TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397015 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 08:13:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteini konoplje !  (Pročitano 8843 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: April 15, 2014, 02:36:50 posle podne »

O konoplji znam tek toliko koliko sam čitala o njoj i od ljudi koji su vegetarijanci. 

Ukoliko želiš da preĂ°eš na biljnu ishranu, podržavam, onda bih uvrstila ovaj protein... moje mišljenje.

Ukoliko i dalje unosiš životinjski protein, onda nema potrebe, a što se tiče whey-a u pitanju je kompletni protein (sadrži sve amino kiseline) i jedan je od najboljih za sportiste zbog izuzetno brze apsorpcije i visokog sadržaja anaboličkih aminokiselina (bcaa, glutamin) koje su jako značajne za sportiste.    Whey je definitivno tu broj 1...

Sačuvana
Besno Pile
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #11 poslato: April 15, 2014, 11:36:47 pre podne »

samo ako si vegetarijanac i ne unosiš proteine životinjskog porekla (meso,jaja, mlečne proizvode) onda je to najbolji biljni izvor proteina koji možeš da uzmeš.


U redu, recite mi koja je razlika izmedju ova dva proteina, osim sto je ovaj biljni a ovaj zivotinjski , jel ima jos neka razlika, koji je bolji, zasto ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: April 15, 2014, 11:11:48 pre podne »

samo ako si vegetarijanac i ne unosiš proteine životinjskog porekla (meso,jaja, mlečne proizvode) onda je to najbolji biljni izvor proteina koji možeš da uzmeš.

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: April 14, 2014, 08:33:47 posle podne »

Da li je to indijska konopljaaaa, ili je to biljka kokeee, ne to je kukuruzz, da to je on, to je kukuruzzz :D Dr Rambo Amadeus :D
Sačuvana
Aleksandar Pekovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: April 14, 2014, 08:24:49 posle podne »

Aleksandre , da li ti nekoga znas da koristi ovaj protein? Zasto ne bi uzeo whey protein kao i svi ostali ljudi koji treniraju , kada je naucno dokazano da nije stetan po organizam,odnosno da nema nikakvo nezeljeno dejstvo? Najprodavaniji suplement na trzistu je whey protein , to valjda govori dosta o njemu , pozz! :)
p.s osim naravno ako si vegeterijanac :)
Dragi Milose... Ne znam nikoga ko koristi ovaj protein, skoro sam saznao za njega. Medjutim , dacu jedan primer : Najprodavaniji sok na trzistu je Koka Kola, a kolko je ona zdrava o tome necu da polemisem, ali ljudi i dalje to piju. E sad  ljudi imaju predrasude, recimo ... marihuana je droga, zato nije legalizovana. To je najveca prevara u istoriji covecanstva. Ja ne tvrdim da je whey los ili nesto tako, ali da li je moguce da ne postoji nesto bolje od whey proteina, sta mislis ? Pre svega , moras dosta da procitas o konoplji i njenim lekovitim dejstvima, pa tek onda mozemo da pricamo. Ono sto je najprodavanije, i sto je najpoznatije, ne znaci da je najbolje . pozz
Sačuvana
Milos93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #7 poslato: April 14, 2014, 08:08:13 posle podne »

Aleksandre , da li ti nekoga znas da koristi ovaj protein? Zasto ne bi uzeo whey protein kao i svi ostali ljudi koji treniraju , kada je naucno dokazano da nije stetan po organizam,odnosno da nema nikakvo nezeljeno dejstvo? Najprodavaniji suplement na trzistu je whey protein , to valjda govori dosta o njemu , pozz! :)
p.s osim naravno ako si vegeterijanac :)
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 08:10:26 posle podne od strane Milos93 » Sačuvana
Milos93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #6 poslato: April 14, 2014, 07:58:02 posle podne »

i ja sam citao na nekim forumima o ovom proteinu konoplje....tipa da je 15 grama ovog proteina bolje od 50 grama wheya,mada cisto sumnjam da je to istina i da je toliko dobar verovatno bi se culo vise o tom proteinu a samim tim i vise ljudi bi ga koristili ( ja ne znam nikoga ko ga koristi )  , da li je to istina?
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 08:00:48 posle podne od strane Milos93 » Sačuvana
Aleksandar Pekovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: April 14, 2014, 07:46:49 posle podne »

Molio bih, da se ovaj text ne brise,NIJE KOPIRAN SA SAJTOVA !  Konopljin protein je kompletan protein i kompletan izvor hrane - sadrži svih 8 esencijalnih amino kiselina i još dve koje organizam ne može sam da sintetiše u dovoljnoj količini pa moramo da ih unosimo putem hrane da bi ostali zdravi.
Iako se proteinski suplementi danas koriste masovnije nego ikada, mnogi ne znaju da su esencijalne amino kiseline potrebne za povećanje stope sinteze mišićnih proteina.
 
- sadrži visok nivo lako svarljivih vlakana koji su antioksidanti

- sadrži idealan odnos omega 6 i omega 3 EFA's masnih kiselina koji su sagorevači masti (razgraĂ°uju zasićene masti, podižu nivo dobrog
holesterola i čiste krvne sudove, otklanjaju kardiovaskularne probleme).

- konopljin protein sastoji se pre svega od dva proteina, edestine i
albumina - to su globularni (krvni) proteini koji su lako svarljivi pa se
od njih ne stvaraju neprijatni gasovi kao kod proteina na bazi surutke.
Sačuvana
Aleksandar Pekovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: April 14, 2014, 07:22:32 posle podne »

Cao, nije kopirano 100 % sa sajta, uglavnom je sa vise sajtova :D Nisam vegetarijanac, treniram u teretani, i do sada nisam koristio nista od suplemenata. Znam ja i za whey protein, ali ovaj protein je privukao moju paznju, pogotovo zbog svega ovoga sto sam procitao. Plus, ako se iole razumete, znamo da marihuana, konoplja, kanabis kako god, da to nema veze sa drogom, cak suprotono da je lek. pa me zanima sta mislite o ovome ? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: April 14, 2014, 07:15:02 posle podne »

Zdravo Aleksandre!

Nije dozvoljen potpuni copy paste sa drugih sajtova bez saglasnosti autora, morala sam da obrišem.

Da li si vegetarijanac?

Sačuvana
Aleksandar Pekovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #2 poslato: April 14, 2014, 07:13:38 posle podne »

Proteini se smatraju kompletnim kada sadrže sve aminokiseline u dovoljnoj količini da zadovolje ljudske potrebe. Konopljin protein sadrži svaku od 21 poznatih aminokiselina, uključujući i 8 esencijalnih masnih kiselina koje odraslo ljudsko telo ne može samo proizvesti.
Sačuvana
Aleksandar Pekovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: April 14, 2014, 07:06:04 posle podne »

 ZANIMAJU ME VASA MISLJENJA, POSTO MALO KO ZNA O OVOM PROTEINU...
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 07:14:05 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.