TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:44:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening, suplementacija, ishrana  (Pročitano 3062 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2017, 10:05:22 pre podne »

Došao je Maj mesec,još malo pa Juni,jeste li se sredili za ovo leto? Ko je o ovome razmišljao na vreme uveren sam da ga nije sramota na plaži da skine majicu i to radi ponosno.Da se ne lažemo svi mi volimo lep i definisan izgled a pogotovu ako se nadziru ili odlično vide trbušnjaci.
Ali doći do lepog i definisanog tela je nešto za šta treba detaljan plan i naravno čelična volja.
S obzirom da je već sredina Maja za nešto ekstra je možda kasno ako tek sada počinjete.Ali da se telo dovede u red do kraja leta i nije toliko kasno pogotovu ako se da gas do daske jer vremena za gubljenje nema.U ovom mom tekstu ću više pažnje obratiti na neke suplemente koji bi u tome mogli da vam pomognu i ubrzaju i olakšaju makar malo rad na definiciji.I ovaj put ću kao i mnogo puta do sada napomenuti da je ishrana prioritet a sve ostalo je sekundarno.Ishrana mora biti sto posto prilagođena tome i od početka do kraja se toga morate držati bez varanja.Kada je to sređeno onda možemo preći na suplemente koji su baš za ovaj period kada se radi definicija a to su sagorevači masti.Kao i sa svime i sa suplementacijom ovoga tipa treba krenuti polako i lagano,najbolje je od početka a to podrazumeva prvo one sagorevače koji su najslabiji po sastavu a to je L karnitin.A zašto se treba prvo krenuti od najslabijeg ka najjačem? Iz razloga što vi nikada ne znate kako vaše telo reaguje na određeni suplement sem ako ga niste na sebi isprobali.Ako vam neki iskusni sportista kaže uzmi to i to jer to je meni dalo odlične rezultate to nikako ne znači da će taj isti suplement u toj dozi baš tako dobro i vama raditi i davati rezultate.Možda će vam dati bolje a možda i lošije i to sa većim ili manjim dozama.
E zato se kreće uvek sa samoga početka a ne sa kraja.Moja preporuka je da probate i krenete od samoga početka znači l karnitin.Mada moram biti iskren i reći vam da je on više za pripadnice ženskog pola jer je veoma slab i više služi kao neka podrška laganom topljenju masti to jest ubrzavanju samog procesa topljenja.Uzima se pre treninga par supenih kašika.
Neka srednja po jačini i uopšte kompleksnosti i sastava samoga sagorevača može na primer da bude Unidyne.On je malo jači sagorevač jer u sebi sadrži stimulanse od kojih je najpoznatiji kofein za fokus i energiju.Ako dobro reagujete na kofein njegov efekat biće još bolji i jači.Ovde već treba voditi računa o samom doziranju tableta i nikako ne krenuti sa velikim dozama već za početak sa malim i to možete jednu tabletu pre treninga na prazan stomak nekih 30min do sat vremena uzeti čisto da vidite samu reakciju organizma.Vremenom vi možete dozirati doze i pratiti kako vam organizam reaguje.I naravno još jednom napominjem da su sagorevači i svi ostali suplementi samo podrška i dodatak ishrani a nikako osnova.Prvo ishrana pa onda sve ostalo.Bez sređene ishrane neće biti nikakvog ili veoma malog napretka.
I ako bi za kraj kao neku jaču i napredniju varijantu stavio neki sagorevač onda mogu iz svog iskustva staviti Dyma burn Extreme kao definitivno jedan od najjačih i najkompleksnijih koje sam duži period uzimao.Veoma velike doze stimulansa pre svega kofeina malo koga će ostaviti mirnog na treningu.Priliv energije i dok sam bio na teškim dijetama govori u prilog tome da je ovaj sagorevač veoma ekstreman i jak.Veoma budite obarivi sa doziranjem i ako ga niste probali moja je preporuka da obavezno krenete samo sa jednom tabletom pre treninga jer je jako jak.
Isto tako veoma je važno da sagorevače ne uzimate u večernjim satima pošto mogu uzrokovati i nesanice.Ovo važi samo za one koji u svom sastavu imaju stimulanse.Isto tako obratite pažnju na vaše stanje jel vam povišen pritisak,muti li vam se vid,lupa li vam srce brže...Ako se nešto od ovoga javi tokom uzimanja onda prekinite jer to je upozorenje organizma da ti sagorevači nisu za vas.
Ali sagorevača zaista ima mnogo i oni s eveoma razlikuju pa uveren sam da će svako od vas naći neki koji mu odgovara.Ako uskladite ishranu,trening i suplementaciju na duže staze napredak ć sigurno doći to vam iz svog iskustva garantujem.Samo budite strpljivi i idite samo napred!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2017, 11:13:58 pre podne »

Preparat koji je definitivno vredan paznje, po mom misljenju a verujem i mnogih koji su ga duze vreme koristili je ISO 100.Spada u sam vrh za sportiste koji zele ocuvanje i dobijanje cistog misica.Za sve one koji su spremni i zele da odu na visi nivo.

Sta je ono sto ga cini posebnim?

1. 0% hidrata   (jedino ukus cokolade ima 1%)
2. 0% secera
3. 0% masti
4. 24-25% proteina u merici od 28gr
5. Fantasticna rastvorljivost i ukusi

Ukusi:  Vanila,cokolada,pina kolada i jagoda.   probao sam ih sve i ako gledamo po ukusu moj favorit je vanila i jagoda.Ali to je samo moj ukus a oni su razliciti i shodno tome uveren sam da ce svako od vas naci jedan koji je njemu poseban.Bitna je cinjenica da svi oni lepo rade posao a to je u ovom slucaju slozicete se ipak najvaznije.Jedino sto u fazi takmicenja izbegavam cokoladu upravo zbog tih jedan posto uh,ali to ce nekom rekreativcu biti totalno zanemarljivo.
Licno sam odusevljen ovim preparatom i mislim da je za sve takmicare nezaobilazna osnova  iz razloga sto je 90% protein koji je i vise nego potreban u fazma takmicenja.Ali isto tako preporucujem ga i onim rekreativcima koji zele dovesti svoje telo na jedan visi nivo i uraditi cistu misicnu masu.iso 100 jeste malo skuplji u odnosu na whey proteine ali vredi svaku paru.Ja sam ga uzimao odmah ujutru pre prvog treninga i odmah posle treninga po jednu mericu.
Do sada sam u fazi priprema pokusao razne kombinacije suplemenata, ubedljivo najbolja se pokazala sa ISO 100.Pa opet nije on cudotvoran napitak,on je samo jedna kockica od slagalice koju kada slozite dobijate zeljeni efekat na duze staze.
-Pretpostavljam da se svakome od vas ko je pokusao raditi pravu definiciju na 0% uh (duze vreme) imao period kriza sa secerom,osecaj slabosti i malaksalosti kako na treningu tako i posle.I ja sam jedan od tih ljudi.Jednom prilikom sam pokusao raditi definiciju samo sa aminokiselinama (velike doze par meseci) da vidim reakciju organizma.Taj period bio je pravi pakao za mene,tesko sam izdrzao a umor i iscrpljenost bili su nepodnosljivi upravo jer mi je falio secer to jest taj osecaj.Kada sam probao raditi kombinaciju sa Iso 100 nisam imao taj problem iz razloga sto on u sebi sadrzi vestacki zasladjivac koji vam ubija privremeno taj osecaj za slatkim.uzimao sam ga veoma cesto u toku dana u razmacima kako je bilo potrebno organizmu.Iskren da budem mnogo mi je bilo lakse.
Cena je nazalost najveci problem i velika prepreka.Ali ako zelite pravu definiciju,iz svog iskustva vam toplo preporucujem da ustedite malo i odlucite se za ovaj fenomenalan suplement koji ce uz dobru ishranu,trening,odmor kao i ostalu osnovnu suplementaciju dati celokupan sklop te slagalice i biti put ka vasem uspehu.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Januar 26, 2017, 11:05:41 pre podne »

Šta uzeti od suplementacije odmah posle treninga je definitivno pitanje koje muči većinu vežbača.Jel to možda BCAA,Glutamin,kreatin,Protein,ako je protein koji onda itd..Odgovor na ovo pitanje daću kao i do sada samo iz mog ličnoga iskustva a ne prepiski sa raznih internet stranica kao što to rade mnogi takozvani stručnjaci.Odgovor je whey protein a zašto možda se neko pita sada.Whey protein kao što i samo ime kaže napravljen je od surutke i idealan je za posle trening iz razloga što odmah ide u krvotok i hrani mišiće dok su gladni.Kada kažem odmah nije to baš za pet minuta ali za nekih 20min to je već preciznije.Njegova uloga je da dopre do mišića odmah posle treninga kada su oni jako laički da se izrazim gladni.Ukoiko se ovo ne uradi reskira se katabolizam a to nikome nije cilj.Neko će reći pa da ali ja odmah kući kada doĂ°em jedem dobro i to je dovoljno,NE to je greška a evo i zašto.Dok doĂ°ete kući proće već neki period, zatim dok jedete pa proces varenja itd to traje oko 40min do sat vremena i sve je time upropašteno.Ono što unesete u roku od pola sata do sat pose treninga da se u tom periodu i svari je jako bitno! Sve posle toga je kasno i to dovodi do onog čuvenog pitanja kada vežbač sebe upita pa gde ja grešim.Vežbao sam dobro,posle treninga sam super kući jeo a opet se razgraĂ°ujem.Evo sada sam čisto ukratko pokušao malo da približim ovaj problem i greške ugavnom početnika.Ne zavaravajte se da samo ishranom posle treninga se može sve,nažalost realnost govori da to i nije baš tako.Moja preporuka svima je Scitec whey professional jer pored odličnih ukusa ima i odličan sastav.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2016, 09:48:44 pre podne »

Imati lepo i definisano telo je verujem cilj vecini sportista.Ali doci do njega je izrazito tesko a pogotovu ako se vodi racuna i o misicnom tonusu.Da bi se doslo do takvog tela potrebno je pre svega cvrsta volja i mnogo odricanja.
Kada vec udjete u taj proces i on traje, uveren sam da ce mnogima doci preiod izmedju glavnih obroka da su gladni.Sta tada jesti pitanje je sada? Moj predlog je sledeci: U zdravoj hrani napravite mix koji i sam radim: 50gr neslanog kikirikija,20gr brusnice,20gr brazilskog oraha,20gr badema,20gr lesnika.Ovu kombinaciju jedete malo po malo kada ste gladni i tako zavaravate glad a pri tome unosite kvalitetne zdrave masti.
Gramaza ovoga se razlikuje od coveka do coveka i same vrste dijeta.
Ali budite uvereni da je ovo odlicna opcija i kada idete negde na put bilo on kraci ili duzi jer ne mozete bas uvek nositi sa sobom u posudi kuvanu piletinu i oslic.Ovo je ipak mnogo jednostavnije a veoma korisno.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2016, 09:30:08 pre podne »

Kada se zaista odlucimo da zelimo izgubiti masne naslage veoma je bitno da se to radi postepeno i planski.Sve sto je brzo to je i kuso i ova izreka je ovde tacna.Naravno ima nas fanatika koji smo na sebi probali sve i svasta pa i to cuveno hard rezanje i presecanja odjednom ali to nikako nikada nisam savetovao rekreativcima posto je kontra efekat cest i veoma katastrofalan.
Zato uvek savetujem krenite polako i redom.Sta je uglavnom najveci problem? Smatram da je to sam datum pocinjanja sa presecanjem lose ishrane i uvek se kaze, e od ponedeljka cu krenuti ili od prvog u mesecu.Samo uglavnom se ne kaze koji je to ponedeljak i koji prvi to jest koje godine  :)
Salu na stranu vrlo dobro i sam znam kako je tesko preseci i zato hajdemo od pocetka redom.Moj savet svima je da prvo krenete od vecere,Preko dana jos u pocetku dijeta i moze malo da se gresi sa unosom viska uh ali naravno ne bas klasicno brljavljenje sa hranom.Ali zato za pocetak pokusajte uvece da stisnete sa dijetom.Evo ja na primer to sada radim sa kuvanim oslicem, malo nacedim limuna i to je to.Uz oslic ko bas ne moze ovako da ga jede neka doda malo zelene salate i ovo je idealan i super obrok kada je dijeta u pitanju.Naravno oslic je nezacinjen i to je bitna stavka koju moram napomenuti.Sto se same kolicine oslica tice slobodno je mozete jesti koliko god hocete jer je to zista nemasna riba pogotovu ako se kuva samo na vodi.Bitno je izdrzati a rezultati ce verujte mi doci vremenom sigurno.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2015, 09:45:15 pre podne »

Sistem 5+2  i 6+1  jeste li ga probali?



Šta prvo pomislite kada vidite kanticu eurokema ili pitu sa sirom? Joj koliko je to masno,puno šećera,puno kalorija, jednom rečju junk food!  Jesam li u pravu? A verujem da dosta vas voli ili obožava baš ovo ili neku drugu zabranjenu namirnicu.One vas prosto privlače svaki dan i večito je neka borba uzeti malo ili nimalo,kako i šta raditi itd...Ovaj tekst je baš posvećen tome i napominjem da je iz mog ličnog iskustva koji traje godinama i da je kod mene proveren i deluje.Pa opet to nikako ne znači da će svima biti tako ali možete probati pa uz neke korekcije moguće je da će biti i vama ok.Ovo je za sve one koji vole zabranjene stvari a da proĂ°u sa što manje štete po definiciju.
Na samome početku isprobavanja raznih sistema shvatio sam da su večernji obroci od sušte važnosti i da oni igraju ključnu ulogu.Prvi sistem koji sam isprobao je pet plus dva to jest pet radnih dana u nedelji se pazi na ishranu a dva se daju kao odušak gde jedete ono što vam organizam traži to jest čega ste vi željni.Napomenuo bih samo da i tada nije baš odvaljivanje nego se jede po manje ali češće pa je opet šteta manja.Pokušaću malo da pojasnim prvo radne dane šta i kako se radi.Suština je da se hidrati jedu do nekih 16h a posle toga je sve uglavnom bazirano na proteinskoj ishrani i to pretežno pilećih grudi,oslića,tunjevine,ella sira.Jedan moj radni dan takve ishrane bi izgledao otprilike ovako:  Ujutru oko 9 do 10h je spremno jelo i to ovsena kaša sa mericom proteina.kada mislim na kašu i njenu količinu tu malo varira ali uglavnom je to oko 200 do 250gr.Ali ovo se nikako ne jede odjednom već do nekih 13h po svega kašika dve na svakih 20min.Ovo neko može nazvati fazom punjenja jer donekle i tako izgleda ali time se prvenstveno ubrzava metabolizam a i unosite kvalitetan izvor hidrata i proteina pa konstantno hranite vaše mišiće što je i najvažnije.Kasnije oko 14h do 15h bi trebalo da je kvalitetan obrok iz pilećih filea,pirinča i povrća.Količina zavisi od vaših ciljeva i mogućnosti.Meni je trening predveče ali pre njega još uzmem koštunjavih plodova i to kikiriki,badem,orah,brazilski orah,indijski orah,lešnik...po malo nikako preterivati sa količinama pogotovu kod oraha.Posle treninga koji se završava oko pola 10 uveče hrana mi je bazirana na ili pilećim grudima ili tunjevini sa ella sirom.Uglavnom šta god da je od ove dve namirnice zastupljeno ella sir mi je osnova.Uzimam ga iz razloga što ima kazeina koji se sporo otpušta tokom noći i hrani moje mišiće sprečavajući razgradnju.Suplementacija koja prati ovu ishranu je uglavnom protein,vitaminskomineralni kompleksi,kofein,omega 3,bcaa...Kada je dan varanja u pitanju vodite računa da je i to najbolje da se vara po malo to jest da su obroci manji a ne da se prejedete da puknete.Manje su naravno šanse da se zamastite i navučete vode ako se držite sistema 6 plus 1 jer za jedan dan varanja organizam teško da može navući vode ukoliko ste se držali pravila ishrane svih ostalih šest dana.Naravno u zavisnosti od vaše genetike možda vam ni sistem 5 plus 2 neće doneti neke velike štete pa malo eksperimentišite.Napomenuo bih samo da u fazama priprema za takmičenja ovakvi sistemi se mogu primenjivati samo u početku a posle nema varanja.Eksperimentisanje na sebi je nešto što svako mora i treba da radi jer inače nikako nećete znati šta vam i koliko prija,koliko i koja hrana vas masti ili ne itd...nemojte da vas mrzi da vodite evidencije u svesku i da zapisujete tačne podatke jer jedino tako možete tačno znati vaš napredak i šta treba menjati.meni ovaj sistem ishrane prija i odgovara,izgledam odlično i tako se osećam što opet ne znači da će svakome isto prijati,ali probajte pa vidite.Ono što bih još napomenuo je da kako se bliži taj dan varanja hidrate smanjujem ili izbacujem tako da mi telo bude i željno hidrata i kada se vara efekat kvarenja forme kod mene svedena je na minimum.Uvek varirajte sa hidratima nema veze iz kog je izvora,smanjujte i povećavajte da bi tačno znali kako vam telo reaguje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: April 20, 2015, 09:37:56 pre podne »

Ovo je definitivno suplement koji me je oduševio i imam samo reči hvale koji mi je pomogao da preĂ°em neki svoj limit. A svaki vežbač hteo to priznati ili ne posle nekog perioda doĂ°e do one granice kada jednostavno samo sa ishranom ne ide dalje već se stagnira.Tu prevashodno mislim na zastoj u težinama koje podižemo kao i fizičkom izgledu.Jednostavno dalje ne ide i šta onda raditi? Razloga za paniku naravno da nema jer tada na scenu stupaju suplementi koji uz pravilnu ishranu čine baš tu prekretnicu gde ćete vi otići jedan stepenik više u vašem napretku.O NO reaktorima se pisalo dosta puta i pisaće se jer su veoma dobri i daju rezultate što govori činjenica velikog broja zadovoljnih korisnika.Ali jedan se suplement i tu pomalo izdvaja i kada se malo pogleda i zaviri u njeguvu unutrašnjost to jest funkciju zna se i zašto.Reč je o Mega Arginine koji sa pravom zaslužuje reči pohvale.Ali šta je on u stvari i koja je njegova funkcija? L-Arginin je ključna komponenta u lancu produkcije NO, kao osnove iz koje enzim NO-sintaza izdvaja NO iz arginina, a koji je u organizmu odgovoran za širenje krvnih sudova (vazodilataciju) i, samim tim, povećan protok krvi kroz mišić i povećanje priliva hranjivih materija u mišić. Što više hranjivih materija dovedemo u mišić, to će i mišić imati veći potencijal za rast. Preparati koji sadrže l-arginin pojačavaju produkciju NO, koja se i inače dešava tokom vežbanja u teretani, odnosno pri jakim mišićnim kontrakcijama, koje daju poznati osećaj napumpanosti u muskulaturi. Samo širenje krvnih sudova je l-argininu i srodnim preparatima donelo veliki uspeh kod problema sa potencijom, kod muškaraca kod kojih je ona prouzrokovana lošom prokrvljenošću genitalnog regiona.Sve ovo gore navedeno je dovoljan pokazatelj da ovaj suplement jako vredi i da svima nama koji želimo nešto više,njime to i dobijamo.Mislim da nema vežbača kojem se nije desilo da mu nekada ne idu treninzi onako kako je on baš to zamislio.Umor u školi,fakultetu,na poslu...sve to uzima svoj danak da se trening ne odradi kako treba i posle ste nervozni ,nesrećni.Ali tu je on da vam da potporu i pomogne.Naravno i kod njega kao i kod svih suplemenata ne treba preterivati već na samome početku krenuti polako od malih doza ka većim i biće sve ok.Ako budete ukombinovali dobru ishranu i ovaj suplement uveren sam da će se vaše granice brzo pomeriti ka boljem naravno.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2014, 10:10:14 pre podne »

U sportu sam dug niz godina i za taj period isprobao sam i borilačke veštine i mnogo drugih grana, ali nekako sam se uvek držao bodybilding-a jer smatram da je baš ovaj sport majka svih sportova. Bilo kojim sportom da se bavite teretana je osnova gde se stiče snaga i jača opšta muskulatura.

S obzirom na to da sam krenuo i sa pripremama za armwrestling takmičenje, kod mene je trening u ovom periodu na prvome mestu. Na drugom mestu je naravno suplementacija, a tu prevashodno mislim na suplemente koji imaju ulogu u zaštiti zglobova, njihovo jačanje kao i jačanju kostiju. Za bavljenje armwrestling-om ovo je od velike važnosti. Za najbolju zaštitu po meni tu su joint support, animal flex kao zaista kompleksni preparati za tu namenu uz koje se mogućnost povreda drastično smanjuje. Bitno je da se suplementi ove vrste uzimaju konstantno po nekoliko meseci jer tek tada zaista daju efekta. Meni pomažu, a verujem da će i Kozma_Pansport_Zec_2vama.Velika je greška što većina vežbača uopšte ne vodi računa o održavanju svojih ligamenata, hskavice, kostiju već uglavnom obraćaju pažnju na kupovinu kreatina, no reaktora itd...naravno i to je važno, ali ako želite da se bavite armwresling-om ili ozbiljnije da trenirate u teretani, zdravlje vaših zglobova je od izuzetno velike važnosti. Kada krenu bolovi onda je već skoro kasno da se reaguje i zato je preventiva veoma važna. To konstantno ponavljam svim vežbačima na koje nailazim, neki me poslušaju, a neki se kasnije žale na bolove, a lepo sam im pričao da je ovo od izuzetno velike važnosti.Pa opet i pored sve te prevencije kroz suplemente treba jako voditi računa o pravilnom vežbanju jer nijedan suplement ne može baš sprečiti pravu povredu.Ja konkretno trenutno uzimam msm i glukozamin od natrola i zadovoljan sam. Uzimam ujutru i uveče doze i to već konstantno mesecima i zaista osetim poboljšanja i to prevashodno da nema krckanja,puckanja u zglobovima ali nema ni bolova.

Pre početka vežbanja ili uopšteno želje da se nešto u teretani postigne važno je napraviti plan to jest jasan program šta i kako ćemo da radimo i ono najvažnije ka čemu težimo to jest šta nam je krajnji cilj. Svi oni koji krenu bez toga uglavnom već na samom početku osuĂ°eni su na neuspeh. I ovde kao i u većini stvari koje radimo mora se krenuti iz neke realnosti i postaviti sebi neke jasne, ali realne ciljeve koje možete ostvariti u nekom realnom vremenu bez obzira da li se radi o postizanju mišićne mase, definicije, takmičarske forme, neke "letnje" forme itd..

Kozma_Pansport_1Od početka ako je svako svestan te realnosti uspeh je moguć sigurno i do njega ćete sigurno i doći. Ja na primer uvek sebi odredim neke ciljeve i uvek težim da pobedim samoga sebe. Borba sa samim sobom je najteža, ali i najzanimljivija jer vi ste sebi najstrožiji sudija i najbolje znate vaše nedostatke i vrline. Na primer možete sebi zadati cilj da leti izgledate definisanije, a to će naravno podrazumevati da morate napraviti detaljan plan i promenu ishrane koja će prvenstveno obuhvatati varijacije sa hidratima kao i povećanjem unosa proteina kako kroz ishranu tako i suplementaciju i jedino eksperimentisanjem na sebi videćete šta i kako vam prija. Za tako nešto potrebno je vreme, ali u ovom sportu nema žurbe već samo polako i strpljivo. Ono što sam za ovaj dugi niz godina koliko se bavim bildingom shvatio je to da je ovo sport koji zaista traži od vas mnogo, ali mnogo i daje! Svaka kap znoja, uloženog truda,dijeta, odricanja od svega se na kraju isplati i vi postajete nagraĂ°eni. Lepo je kada vam priĂ°u i kažu kako ste se super definisali, dobili neku kilu kvaliteta više itd..Pa ipak zaone koji bi želeli nešto preko noći,bojim se da će se brzo razočarati ili možda krenuti nekom pogrešnom putanjom kojom nažalost mladi danas često krenu ne sluteći da je to jako loše i da time ne samo da mogu zdravlje uništiti već da je to veoma nesiguran put kojim bolje da se ne polazi. Moj vam je savet da krenete polako, ali sigurno.Prvo obratite pažnju na ishranu jer verujte mi džaba vam suplementi ako nemate ono osnovno a to su gradivne materije iz hrane tipa mesa, jaja,..kvalitetnih hidrata kroz pirinač, krompir, integralne žitarice itd...Suplementi su naravno tu kao čvrsta podrška koja će veoma biti korisna ako je sve ostalo ok. I zato samo pmetno, polako i sigurno. Ako sve isplanirate kako treba doći će i rezultati to vam garantujem.

Svi mi koji smo ikada imali problema sa nabijanjem mišićne ili telesne mase znamo koja je to muka. I pored pravilne i obilnije ishrane telesna težina jednostavno neće da ide u željenom pravcu i to može da bude veoma poražavajuće za svakog vežbača i da dovodi u pitanje gde se greši.Uglavnom svi odmah pomislimo na ishranu koja zaista i ovde igra ključnu ulogu i veoma je važna. Ali nekada je sve što se tiče ishrane sreĂ°eno ali dešava se da jednostavno ne može da se postigne toliki unos hidrata i ostalih potrebnih namirnica kako bi podigli kvalitetnu telesnu težinu. svedoci smo brzog života,si negde žurimo..posao, škola, fakultet, raznorazni stresovi koji utiču na to da nikako ne možemo da napredujemo jer nam se čak i režim ishrane poremeti i od te silne jurnjave ne stignemo da jedemo kada treba i kako treba. Ali i za ovakav problem imamo rešenje, a to je Real Gains formula koja je zaista odlična i njen je sastav fantastičann a evo zašto je ona tako dobra jer šećera sadrži samo 5 grama po dozi (samo 3 % kalorija su iz šećera) a pored toga on sadrži i proteinski matriks pored brzo delujućeg koncentrata i izolata Whey proteina koji obezbeĂ°uje esencijalne mikrofrakcije, sadrži i micelarni kazein koji daje produženo dejstvo. Sve u svemu ovo je novina na tržištu i definitivno pun pogodak za sve one koji su dugo imali problema sa nabacivanjem telesne i mišićne mase. Ja bih preporučio da ga uzimate odmah posle treninga sa vodom, a dobra je stvar da se uzima i kao meĂ°u obrok i to sa mlekom radi sporijeg otpuštanja i dužeg hranjenja mišića.

Ono što je jako bitno je da svako mora biti svestan da se ništa preko noći ne može postići ali ukoliko ste zaista uporni i sve uradite kako treba a to je da je ishrana sreĂ°ena koliko god se može i potpomognuta uz ovaj suplement ni rezultati neće izostati.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 19 upita.