TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:14:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neobicno pitanje :D  (Pročitano 3765 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Maj 20, 2014, 12:09:50 posle podne »

Nema na čemu. Javi kako napreduješ i ako bude bilo potrebno još nešto :)
Sačuvana
Bobe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #13 poslato: Maj 19, 2014, 11:46:36 posle podne »

Vise nemam pitanja(bar za sad :P ),hvala vam oboma na pomoci! :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Maj 19, 2014, 12:29:24 posle podne »

U danima kojim ne treniraš treba jedino kreatin da unosiš,sa njim i dekstrozu. E sad,zavisi od tvoj dnevnog kalorijskog unosa i toga koliko si proteina uneo da li ti treba merica proteina ili ne. Ako ti treba,bilo bi najbolje da ga iskoristiš kao neki meĂ°uobrok odnosno užinu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2014, 12:04:10 posle podne »

jedino sa kreatinom možeš napraviti pauzu nakon 2-3 meseca korišćenja... bar mesec dana.... i povećaj unos tečnosti.

Za ostalo nije potrebna nikakva pauza...

vitamini, omega 3- to su neke osnovne stvari koje su potrebne svakome od nas, čak i da se ne bavimo nešto posebno fizičkom aktivnošću :)
Sačuvana
Bobe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Maj 17, 2014, 07:11:53 posle podne »

Da,da,taj mix ne sejk xD Imam jos pitanje,da li bi trebao nekad da pravim pauze,posto pretpostavljam da ne treba konstatno da pijem to? :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2014, 02:15:43 posle podne »

Dozu šejka? Misliš na mix protein+kreatin+dekstroza?
Sačuvana
Bobe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2014, 01:55:23 posle podne »

@Miletić Dušan
 Imam 3 obroka dnevno,potrudicu se da ubacim nesto zdravije.Ako bih pio 5gr kreatina kada ne radim i ne treniram (sto je retko kad :D ) znaci da bih uzimao samo jednu dozu sejka dnevno,e je l' bih trebao uvece ili ujutru da uzmem tu jednu dozu? :)

@MightyMO
Ok,razumeo! :)) Za vitamine i minerale bih sacekao malo,bar nekoliko dana.Pretpostavljam da ne smeta organizmu ako bih uzimao kreatin i protein sa tim vitaminima? Potrudicu se koliko mogu :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Maj 17, 2014, 01:05:46 posle podne »

Ja bi samo da dodam da u danima kada ne treniraš- ne radiš,piješ po 5g kreatina. Ishrana ti je zaista najbitnija u svemu,potrudi se da ubaciš bar koji zdrav obrok,ako već ne možeš skroz da preĂ°eš na pravilnu ishranu. Koliko imaš obroka dnevno?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Maj 17, 2014, 09:14:39 pre podne »

Faza punjenja ti ne treba, i da tako bih uzimala kao što si rekao, 2 x dnevno,  posle napora stavi i dekstrozu a ujutru bez dekstroze... 

bilo bi dobro da uzmeš i neki vitaminsko mineralni kompleks, pošto ti je ishrana često nezdrava kako kažeš... npr Natrol Energizer multivitamin ili Daily Formula

što se tiče preporuke, whey bilo koji čist - npr Dymatize Elite whey, Scitec 100% whey protein professional...  a od kreatina npr Dymatize creatine...

ovo je lepa kombinacija za početak, ostalo zavisi od toga koliko ćeš se posvetiti ozbiljnije celoj priči :)
Sačuvana
Bobe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2014, 04:41:01 posle podne »

Uh,ne znam ni sam koliko xD Uglavnom je top nezdrava hrana,cesto neki fast food,ne znam kako da vam objasnim :|
Ako sam dobro razumeo: 30gr whey+30gr dexa + 5gr kreatina sa vodom( 0.5l vode? ) i tako ujutru i uvece? A te faze punjenja i to? :D
Ne,nikakve vitamine nji minerale,jedino med+propolis ujutru xD
Ako nista onda pricamo okvirno,kad se ja bas ne razumem u sve to :)
I ako moze neka preporuka koje da uzmem,jer bih hteo sto pre da pocnem da koristim :))
« Poslednja izmena: Maj 16, 2014, 06:48:28 posle podne od strane Bobe » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Maj 16, 2014, 04:12:49 posle podne »

pa ne znam kakva ti je ishrana tacno, koliko cega unosis, koliko imas tacno proteina i ugljenih hidrata u toku dana....??

whey okvirno možeš kada završiš sa obavezama/treningom/fiz.aktivnošću  i ujutru nakon ustajanja...  kreatin 10-ak grama dnevno, možeš 5 g ujutru i 5 g zajedno sa tim šejkom proteinskim (obavezno sa vodom)

možeš dekstrozu ili maltodekstrin, zajedno sa tim šejkom ... isto koliko i whey, 30-ak grama... ali opet kažem preciznije ne mogu da ti kažem jer nemam podatke o tvojoj ishrani tačno

uzimaš li neke vitamine, minerale?
Sačuvana
Bobe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Maj 16, 2014, 04:04:31 posle podne »

Visok sam 176cm a tezak 80-81kg,pa za cilj imam bolji oporavak a usput ako se nabaci malo mase nije na odmet :D 3 puta dnevno jedem,naravno to su 3 obilnija obroka,uglavnom meso(sve i svakakve vrste mesa,jer se i inace kuci tako hranim xD ) Ok,a mozes li mi reci po koliko grama cega i kada da uzimam,i kako to da pijem tj sa cim,jer svuda pise razlicito :) Da li bih mozda trebao tu da dodam i maltodekstin i koliko? :))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Maj 16, 2014, 03:21:41 posle podne »

Ćao! :)

koliko si visok i težak?  na kom cilju radiš?  želiš da poboljšaš ishranu ili samo je bolji oporavak cilj?  koliko uopšte stižeš da uneseš normalne obroke?

pošto ti je težak fizički posao, meni je skroz logično da ubaciš sve što si naveo... protein kao dodatak 1-2 puta dnevno, kreatin, dekstroza...   možda bolje Isostar sada kada krenu vrućine (zbog znojenja i gubljenja elektrolita)... ali te prvo pitam za ishranu i ciljeve...?

Sačuvana
Bobe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Maj 16, 2014, 03:16:21 posle podne »

Pozz ljudi,imam par pitanja,pomalo cudnih xD Naime,imam 21 god i radim kao gradjevinski radnik,sto je pomalo tezak posao fizicki,e sad,citao sam o kreatinu, da u sustini daje malo snage smanjuje umor itd...Pa bih hteo da ga uzmem,naravno uz kreatin bih uzeo i whey protein i dex jer tako treba valjda :D Inace kada ne radim par dana ili vise vezbam kod kuce jer imam mini teretanu.Inace nikada nisam koristio nikakve suplemente. Da li bih ja trebao da pocnem da koristim to ili ne? I kako? :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.