TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397177 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 25, 2024, 07:20:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: San  (Pročitano 2718 puta)
nixasn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2014, 10:28:03 posle podne »

Pa ne mogu bas da biram smene, tako da mi ostaje da ostale "delove slagalice" malo bolje sklopim i da spavam kad god mogu. Inace, imam 22 (skoro 23) godine, tako da se nadam da to nece biti veliki problem. Hvala svima na odgovorima :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2014, 04:08:02 posle podne »

pravilo je jasno, kad god možeš da odspavaš duže - odspavaj.  Telo je pametno i daje nam signale koje treba da naučimo da slušamo.
TakoĂ°e, uvek važi ono pravilo "svaki sat pre ponoći se računa kao 2"  i to je istina... sportisti znaju zašto ;)
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2014, 10:23:57 pre podne »

Imam 24 godine,a izlaske i cuganje sam izbacio,tek ponekad ,kada je neka dobra prilika.Vec imam osecaj da mi je duzi san preko potreban. Svoju energiju trosim na kancelarijski posao i vezbanje u teretani. Kada imam devojku onda deo energije odlazi i na sexualne aktivnosti,a kada nemam '' samo guram kontejnere'' :). Elem ,da skratim, u toku radne nedelje pon-petak ,se trudim da odspavam makar 7 sati. Ako odspavam manje , imam mnogo manje energije. Vikendom je druga prica,kad se naspavam 10 sati imam vise i volje i snage ,sto dalje inplicira to da npr. mogu da odradim vise ponavljanja i da mi trening bude kvalitetniji. Ako je zdrav nocni san bitan i za rast misica,veceras idem na spavanje u 10 :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2014, 10:12:24 pre podne »

sve zavisi koliko imaš godina...

ako si 16-17 do nekih 27-28 tvoj san je daleko efikasniji nego posle, recimo 28. godine. Sposobnost tvog tela da se regeneriše putem lučenja odeĂ°enih hormona u toku sna je daleko veća nega posle 28. god. Kad si mlaĂ°i možeš da divljaš, da se iživljavaš na svom organizmu, i opet malo sati sna će ti biti dovoljno da se probudiš potpuno regenerisan i spreman za akciju. To za ''akciju'' podrazumeva: školu, faks, seks, cuganje, izlaske, teretanu...

MeĂ°utim, kako vreme prolazi, pogotovo posle neke 30. godine života, skontaćeš da periodi oporavka postaju sve duži, da ti treba mnogo više sna da bi se regenerisao/oporavio za ''akciju''. Ali do tada si već valjda završio sa školom, faksom, valjda si smanjio cuganje i izlaske, pa ti ostaju seks, teretana i malo više odmora da možeš da postigneš ko nekad :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2014, 09:54:56 pre podne »

naravno da je bitan... u periodu oporavka zapravo napreduješ... trening je samo stres.   Drugo zbog lučenja hormona je bitan san. 

U svakom slučaju, ako već ne možeš da biraš radno vreme, onda je to jedino rešenje - da spavaš kad stigneš, i slušaj svoje telo, zamrači prostoriju da možeš duže da odspavaš iako je dan npr.  Slušaj svoje telo, ako osetiš potrebu za dužim snom, odspavaj...   

Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2014, 09:22:21 pre podne »

Mene zanima koliko je zapravo zdrav san bitan za rast misica? Od nekih ljudi sam cuo da ''oni koji vezbaju sa tegovima treba duze da spavaju jer za vreme sna rastu misici'' . Mogu da primetim da kada odspavam manje od 7 sati imam mnogo manje snage u toku dana.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2014, 12:37:00 posle podne »

Pa u tome je upravo bit mladosti, za sve treba da te ima :D
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2014, 12:28:53 posle podne »

ne slusaj Pedjonija, on obilazi kafane zato i ne stize da spava  ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2014, 10:53:45 pre podne »

Ja imam nenormalni bioritam, i nikad ne lezem u isto vreme, nekad ne stignem ni 5 sati da spavam pa sam ziv..ne razmisljaj toliko o tome, svi ljudi imaju obaveza i prioritete,, samo vezbaj i budi uporan i sve ce doci, san jeste bitan, ali iima jos dosta delova slagalice koji se moraju poklopiti.
Sačuvana
nixasn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

San
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2014, 04:45:15 pre podne »

Pozdrav! Planiram da krenem u teretanu I spreman sam na korigovanje ishrane I uzimanje nekog suplementa (whey npr), ali sam cuo da je u celoj toj prici san jako bitan. Zaposlen sam I radim u 3 smene, pa me zanima koliko bih "stete" imao od razlicitog rezima spavanja svake nedelje?  Unapred hvala na odgovoru
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.