TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 12:12:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana "priprema za leto, lep izgled"  (Pročitano 1528 puta)
Zoran Ecim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: April 17, 2014, 09:57:20 pre podne »

Izvini sad, kako cu ja da skinem salo ako unosim previse kcal?
i da, zar bademi, orasi, lesnici... ne goje? oni su puni kalorije :) u 100g badema, oraha ima cek preko 500 kcal odnosno 600kcal.
pun sam snage tj energije, toga ima i na pretek. :)

sto se tice jos jednog obroka posle 7h. ne osecam nikakvu glad, lagano mogu i da prodjem bez dorucka.

Naravno nemoj da mislis da imam nesto protiv ovoga sto si napisao, cek naprotiv, prihvatam sve i potrudicu se da to sredim.
ovo su samo neka pitanja, bez ljutnje. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: April 17, 2014, 08:23:07 pre podne »

Pa vidi ovako...
Za dorucak ti uz jaja treba kvalitetniji izvor UH, ili galete od pirinca, ili int, hleb, tonus hleb npr...pogotovo sto treniras posle dorucka pa ti treba energije.
Rucak kao obrok posle treninga treba da sadrzi meso i isto izvor UH pirinac ili krompir,kao i salate naravno.
Za uzinu mozes voce mada je po meni bolja opcija kostunjavo voce,bademi,orasi,lesnici.
Za veceru bi trebao jos jednom uabciti meso uz to neko povrce koje si pomenuo.
Da ne jedes posle 7 je po meni velika greska,od 7 do 1o h sutradan kada doruckujes prodje 15 sati i tebi telo poprilicno gladuje za to vreme. Ubaci jos jedan obrok bez UH oko 22h slobodno,posni sirevi,jaja,riba,belo meso i salata,sardine,tuna. Pijes dosta vode u toku dana. Sagorevac ima smisla kada sredis ishranu.
Sačuvana
Zoran Ecim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: April 17, 2014, 08:15:36 pre podne »

Pa vidi ovako, ustajem do 9h najkasnije.
Do 10h neki dorucak, primer: 3 jaja, "tost" bez kazkavalja i salame premazan samo puterom (2komada). nemam pojma sta jos
Rucak izmedju 2h-3h: ovih dana sa rucao dosta ribe, ali uglavnom jedem sto spremi keva za ostatak porodice.
Vecera oko 6h: uglavnom to je povrce, grasak, krompir, celer, itd...:)
za uzinu uzimam neku vocku, primer: banana, pomenameradza :P ( pomarandza), jabuka....
Uglavnom jedem sve sto mi padne pod ruku, dobro izbegavam masnu hranu itd.
kao sto sam rekao, pazi da ne preteram sa kcal i unosim sve to do pola 7-7h. :)
Nemam neki veliki izbor sada, zato sto sam resio da postim za prices, al od sledece nedelje mogu da jedem meso, jaja, sir.. :)

E sad nemam neko odredjeno vreme za trening, tad pa tad. Uglavnom radim posle dorucka oko 11 ili oko 15h. :)
Treniram, primer 2 dana trening, pauza (fudbal, basket...), pa ponovo. eto juce nisam radio, danas bice jedan trening. :)

« Poslednja izmena: April 17, 2014, 08:20:03 pre podne od strane Zoran Ecim » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: April 17, 2014, 06:49:30 pre podne »

Prvo napisi kako se sad hranos,svaki obrok sta jedes i otprilike koliko. I kada treniras,izmedju kojih obroka. Na osnovu tih smernica bice lakse da ti se odredi plan ishrane.
Sačuvana
Zoran Ecim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: April 17, 2014, 12:03:32 pre podne »

Pozdrav :)

Treba mi pomoc oko ishrane. :)
citao sam neke "postove" ali nema nigde moj slucaj bar ja mislim, sve je to za dodavanje kilaze.

E pa ovako, kod mene je suprotno od dodavanja.
Znaci trebam malo da smrasam, bar ja tako mislim.
Ovako stoje stvari, poceo sam ativno da dizem tegove itd. sve to radim kuci, imam klupu za benc, bucice, pravu sipku (180cm).
Znaci treniram, jos uvek sam pocetnik, pomocnika trazim na net-u. Da predjem na stvar.

Visok sam oko 2m ( koj cm gore, dole), tezak oko 120 kg. trudim se oko ishrane da ne unesem previse kalorije, uglavnom ciljam do 2500kcal, sve to pokusavam  da unesem do 19h :)
Neki mi kazu da ne trebam da skidam salo zato sto imam visinu, ali imam  ''pivski'' stomak, malo je ispao  :-\
Dobro sam gradjen tako bar kazu drugari kad im spomenem da hocu malo da smrsam. kao sto sam rekao imam visinu, trenirao sam fudbal 10 god pa sam prestao iz privatnih razloga.

Izbegavam razne sokove, gazirana pica, alkohol, cipsevi, kikiriki, razne gluposti, sve sto goji... popijem ponekad jednom u 2 nedelje, uglavnom sokic..
valjda sam sve objasnio sto se tice moje situacije, ako nesto nije jasno pitajte slobodno.

E sad, zelim da popravim izgled, da zategnem stomag, malo da povecam misice.. :)
Jel trebam da uzimam nesto za sagorevanje, tipa ''Fat Burners'', i slicno tome?
Moze i neki savet oko ishrane.

hvala unapred na savetima :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.