim kondiciju.
Do prije godinu dana imala sam mnogo više treninga na nedeljnom nivou, a sad nekako na koji god dodatni trening da krenem, samo se još više zdebljam, i na vagi i u struku.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.