TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:30:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li su mi potrebni proteini?  (Pročitano 4862 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: April 13, 2014, 10:36:46 pre podne »

Kad odradis sva testiranja ,posalji ovde sve u elektronskoj formi ili skeniraj i onda cemo lakse da ti pomognemo da dodjes do nekog zadatog cilja.
Sačuvana
Moki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #14 poslato: April 12, 2014, 06:44:59 posle podne »

U kom si klubu,bas me intresuje,to je jako lepo da se tako nesto organizuje.
gym tonic, al samo za ove koji idu na intensity program. za druge programe ne znam. :)
Sačuvana
ljubicica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #13 poslato: April 12, 2014, 06:43:22 posle podne »

U kom si klubu,bas me intresuje,to je jako lepo da se tako nesto organizuje.
Sačuvana
Moki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: April 12, 2014, 11:30:32 pre podne »

Ako mislis na zavod koji se nalazi na Kosutnjaku i ako planiras da radis sa pulsmetrom, naglasi da zelis da uradis ergospirometriju. Ona kosta 2800 + 120 za  krvnu sliku. Oni imaju obicaj da odvracaju rekreativce od ergospirometrije.



Ne, ne, pricam o Novom Sadu. Kao clanovi fitnes kluba organizovan nam je grupni popust tako da kosta 1400-1500 sve te analize, i ergospirometrija krvna slika, gipskost, stisak sake (po tome kao mogu dosta toga da ocene), ekg, merenje masti,  i mozda jos nesto al sam zaboravila.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #11 poslato: April 12, 2014, 09:26:48 pre podne »

Ako mislis na zavod koji se nalazi na Kosutnjaku i ako planiras da radis sa pulsmetrom, naglasi da zelis da uradis ergospirometriju. Ona kosta 2800 + 120 za  krvnu sliku. Oni imaju obicaj da odvracaju rekreativce od ergospirometrije.

Sačuvana
Moki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: April 12, 2014, 08:27:43 pre podne »

Veoma je bitno odraditi neku vrstu testiranja.U poslednje vreme imamo zabelezene i nazalost slucajeve sa smrtnih ishodom izazvanih visoko intezivnim treninzima kod mladih osoba upravo zbog toga jer nikada nisu bili testirani.Fitnes treba da unapredi nivo zdravlja i forme ,a nikako da to stanje ugrozi na bilo koji nacin!

Kao poruceno, imamo mogucnost testriranja u zavodu za sportiste (valjda se tako zove) sve to sto ste mi naveli. :)
Tako da sledece nedelje obavezno idem. Hvala.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: April 11, 2014, 05:13:32 posle podne »

Veoma je bitno odraditi neku vrstu testiranja.U poslednje vreme imamo zabelezene i nazalost slucajeve sa smrtnih ishodom izazvanih visoko intezivnim treninzima kod mladih osoba upravo zbog toga jer nikada nisu bili testirani.Fitnes treba da unapredi nivo zdravlja i forme ,a nikako da to stanje ugrozi na bilo koji nacin!
Sačuvana
Moki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: April 09, 2014, 09:21:09 pre podne »

Ukoliko si u mogucnosti da odradis neka testiranja I da radis sa pulsmetrom,mnogo ces lakse znati odakle i gde ides i sto se kondicije tice i smanjenja procenta masti.

Tesko da cu moci, al hvala na predlogu, raspitacu se da l mogu da obavim negde to tesiranje.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: April 08, 2014, 06:27:45 posle podne »

Ukoliko si u mogucnosti da odradis neka testiranja I da radis sa pulsmetrom,mnogo ces lakse znati odakle i gde ides i sto se kondicije tice i smanjenja procenta masti.
Sačuvana
Moki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: April 08, 2014, 08:39:50 pre podne »

Da li znas koliko grama proteina unosis dnevno? Ako unosis dovoljno preko hrane, dodatna suplementacija proteinom nece imati nikakav efekat (osim kalorija).
Ako ne unosis dovoljno proteina, prvo pokusaj ishranom da ih povecas. Ukoliko je problem apetit ili nedostatak vremena onda razmisljaj o suplementaciji proteinom.
Nikola90

Iskreno, ne znam, uglavnom dorucak mi bude da l omlet od 2-3jaja s nekim povrcem (uglavnom sad zelenim, tipa blitva), ili tvrdo kuvana jaja,
za rucak  il veceru gledam da pojedem od proteina belo pilece meso il curetinu otprilike 100gr,il ribu ako sam kod kuce. Zivim u domu pa mi je mnogo ogranicen nacin spremanja hrane, i merenja istog. Smiley


Pozdrav, Moki, i dobro nam došla. :)
Možeš li nam napisati kako izgleda ta ishrana na dnevnom nivou?

Sa ili bez wheya, sve su to rezultati "prirodnim putem". Whey nije "hemija", ako si to imala na umu, već običan protein surutke - dodatak ishrani. :)

Ima logike popiti ga posle treninga, kada god on bio. Nadam se da ne izbegavaš obroke u večernjim satima, jer to je samo zabluda (ono čuveno "ne jesti posle 18 h").


Pozdrav Roberte, hvala na dobrodoslici. Smiley
Pa sto se tice ishrane kao sto napisah gore, korigovala sam je tako sto sam skroz izbacila bilo koji vid secera, gledam da se hranim koliko mi obaveze i mogucnosti dozvoljavaju po LCHF metodu, tu sam iscitala blogove anite supe i vitkog gurmana. Meni su u sustini slatkisi bili najveci problem,
slanih stvari ne mogu mnogo da pojedem. Al uglavnom mi se bazira ishrana na mesu pilece belo, curece , jajima, povrcu od kojih cesto pravim zelene sejkove, zatim jedem bademe, lesnike, lan. Ne koristim suncokretovo ulje vec maslinovo i kokosovo. Sad zavisi koliko vremena imam, tako i spremam sebi obroke, al uglavnom se zasnivaju na ovom prethodno navedenom. I ne gledam toliko na satnicu, al sve svoje obroke zavrsim do nekih 19h. Smiley

Da li si radila pre pocetka treniranja neka testiranja,ergospirometrija I da li znas svoje zone kardio treninga?Treninzi koje imas su visoko intezivni i u vecini slucajeva nisu prilagodjeni individualno niti prilagodjeni cilju treninga ?Sam protein je u svakom slucaju potreban ali ne I neophodan narocito ako nemas kvalitetnu ishraanu.

MARKO DIMITRIJEVIC,
pa imala sam probni trening u smislu da l mi se svidja, da l ja to mogu da izdrzim i slicno, gde sam kao pocetnik radila prvih 10tak dana dva kruga, dok ostali rade po tri, i onda sam videla da mogu da izdrzim sve, i sad uspevam ceo trening pravilno da odradim do kraja. Trener je pominjao da ce biti neke analize krvi, ekg i jos nekih za mene nepoznatih analiza je naveo. A da li znam svoje zone u kardio treniznima, evo mogu reci da nisam ni znala da to postoji, al znam da mi to mnogo vise odg nego one staticne vezbe.

Da protein se pije uglavnom posle treninga (mada moze 3-4puta na dan) mada za amatere je dovoljno samo posle treninga.
Po meni pomogao bi ti sigurno svaki protein koji je Whey 100% je dobar ne bi pogresila bilo koji da uzmes.A sto kazes "prirodnim putem" suplementi su prirodni dodaci ishrani.
Uz sredjenu ishranu+ protein dobar trening po meni docices do tvojih ciljeva.

Hvala svima. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: April 07, 2014, 09:34:59 posle podne »

Iako sam izcitala dosta stranica na ovom forumu, nisam nasla odgovor na svoje pitanje.
Imam nekih 4-5kg viska, i vec mesec dana treniram 5 dana nedeljno insanity-crosfit, i kad imam vremena radim vezbe zatezanja.
Ishranu sam maximalno regulisana i trudim se kad god mogu da imam u svakom obliku neki vid proteina.
Moje pitanje je da li ima uopste potrebe da uzimam Whey i koji, s obzirom na moje aktivnosti, i koliko bi mi on uopste pomogao pri mrsavljenju i oblikovanju tela u odnosu na to kad bih to radila prirodnim putem?
I citala sam da je poenta da se popije posle treninga, a moji treninzi su uglavnom zbog obaveza u kasnim satima, 21-22h, pa koliko ima svrhe popiti whey pred spavanje i toliko kasno ako zelim da smrsam?
Hvala unapred.
Da li si radila pre pocetka treniranja neka testiranja,ergospirometrija I da li znas svoje zone kardio treninga?Treninzi koje imas su visoko intezivni i u vecini slucajeva nisu prilagodjeni individualno niti prilagodjeni cilju treninga ?Sam protein je u svakom slucaju potreban ali ne I neophodan narocito ako nemas kvalitetnu ishraanu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2014, 09:00:12 posle podne »

Pozdrav, Moki, i dobro nam došla. :)
Ishranu sam maximalno regulisana i trudim se kad god mogu da imam u svakom obliku neki vid proteina.

Možeš li nam napisati kako izgleda ta ishrana na dnevnom nivou?

Moje pitanje je da li ima uopste potrebe da uzimam Whey i koji, s obzirom na moje aktivnosti, i koliko bi mi on uopste pomogao pri mrsavljenju i oblikovanju tela u odnosu na to kad bih to radila prirodnim putem?

Sa ili bez wheya, sve su to rezultati "prirodnim putem". Whey nije "hemija", ako si to imala na umu, već običan protein surutke - dodatak ishrani. :)

I citala sam da je poenta da se popije posle treninga, a moji treninzi su uglavnom zbog obaveza u kasnim satima, 21-22h, pa koliko ima svrhe popiti whey pred spavanje i toliko kasno ako zelim da smrsam?

Ima logike popiti ga posle treninga, kada god on bio. Nadam se da ne izbegavaš obroke u večernjim satima, jer to je samo zabluda (ono čuveno "ne jesti posle 18 h").
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2014, 08:34:11 posle podne »

Da li znas koliko grama proteina unosis dnevno? Ako unosis dovoljno preko hrane, dodatna suplementacija proteinom nece imati nikakav efekat (osim kalorija).

Ako ne unosis dovoljno proteina, prvo pokusaj ishranom da ih povecas. Ukoliko je problem apetit ili nedostatak vremena onda razmisljaj o suplementaciji proteinom.
Sačuvana
kele
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #2 poslato: April 07, 2014, 08:16:47 posle podne »

Da protein se pije uglavnom posle treninga (mada moze 3-4puta na dan) mada za amatere je dovoljno samo posle treninga.
Po meni pomogao bi ti sigurno svaki protein koji je Whey 100% je dobar ne bi pogresila bilo koji da uzmes.A sto kazes "prirodnim putem" suplementi su prirodni dodaci ishrani.
Uz sredjenu ishranu+ protein dobar trening po meni docices do tvojih ciljeva.


Sačuvana
Moki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: April 07, 2014, 07:33:43 posle podne »

Iako sam izcitala dosta stranica na ovom forumu, nisam nasla odgovor na svoje pitanje.
Imam nekih 4-5kg viska, i vec mesec dana treniram 5 dana nedeljno insanity-crosfit, i kad imam vremena radim vezbe zatezanja.
Ishranu sam maximalno regulisana i trudim se kad god mogu da imam u svakom obliku neki vid proteina.
Moje pitanje je da li ima uopste potrebe da uzimam Whey i koji, s obzirom na moje aktivnosti, i koliko bi mi on uopste pomogao pri mrsavljenju i oblikovanju tela u odnosu na to kad bih to radila prirodnim putem?
I citala sam da je poenta da se popije posle treninga, a moji treninzi su uglavnom zbog obaveza u kasnim satima, 21-22h, pa koliko ima svrhe popiti whey pred spavanje i toliko kasno ako zelim da smrsam?
Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.