TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:02:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misljenje o ovom programu?!?!  (Pročitano 2721 puta)
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #12 poslato: Maj 21, 2014, 03:37:56 posle podne »

Marko hvala jos jednom na savetima :).
Dusane sto se tvog pitanja tice, napisao sam da bih zeleo da zadrzim (koliko god je to moguce) ovu kolicinu misicne mase, nigde se ne pominje cuvanje kilaze zajedno sa definicijom i gubitkom telesne masti, apsurdno bi bilo izjaviti tako nesto, ali ocigledno si na brzaka procitao post  :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #11 poslato: Maj 20, 2014, 12:18:12 posle podne »

Samo da razjasnimo nešto prvo. Ti bi da zadržiš trenutno kilažu i da radiš na definiciji? :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Maj 19, 2014, 09:52:25 posle podne »

Sto se ishrane tice,ne bih mleko jeo sa ovsenim,i ubacio bih vise proteina za dorucak.Ishrana treba generalno da ti bude 50% uh,40%p.10% m i u blagom deficit do 500cal ukoliko zelis jos da radis na misicnij definiciji.
Trening probaj da malo izmenis,ili redosled vezbi ili da smanjis intezitet ali da kontrolu pokreta pojacas.
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #9 poslato: Maj 19, 2014, 09:12:14 posle podne »

Evo primer jednog dana moje ishrane:
obrok 1- solja mleka (300ml) i 50g ovsenih
obrok 2-  4 jaja, solja balans jogurta (300ml)
obrok 3- 200-300g kuvanog pirinca (izmeren skuvan), 200-300g mesa (piletina, riba, eventualno svinjska krmenadla za koju znam da nije dobra, ali imam zalihe u kuci pa s obzirom da sam student svaki izvor proteina mi dobro dodje) i neko bareno povrce-boranija, grasak, brokoli, karfiol, kako-kad.
posle treninga-merica wheya i bcaa
obrok 5 -100-200g mesa koje je bilo za rucak i opet neko bareno povrce

U medjuvremenu pojedem poneku vocku i to je otprilike to.Ranije sam uzimao na sve ovo i jos jednu mericu wheya pred spavanje ali sada nemam toliko novca pa uzimam samo jednu dnevno.

Sto se treninga tice tu bi mi jako znacio tvoj savet jer vec mesec i po nemam neki konkretan program sve mi je dosadilo i monotono mi bude, u principu treniram 4 puta nedeljno sa tegovima, i 2-3 puta nedeljno kardio nakon treninga sa tegovima.Inace sam visok 180, tezak nekih 85-6 kg i treniram oko godinu dana u teretani, sa manjim pauzama, ali ozbiljnije vodim racuna o ishrani negde od decembra prosle godine i sada rezultati polako dolaze.Naravno, ponekad imam ispade, narocito u poslednjih mesec i po-dva kao sto sam vec rekao.Od decembra do marta sam izgubio oko 12 kg i tada sam stvarno vodio racuna , a od marta do sada tako stagniram, malo pazim, malo citujem i tako u krug  :(.Imam mnooogo obaveza na fakultetu jer sam zavrsna godina, a jedan sam od ljudi koji se prejedaju kada su pod stresom tako da nikako da se vratim na pravi put za stalno, ali hvala bogu nisam imao nekih padova u formi i izgledu za to vreme  ::)

Mozda sam dao malo vise nepotrebnih informacija ali imam potrebu da to podelim sa nekim  ;D.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Maj 19, 2014, 08:33:07 posle podne »

Kako ti izgleda ishrana i trening?Mozda mogu tu neki savet da ti dam.
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #7 poslato: Maj 19, 2014, 08:07:29 posle podne »

Nemam pulsmetar nazalost  :(.Onda mi ostaje da eventualno ponekad ubacim ovaj trening improvizovano cisto da presecem standardni program  :(.
Hvala puno na odgovorima i izdvojenom vremenu!  ;D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Maj 19, 2014, 08:02:44 posle podne »

Ti mozes napraviti improvizaciju tog treninga,mnogo je bitnije ovo sto sam ti objasnio u vezi inteziteta treninga.
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #5 poslato: Maj 19, 2014, 08:00:22 posle podne »

Hvala ti Marko u svakom slucaju  :).Nisam siguran da li cu se na kraju odluciti za ovaj tip treninga jer stvarno nije bas najbolje objasnjeno kako se radi pa ne bih da radim na svoju ruku...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2014, 07:46:55 posle podne »

Ukoliko kalorijski deficit nije drastican doci ce i do minimalnog gubitka misicne mase ali neznatno.treba da vodis racuna da intezitet ne prelazi anaerobni prag jer ces trositi glikogen i veoma brzo i aminokiseline i ulazices u katabolizam.Bilo bi dobro da radis sa pulsmetrom i da odradis nesto od ergospirometrijskih testiranja ako si u mogucnosti.
Na ovo drugo pitanje ne bih znao da ti dam adekvatan odgovor.
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2014, 07:26:43 posle podne »

Kalorijski deficit sam podrazumevao, a kondiciju bih svakako zeleo da unapredim.Pokusao bih da treniram po ovom programu samo dve nedelje kao sto pise, cisto malo da promenim.Interesuje me da li bi za taj period moglo doci do gubitka misicne mase, i pored dobre ishrane i suplementacije, jer bih voleo da zadrzim ovo stanje?
I imam jos jedno pitanje.Nije mi najjasnije kako se radi ovaj tabata sistem u ``resistance`` danu kako su ga oni nazvali.Npr u danu 1 imam 5 vezbi u tabata sistemu:  Inclinde Dumbbell Press, Wide-grip Pulldown, Pec Deck, Seated Cable Row, Double Crunch.Znam da se radi 8 puta 30sek. (20 sekundi pa 10 pauza), ali da li radim vezbe ovim redom jednu po jednu i koliko takvih nizova????
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2014, 07:11:58 posle podne »

Ovo je visoko intezivan program,uz pomoc kojeg ces na prvom mestu poboljsati izdrzljivost i kondiciju.Ono sto moras znati da process skidanja masti trazi kalorijski deficit,a opet moras raditi i trening hipertrofije da bi ocuvao misicnu masu.Ako ti je cilj samo skidanje masti i poboljsanje kondicije i izdrzljivosti onda mozes raditi ovaj sistem.
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2014, 07:02:40 posle podne »

Pozdrav svima!Pre svega unapred se izvinjavam ako temu nisam postavio u pravi kutak foruma, posto nisam bio siguran gde joj je mesto.
Molio bih vas da mi kazete vase misljenje o ovom programu (link u prilogu).Odmah da se ogradim od naslova clanka, ne gajim fantazije da se neki magicni rezultati mogu dobiti za dve nedelje.Ovaj trening me je privukao pre svega jer mi deluje zanimljivo, dinamicno i izazovno, pa me zanima da li bi bio i efikasan.Vec neko vreme sam u procesu definicje, sa sredjenom ishranom, i rezultati polako ali sigurno dolaze.Voleo bih da mi neko strucan kaze da li bi ovaj tip treninga bar jos malo doprineo procesu definisanja misica i gubitka masti, ili nije dobar i treba ostati pri klasicnom (DOSADNOM  ;D) sistemu treninga (split i kardio na traci).
Program mozete videti ovde: http://www.muscleandfitness.com/workouts/workout-routines/emergency-shred-2-week-workout-get-shredded

Hvala unapred na odgovorima!  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 17 upita.