TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 04:32:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Taurin,kofein ili power force  (Pročitano 17920 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #50 poslato: Septembar 04, 2014, 10:35:33 pre podne »

Ne pijem kafu :) mislio sam da ga uzmem da me digne pre treninga al se dvoumim, nznm sta da uzmem :p uzimao sam kre alkalyn pro pa sad nznm sta da uzmem :D

To je skroz OK kombinacija, probaj sa Powerforce-om.  Koristi ga samo pre treninga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #49 poslato: Septembar 04, 2014, 10:27:50 pre podne »

Podseticu da je "mala" prednost guarane i prisustvo teofilina...iz trojnog bratstva metil-ksantina( kofein, teofilin,teobromin)...teofilin je kao najstariji brat, mocniji "stimulans" od kofeina...ima cak i funkciju bronhodilatacije( sirenje disajnih puteva)tako da se slazem sa Monikom...

Mislim da to ne deluje tako baš kod svih.Čist kofein je imao mnogo bolji kick kod većine koje ja znam u odnosu na guaranu.Ali opet stvar je do samog čoveka.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #48 poslato: Septembar 04, 2014, 09:35:22 pre podne »

kreatin i kofein nemaju baš puno veze. Uzmi powerforce, imaj u vidu to što sam napisao. Svi mi koristimo kofein na ovaj ili onaj način, nisam napisao to da te odvratim od powerfoca, već da imaš malo širu sliku o celoj stvari...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
yostra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Rome wasn't built in a day!!!

« Odgovor #47 poslato: Septembar 04, 2014, 09:30:26 pre podne »

Ne pijem kafu :) mislio sam da ga uzmem da me digne pre treninga al se dvoumim, nznm sta da uzmem :p uzimao sam kre alkalyn pro pa sad nznm sta da uzmem :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #46 poslato: Septembar 04, 2014, 09:04:07 pre podne »

Kako da pijem power force? Pise 1-4 kapsule dnevno? Da pijem u toku dana ili pre treninga? :) I da li bi mi 2 kapsule bile dovoljno? :)
pij 1 pre treninga, to ti je dovoljno. Moraš imati u vidu da svaki unos kofeina u organizam pravi novu vrstu balansa: periode visokog fokusa platićeš kasnije periodima pospanosti i manjka koncentracije. Kofein je legalna droga, i kako vreme prolazi periode pospanosti koji će uslediti nakon boosta koji se dogodi dok traje dejstvo kofeina lečićeš dodatnim/većim dozama kofeina. Većina ljudi NE MOŽE da zamisli početak dana bez kafe. To je zato što su svi navučeni na kofein, i zato što NE MOGU ili im je EKSTREMNO TEŠKO da ostave kafu.
Sve to su veoma slikovito opisali ljudi ovde http://www.medicaldaily.com/can-too-much-caffeine-kill-you-find-out-what-coffee-does-your-brain-300544
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Septembar 04, 2014, 08:01:17 pre podne »

Kako da pijem power force? Pise 1-4 kapsule dnevno? Da pijem u toku dana ili pre treninga? :) I da li bi mi 2 kapsule bile dovoljno? :)

Da, 2 kapsule su fina doza.  Ne bih ti savetovala više od 2 odjednom, eventualno 2 x dnevno po dve - najbolje pola sata pre treninga.  Zbog toga ga na kraju krajeva i uzimaš? :)
Sačuvana
yostra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Rome wasn't built in a day!!!

« Odgovor #44 poslato: Septembar 04, 2014, 07:25:51 pre podne »

Kako da pijem power force? Pise 1-4 kapsule dnevno? Da pijem u toku dana ili pre treninga? :) I da li bi mi 2 kapsule bile dovoljno? :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #43 poslato: Septembar 03, 2014, 12:34:12 posle podne »

Jasno  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: Septembar 03, 2014, 12:13:31 posle podne »

Moj savet ,nista na svoju ruku...izbegavaj "kontakt" sa teofilinom...ma o kom izvoru da se radi...dakle, bez prethodne konsultacije sa strucnim licem...

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #41 poslato: Septembar 03, 2014, 12:03:34 posle podne »

Ma da, nisam ja neki skeptik, nego sam to povezao sad kad si napisao. Ipak su ono bili lekovi.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Septembar 03, 2014, 11:55:03 pre podne »

Ok, mere opreza nisu na odmet...ali doza teofilina je smesna u odnosu na zvanicne lekove koji ga sadrze( durofilin,aminofilin)...ipak, pitajte uvek...inace i neki sagorevaci ga sadrze, tako da se uvek prethodno informisite o sastojcima nekog suplementa, dodatka ishrani, pre nego sto pocnete njegovo koriscenje da bi se izbegli moguci nezeljeni efekti...

Dakle, uvek pitajte, informisite se, tako da koriscenje suplemenata ucinimo sto bezbednijim i ucinkovitijim...


Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #39 poslato: Septembar 03, 2014, 11:43:20 pre podne »

Uh meni je kao klincu o obdaništu konstatovana alergija na durofilin, a on spada u istu grupu sa teofilinom. Zbog bronhijalne astme sam prvi put dobio taj lek i pao u komu. Šteta.  :P
Sad kad si napisao teofilin to me trglo, znam da mi je naziv odnekud poznat...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Septembar 03, 2014, 10:52:57 pre podne »

Podseticu da je "mala" prednost guarane i prisustvo teofilina...iz trojnog bratstva metil-ksantina( kofein, teofilin,teobromin)...teofilin je kao najstariji brat, mocniji "stimulans" od kofeina...ima cak i funkciju bronhodilatacije( sirenje disajnih puteva)tako da se slazem sa Monikom...
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2014, 10:55:17 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #37 poslato: Septembar 03, 2014, 10:04:45 pre podne »

Dobra je i ona, mada koga ne drma čist kofein male su šanse da guarana nešto može uraditi ali trba probati.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Septembar 02, 2014, 02:31:55 posle podne »

Probajte guaranu u kapsulama, mnogima prija znatno više nego kofein.  Deluje "sporije" i nema tog naglog "kick-a" kao kod kofeina, ali podiže energetski nivo.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.