TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:19:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u kombinovanju proteina i gejnera!  (Pročitano 2979 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Maj 22, 2014, 01:02:38 posle podne »

 ;)
Sačuvana
aggr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #11 poslato: Maj 22, 2014, 11:52:15 pre podne »

Okeej, hvala puno videcemo kakav ce biti napredak :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2014, 11:30:41 pre podne »

Mozes i mericu wheya posle dorucka. U dane ne - treniranja imas smanjene kalorijske potrebe, pa i potrebe za proteinom, tako da tu mericu koju bi koristio posle treninga mozes da izbacis.
Sačuvana
aggr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2014, 08:38:57 pre podne »

Okej hvala ti na pomoci, A jel mogu da uzmem whey ujutru posle dorucka, gejner da iskoristim kao zamenu za obrok i whey nakon treninga? Ja mislim da je to okej, a da pritom nije preterivanje? E da zanima me dan kada odmaram-rest, jel je isti princip konzumiranja? Ne moram da smanjujem merice, tj gramazu?
« Poslednja izmena: Maj 22, 2014, 08:57:34 pre podne od strane aggr » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2014, 07:43:46 pre podne »

Ishrana ti je vise manje ok obzirom na to da se od nje ocigledno ne mastis. Drzao bih se onda merice-merice i po wheya posle treninga, a gejner ubaci kada nemas redovan rucak ili umesto te uzine kada jedes jabuke ili jagode.
Sačuvana
aggr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #7 poslato: Maj 21, 2014, 02:00:21 posle podne »

Pa evo na primer jedan dan mi sadrzi: Dorucak: 3-4 przena jaja i 1-2 konzerva sardine u zavisnosti od zaliha, pa nakon toga uzmem whey to je negde oko 9-9:30, pa uzmem pojedem neko voce, banana je uglavnom tu uvek prisutna, ali i jagode, jabuke. Onda 2x dnevno pojedem oko 200-250g belog mesa, pohovanog, grilovanog, nije bitno kako se vec spremi, uz to krastavac salata, neki krompir ili supa, i nakon toga uzmem whey. Opet imam uzinu, na primer dzem, ili kikiriki, neku zitaricu. Pre vecere mi je trening, nakon treninga uzmem gejner popijem, i kad se vratim za veceru obicno uzmem konzerviranu skusu, i neki dezert obicno to budu palacinke. To bi bio od prilike jedan dan, naravno ne izgleda uvek ovako, uvek kombinujem sa drugacijom hranom, povrcem, kuvanom, ali to bi bilo to. I s' obzirom da idem u skolu nekad i nemam redovan rucak (2x dnevno) pa uvek improvizujem.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2014, 01:46:53 posle podne »

Opet ti govorim da unosenjem odredjene kolicine praha kao takvog neces preterati, vec mozes samo da unoses visak kalorija kada uzmes u obzir ishranu plus 2xwhey i plus gejner. Najbolje napisi po stavkama sta i koliko jedes, pa cemo videti sta ti treba od toga, koliko i kada.
Sačuvana
aggr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #5 poslato: Maj 21, 2014, 01:25:22 posle podne »

E to me zanima, ja na primer eto konzumiram whey 2x dnevno po 30g u 250ml vode, a gejner popijem 1x dnevno doko 60g u 450ml vode, pa se plasim da to nije preterivanje, posto iskreno ne razumem se preterano u konzumiranje, koliko, kad i kako pa ako postoji mogucnost da povecam unos na dan, to bi bilo jos bolje
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2014, 01:21:54 posle podne »

Nije isto povecati telesnu i misicnu masu. Ali ako imas dobru dijetu, jake treninge i brz metabolizam, i ako tesko dobijas kilograme, ubaci onda i gejner.
Ne treba da se plasis da ces preterati kako si rekao, pa da ces imati nekih stetnih posledica po zdravlje.
Sačuvana
aggr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #3 poslato: Maj 21, 2014, 01:18:56 posle podne »

Meni su preporucili gejner iz razloga, jer je on za povecanju telesne tezine/misicne mase, iz tog razloga konzumiram gejner, a s'obzirom da se hranim pa mogu slobodno da kazem kvalitetno, i da su mi treninzi jaki, i da imam takav metabolizam da se mnogo sporo gojim, eto iz tog razloga uzimam gejner, mene zanima da li i kako mogu da ga koristim sa whey proteinom koji sam naveo dole?
« Poslednja izmena: Maj 21, 2014, 01:26:24 posle podne od strane aggr » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2014, 01:09:37 posle podne »

Whey ti je najpotrebniji odmah nakon treninga. Gejner mozes uzeti kao zamenu za obrok,mada ga ja bas i ne bih preporucio. Ima dosta kalorija iz UH i moras ga uklopiti u dnevni kalorijski unos da te ne bi mastio.
Sačuvana
aggr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2014, 12:47:17 posle podne »

E ovako, zanima me posto kod kuce imam gejner BioTech Hyper mass 5000 od 2kg i sasvim slucajno sam dobio 100% whey protein Scietec Proffessional od 2350g. Zanima me koliku dozu, trebam da mesam i koliko puta dnevno da pijem, s obzirom da sam visok 187cm i imam 70kg, zelim da dobijem na masi, samo me zanima strucno misljenje, jer ne zelim da preteram u konzumiranju u toku jednog dana. Hvala unapred i nadam se brzom odgovoru :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.