TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:06:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Periatritis ramena i golferski lakat  (Pročitano 19723 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #83 poslato: April 17, 2014, 08:21:06 pre podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-kljocanja-lakta-snapping-triceps-syndrome.html
Da li je moguce da imam sindrom skljocanja laktra? Jer mi desni lakat nenormalno skljoca,i boli me ispod tricepsa,zadnji deo lakta.
http://www.chirurgie-kreuzkirche.de/assets/images/Ulnaris.jpg Evo slike,tu me tacno boli,i tacno mi tu uvek preskace lakat,i cim mi preskoci malo mi bude lakse.
Po slici problem je po tipu golferskog lakta, ne teniskog...
Skraćeni su misići pregibači šake i prstiju/ fleksori
Sačuvana
AnixD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #82 poslato: April 15, 2014, 01:05:17 posle podne »

Pa,u jednom trenutku sam se osecao kao da mogu bar lagano da pocnem da vezbam,ali sam onda odlucio da ne radim to i napisao poslednji post
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #81 poslato: April 15, 2014, 09:56:38 pre podne »

Izbegavaj pokret ruke iznad glave narednih 7-10dana.
Lokalno led 7min,  3x na dan. Posle leda lioton gel utrljaš/ moze kombinacija lioton, deepreliefe 1/1.
Da  moguće je. Treba da radiš istezanja za triceps,  podlaktice - prava ruka šaka na dole (dlan od sebe), povlačiš prste ka sebi.
Izbegavati vezbe triceps iznad glave, prava šipka, propadanja...
Krenuo sam malo da treniram,kucna varijanta sa bucicama,gladijator,cucnjevi.Radio neki kruzni trening,sa skroz malim tezinama,,i prosao bez bolova.Na kraju treninga odradio istezanje za triceps(ruka iznad glave,dlan izmedju lopatica) i istezao rame,podlakticu, kao sto si mi rekao.E sad,jedini problem koji mi se desi je da pri nekoj vezbi,npr.pri vezbanju bicepsa,prilikom pokreta ruke na dole(negativno ponavljanje),zaglavi mi se lakat i onda skljocne onako,to je verovatno snapping sindrom?

Procitaj ove postove....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #80 poslato: April 15, 2014, 09:54:45 pre podne »

Ne razumem zadnja dva posta i vezu izmedju njih....
Sačuvana
AnixD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #79 poslato: April 14, 2014, 10:03:06 pre podne »

Pedja,citao sam ovu temu,i vise ni sam ne znam sta me je bolelo,a sta me boli.Dakle,rame me jos uvek boli,ali samo na dodir,prednje rame.Lakat mi skljoca pri pomeranju,boli me iza,pogotovo na dodir,poslao sam ti vec mesto na slici,i mislim da imam osetljivost na mestu gde je teniski lakat.Odradio sam 25 terapija,sve ukupno,imam jos 4 terapije.Pa sam ja mislio da ova 4 dana mirujem,idem na terapije,stavljam led i gel,pa da posle ponovo pocnem program oporavka  bucicama za ramena koji si mi dao,da radim vezbe za podlakticu i da radim istezanja.Sta ti mislis? Evo vec 3 meseca ne treniram i nikako da zalecim ovo. Samo ces mi reci kad budem poceo program oporavka,kad da radim,3 puta nedeljno,ili kako vec?
Sačuvana
AnixD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #78 poslato: April 13, 2014, 01:14:00 posle podne »

Krenuo sam malo da treniram,kucna varijanta sa bucicama,gladijator,cucnjevi.Radio neki kruzni trening,sa skroz malim tezinama,,i prosao bez bolova.Na kraju treninga odradio istezanje za triceps(ruka iznad glave,dlan izmedju lopatica) i istezao rame,podlakticu, kao sto si mi rekao.E sad,jedini problem koji mi se desi je da pri nekoj vezbi,npr.pri vezbanju bicepsa,prilikom pokreta ruke na dole(negativno ponavljanje),zaglavi mi se lakat i onda skljocne onako,to je verovatno snapping sindrom?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #77 poslato: April 10, 2014, 10:14:36 posle podne »

Da  moguće je. Treba da radiš istezanja za triceps,  podlaktice - prava ruka šaka na dole (dlan od sebe), povlačiš prste ka sebi.
Izbegavati vezbe triceps iznad glave, prava šipka, propadanja...
Sačuvana
AnixD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #76 poslato: April 09, 2014, 04:45:34 posle podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-kljocanja-lakta-snapping-triceps-syndrome.html
Da li je moguce da imam sindrom skljocanja laktra? Jer mi desni lakat nenormalno skljoca,i boli me ispod tricepsa,zadnji deo lakta.
http://www.chirurgie-kreuzkirche.de/assets/images/Ulnaris.jpg Evo slike,tu me tacno boli,i tacno mi tu uvek preskace lakat,i cim mi preskoci malo mi bude lakse.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #75 poslato: April 07, 2014, 11:09:21 pre podne »

Izbegavaj pokret ruke iznad glave narednih 7-10dana.
Lokalno led 7min,  3x na dan. Posle leda lioton gel utrljaš/ moze kombinacija lioton, deepreliefe 1/1.
Sačuvana
AnixD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #74 poslato: April 03, 2014, 10:39:29 posle podne »

Dala mi je doktorka jos 5 terapija,sutra mi je poslednja.Prednje rame boli,i srednje boli bas dosta,na dodir,i kada se na primer oslonim na nekog laktom i spustim se dole,onda me presece mnogo
Sačuvana
AnixD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #73 poslato: April 03, 2014, 10:36:27 posle podne »

Vazi.Pa,ruka iznad glave,pipam izmedju lopatica(tad boli malo vise),zatim ukrstim ruku,pa pipam do drugog ramena,radio sam istezanja za podlaktice sa prstima na gore i na dole
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #72 poslato: April 03, 2014, 12:10:37 posle podne »

Koje si tacno vezbe radio za istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #71 poslato: April 03, 2014, 12:09:58 posle podne »

Pa,radio sam onaj program koji sam dobio,vezbe za ramena,i nije me tokom vezbanja zabolelo,nego posle.Hoce i da zaboli pri istezanju,kad podigenm ruku,pa je stavim iza glave
Izbegavaj pokret rukom iznad glave, primtome se dešava impigement tetiva roratora ramena o kost....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #70 poslato: April 03, 2014, 12:08:48 posle podne »

Negde si preforsirao, ili u tezinama ili u pokretu.... malo smanji gas, led lokalno, gel lioton/deeprelief... pa lagano vezbe kad se smiri bol....
Sačuvana
AnixD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #69 poslato: April 01, 2014, 02:44:21 posle podne »

Pa,radio sam onaj program koji sam dobio,vezbe za ramena,i nije me tokom vezbanja zabolelo,nego posle.Hoce i da zaboli pri istezanju,kad podigenm ruku,pa je stavim iza glave
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.