TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:28:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko da ocekujem od ove kombinacije?  (Pročitano 1587 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: April 17, 2014, 01:59:46 posle podne »

I ja sam pitaao nešto slično za kreatin pre 3-4 godine  :D tako svi počinjemo  ;D

Što Monika kaže, obično su očekivanja takva jer su početnici neobavešteni, ili krivo obavešteni o tome šta usplementacija predstavlja. Suplement u prevodu znači dodatak ishrani, i to je jedino značenje koje ima, nema skrivenih značenja ni tajnih artefakta u dubini whey praha  ;D

REalnost je takva da početnicima reklamne poruke sa kante proteina/gejnera/kreatina u vidu prepucanih likova i riba daju drugačiju predstavu o tome šta se nalazi u kanti. Potom ljudi prirodno suplementima dodaju natprirodna svojstva i čarobne efekte koji mogu preko noći pretvoriti Erika u Bananamena  ;D ali nažalost to je samo reklama koja prodaje suplement.

Nemoj razmišljati šta ćeš dobiti od te ''kombinacije'', već se trudi da budeš istrajan i strpljiv. Ništa neće doći za 2-3 meseca. Rad u teretani daje reulatate posle godina staža i stimulacije mišićnih vlakana. Ne kažem da rezultati neće biti vidljivi u mesecima koji su ispred tebe - hoće- samo ne drastično ili naglo, već postepeno i polako.

Suplementi su 2-3% učešća u tvom uspehu, pre toga su u onih 97-8%: volja, pravilna ishrana i trening. Ali, da nešto tako stoji na kanti proteina ili gejnera, sve fabrike koje rade suplementaciju mogle bi da stave lokot na vrata  :D a boriti se suvim rečima protiv slike i reklame je jako teško, pogotovo na forumu koji je napravila firma koja zaraĂ°uje od prodaje tih šarenih kanti  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: April 17, 2014, 01:43:58 posle podne »

Zdravo Sale!

Jako je teško reći koliko kilograma možeš da očekuješ, tačnije nemoguće je...   ne poznajemo tebe, tvoj kalorijski unos, potrošnju, metabolizam, trening....  tako da matematički ne možemo da posmatramo celu priču :)

za 2-3 meseca možeš dobiti sigurno nekoliko kvalitetnih kilograma, ali ne može biti sve čista mišićna masa,nešto od toga će biti i masnoća i voda, što je neizbežno jer moraš povećati znatno kalorijski unos.

Što se suplemenata tiče, imaš lep izbor suplemenata.

Što se tiče konzumiranja istih, vitaminsko mineralni kompleks možeš npr ujutru uz doručak,  magnezijum i c vitamin posle treninga, glukozamin bilo kad u toku dana.

Protein posle treninga , eventualno ujutru ili izmeĂ°u obroka ako nemaš neki drugi izvor proteina (jaja, meso, riba itd).  Posle treninga, zajedno sa proteinom dodaješ okvirno isto toliko dekstroze i 10-15 g glutamina. Isto toliko glutamina možeš i pre treninga popiti.

Bilo bi dobro da budeš detaljniji oko ishrane, jer tu uglavnom leži problem većine vežbača - velika očekivanja od suplemenata a prilično loša  osnova -klopa
Sačuvana
sale2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: April 17, 2014, 01:14:19 posle podne »

E ovako, imam 33god, 180cm, 75kg.. Trenutno sam u slaboj rekreativnoj fazi ali polako krecem malo intenzivnije. Ishrana mi je solidna sa dosta jaja i pileceg belog mesa ali imam jaci metabolizam pa ma kolko jeo tezina varira od 73 do 76 kg pa bi dodao suplementaciju.. Naruceni su Labrada pro v 60, Daily Formula od Universal Nutrition, 100% L-Glutamine od Biotech.. Takodje vec imam pripremljen kreatin od Biotech-a, dekstrozu, Tablete magnezium + vitamin C, i Jointace glukosamin tablete..

Pitanje je kako pravilno raspodeliti suplementaciju i ishranu i koliko bi mogao da ocekujem u povecanju misicne mase za nekih 2-3 meseca.. Cilj je nekih 5kg pa me zanima dal je to realno?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.