TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:54:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin - pre ili/i posle treninga?  (Pročitano 6596 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2014, 11:33:56 pre podne »

Nije. Znam da nije iz razloga sto je to jedini NO reaktor iz uslovno receno grupe ''boljih" reaktora koji nisam probao. Ne znam kako, ali uvek nekako uzmem nesto drugo.  :-\
Msm da je bio stari Jack...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Mart 07, 2014, 10:36:54 pre podne »

Limun ili lumunada? Ako je limunada, da nije NO Xplode? :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=116851.0
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Mart 07, 2014, 08:53:18 pre podne »

Imao sam problem sa nekim reaktorom, bas u tom smislu da mi ''ide na grlo'' , i dobro se secam da je u pitanju limun, ali se ne secam koji je to reaktor bio.  ???
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Mart 07, 2014, 08:38:57 pre podne »

Mi smo sušte suprotnosti po tom pitanju. Popiću i ja bilo šta, nije to problem (kad sam popio pola kilograma čistog leucina, nema tog suplementa više koji mi može biti problem :D), ali mi je bitniji ukus pre nego posle treninga. :)

Ume neki loš ukus da me natera da podrigujem tokom treninga, pa mi to ne odgovara baš, a posle treninga, onako iscrpljen, mogu da sunem u sebe bilo šta. :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Mart 07, 2014, 07:14:28 pre podne »

Pio sam sa ukusom maline. Skroz je ok. Skoro me je jedan drugar pitao kakav je ukus Xpand-a, on je na kraju uzeo neku mandarinu. Iskreno, to sto cu popiti pre i posle treninga, moze stvarno da bude bilo kojeg ukusa. Pre treninga sam vec naostren u fazonu "The eye of the tiger" i samo izvrnem pre-W, a posle istog mi bas treba nesto sto je slatkog ukusa,pa mi za PWM moze ''bilo koji ukus'' whey-a.  :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Mart 06, 2014, 11:58:52 posle podne »

Mene Xpand jako lepo odradi, i ako je jeftiniji dosta od neke fensi konkurencije.  :)

Koji si ukus pio i kako ti se dopao? Znam da radi i da je dobar, znam i da lepo miriše (kupina), još samo da malo prostudiram utiske o ukusima. :D
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2014, 09:43:15 posle podne »

Mene Xpand jako lepo odradi, i ako je jeftiniji dosta od neke fensi konkurencije.  :)

Slazem se  ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2014, 09:29:15 posle podne »

Mene Xpand jako lepo odradi, i ako je jeftiniji dosta od neke fensi konkurencije.  :)
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2014, 08:52:50 posle podne »

I ja bih uzeo xpand da imam para ali mi je prioritet amino :D
Inace ukus kupine kida  ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2014, 08:31:15 posle podne »

Ja sam veoma zadovoljan trenutnim izborom kreatina - Prolab. Videću uskoro da ubacim i Dymatize Xpand 2x, ima super cenu trenutno. :)

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2014, 10:10:05 pre podne »

Moje novo otkrovenje, Game Day od firme MAN Sports. Izguglaj ga i vidi koliko je sastav...pa,zanimljiv. Growth Factor u konc. obliku PF3, zatim ekstrakt dendrobiuma, sastojak koji daje ''ono nesto'',pored standardnih NO stimulatora.  :)
Posto sam sad na periodu ciscenja od kreatina, odgovara mi sto on nema u sebi kreatin, mada se kod vecine NO reaktora to podrazumeva. Kada budem poceo sa monohidratom,ubacicu sa mericom Game-a 5 grama,i 5 u PWM. Od kreatina nemam nekog favorita, gledam da je mikronizovan i na akciji.  ;D Cenovno mi je super DYM micronized, a najzadovoljniji sam bio sa Olimp-ovim mikro na 200 mash-a.  
Krealkalin jos nisam probao.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2014, 09:58:43 pre podne »

Tako i ja radim kada imam takvu kombinaciju. Koji NO i kreatin koristiš? :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2014, 09:09:26 pre podne »

Doobaar.  :)  I ja sam poceo slicno. NO pre treninga koji sadrzi dozu kreatina i stavim 5 grama u PWM.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2014, 08:47:36 pre podne »

Kreatin - pre ili/i posle treninga?
autor:  Jim Stoppani, Ph.D.



Pitanje:
Čini se da ovih dana svi koje znam koriste kreatin, ali ne i na isti način. Čuo sam da je najbolje uzimati ga posle treninga (PWM), koje je vaše mišljenje?

Odgovor: Ja već više od 10 godina preporučujem uzimanje kreatina pre i posle treninga. Ovaj način se pokazao najboljim za vežbače, a i istraživanja to potvrĂ°uju. No, meĂ°u nekim stručnjacima i dalje postoji polemika da li je bolji termin onaj pre ili nakon treninga.

Pa, za one koji žele ograničiti unos kreatina na samo jednu dozu dnevno, možda će biti od koristi nedavna studija koju je uradio Dr. Jose Antonio.

Istraživači su podelili grupu rekreativnih bodibildera tako što je jedna grupa uzima dozu od 5 g kreatin monohidrata pre treninga, a druga odmah nakon. U dane odmora bilo im je dozvoljeno da dozu uzmu u bilo kom terminu tokom dana.

Rezultati studije objavljeni su 2013. godine u The Journal of The International Society of Nutrition. Nije bilo nikakve značajne razlike izmeĂ°u dve grupe, a koje se tiču najbitnijih faktora - čiste mišićne mase, procenta telesnih masti i snage. Ipak, kada se obratila pažnja na neke manje bitne brojke, potvrĂ°eno je da uzimanje kreatina nakon treninga ima bolji efekat na snagu i mišićnu masu.

Naravno, gomila magazina, sajtova i kvazi-stručnjaka odmah su se uhvatili za taj deo studije kao čvrst dokaz da je kreatin u PWM-u efekasniji. Moja poruka njima bila bi: ne žurite!

Odmah da istaknem da ne želim da osporavam i omalovažavm istraživanje dr. Jose Antonio. On je vrlo pametan čovek i jasno je stavio na papir da nije bilo nikakve značajne razlike izmeĂ°u termina pre i posle treninga. Razlika se javila samo kod, kako su oni nazvali stavku, "zaključak na bazi magnitude", gde se pokazalo efikasnije uzimanje kreatina posle treninga.

Nažalost, biće neophodno još dosta ovakvih studija da bi se došlo do konkretnijih dokaza. No, rezultati iz sveta oko nas, a vidao sam na hiljade primera, pokazuju da je najbolje uzimati kreatin u oba termina. Čak postoje i istraživanja koja idu u prilog ovome.


2006. godine australijski istraživači došli su do zaključka da je 10-nedeljno uzimanje kombincije proteina, ugljenih hidrata i kreatina, pre i posle treninga, kod vežbača dalo 80% veću mišićnu masu i 30% veću snagu u odnosu na grupu vežbača koji su ovaj šejk ispijali ujutru ili uveče. Ta grupa zabeležila je niži procenat telesnih masti u odnosu na "jutarnjo-večernju" grupu, kao i značajno veće rezerve glikogena u mišićima, što je od vitalnog značaja za performanse i mišićni rast.

Mnogi će osporavati ove rezultate, pošto je kreatin kombinovan sa proteinom i prostim ugljenim hidratima (glukoza/dekstroza). Sa jedne strane to jeste istina, teško je u toj kombinaciji izdvojiti efekat kreatina. No, sa druge strane, upravo je takva kombinacija suplemenata način za najbolje korišćenje kreatina, tj. njegov maksimalan efekat. Solo korišćenje kreatina nije ni upola efikasno kao u kombinaciji sa proteinom i ugljenim hidratima.

Zapravo, nedavna ISSN studija uporeĂ°ivala je efekat samog kreatina uzimanog pre i uzimanog posle treninga, bez ikakve druge suplementacije. Nisam se slagao sa tim pošto je to neefikasan način korišćenja ovog suplementa. Ipak, pošto ta studija nije otkrila ništa značajno, ovo nije ni bitno.

Nova studija već kruži po teretanama i forumima, pa viĂ°am sve više ljudi koji samouvereno smatraju da je superiornije uzimati kreatin samo posle treninga. Kada naletite na takve ljude, znajte sledeće: a) oni nisu ni pročitali studiju u celosti, b) ne znaju o čemu pričaju, c) po ovom pitanju ste bolje informisani od njih.

Moj savet bio bi radite ono što izvlači maksimum iz kreatinske suplementacije – uzimajte ga i pre i posle treninga. Kreatin je jeftin i efikasan suplement, i predstavlja lak način za poboljšanje rezultata treninga.

U slučaju monohidrata, kao i najvećeg dela drugih oblika kreatina, uzimajte doze od po 5 grama. Ukoliko koristite kreatin HCL, dovoljno je uzimati 1,5-2 g pre i još toliko grama nakon treninga.


Reference:
    Antonio, J. and Ciccine, C. The effects of pre versus post workout supplementation of creatine monohydrate on body composition and strength. Journal of The International Society of Nutrition 10:36, 2013.
    Cribb, P. J. and Hayes, A. Effects of supplement timing and resistance exercise on skeletal muscle hypertrophy. Med Sci Sports Exerc. 2006 Nov; 38(11):1918-25.


Izvor: www.bodybuilding.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.