TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:08:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povecanje misicne mase i telesne mase  (Pročitano 6482 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Jun 09, 2014, 10:21:42 posle podne »

To je gainer i mozes ga koristiti nakon treninga i jos jedan obrok u toku dana,ali ipak ako zelis masu moras pojacati unos kalorija iz ugljenih hidrata i proteina.
Sačuvana
daka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #15 poslato: Jun 09, 2014, 04:23:13 posle podne »

Hvala vam na odgovorima...Potrudicu se u bliskoj buducnosti da ponem da racunam kalorije..
Za sada sam na work outu, radim sklekove najvise, zgibove, propadanja, igram fudbal..
Hoce li mi pomoci super mass u nabacivanju misicne mase i telesne uopste? Uz takvu vrstu treninga..
Trenutno sam na nekom nivou 100-200 sklekova dnevno.
Drugar kaze da je zadovoljan super mass-om. Mozete li mi reci nesto o tom suplementu?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Jun 06, 2014, 04:44:19 posle podne »

evo ovde isto pitanje,kombinacija hot blood a i proteina najobicnijeg ? i razlika izmedju hot blood a i xpand a ?

CIlj je? :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Jun 05, 2014, 07:36:26 posle podne »

Dobra kombinacija ,u pocetku je dovoljno pola kesice HB da uzimas pola sata pre treninga ,whey nakon treninga.NO reaktori razlicito deluju I moras koristiti oba i uporediti.Ja licno koristim HB.
Sačuvana
macak11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #12 poslato: Jun 03, 2014, 07:35:23 posle podne »

evo ovde isto pitanje,kombinacija hot blood a i proteina najobicnijeg ? i razlika izmedju hot blood a i xpand a ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2014, 09:38:56 posle podne »

Hhvala Marko. Nisam profesionalac, ne bavim se bodi-bildingom, samo bih hteo da nabacim telesnu masu, a ne mora biti cista misicna masa. Ne znam sta je bazalni metabolizam?
I ne mogu da znam koliko kalorije trosim, igram svake veceri fudbal, kako da znam koliko sam potrosio kalorije?
Niti mogu da racunam svaki put kada jedem koliko sam zalogaja napravio...
Vec si dobio odgovor u vezi bazalnog metabolizma,okvirno preko 2700 cal dnevno ti treba da bi bio u suficitu i uz trening da pocnes da dobijas na masi.
Sačuvana
Indigont
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

Imena za bebe
« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2014, 07:07:41 posle podne »

Pa cuj od kreatina ces automatski dobiti 2kg za tjedan ali to je vecinom nakupljena voda u misicima :D

Za masu se uhvati hrane i treninga. Vecina gainera su nezdravi i puni secera, tako da je bolje kupiti kvalitetne hrane i zderati.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2014, 05:21:41 posle podne »

Pre svega hvala svima na odgovorima.
Imam 19 godina, visok sam 186-187cm a tezak sam 69,5 - 71,5 kg. Treniram aktivno u teretani (uz pomoc trenera, sa planom treninga, unapredjivanjem) 5-6 meseci, pre toga sam isao isto u teretanu vise amaterski. Nazalost i poslednjih mesec dana sam pravio pauzu, sto je jako lose (sto zbog prevelikih obaveza oko upisa na fax, sto zbog nedostatka motivacije zbog manjih rezultata od ocekivanih.)
Jako se trudim da mi ishrana bude sto pravilnija za uslove u ovom gradu gde zivim. Svakog jutra (to je neki pred dorucak) jedem musli, neke zitarice i ovsene sa mlekom i ubacim porciju proteina.Doruckujem recimo 4-5 puta nedeljno 300 grama belog mesa, sa manje hleba, jednom nedeljno rucam ribu, takodje 5 jaja rucam, curece meso 250-300 grama, veceram slabije nesto.
I trosim dosta kalorije, dosta se krecem dnevno.

A gde su ti užine? I koji tip treninga treniraš?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2014, 04:10:32 posle podne »

Bazalni metabolizam - broj kalorija koji ti je minmalno potreban na dnevnom nivou za optimalno funkcionisanje organizma, u stanju mirovanja, dakle bez fizičke aktivnosti. 

Najpreciznije je da uradiš funkcionalnu dijagnostiku, a čisto kao okvir može ti poslužiti i neki od online kalkulatora. 

Naravno brojanje kalorija zahteva malo truda, rada i vremena.

Što se tiče potrošnje kalorija opet je jako teško znati precizno, ali jedna od metoda je i korišćenjem pulsmetra koji u sebi ima i brojač kalorija ( na osnovu intenziteta treninga, tvojih godina, pola, telesne težine itd...)  pa da imaš neku procenu za početak.
Sačuvana
daka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2014, 10:48:20 pre podne »

Hhvala Marko. Nisam profesionalac, ne bavim se bodi-bildingom, samo bih hteo da nabacim telesnu masu, a ne mora biti cista misicna masa. Ne znam sta je bazalni metabolizam?
I ne mogu da znam koliko kalorije trosim, igram svake veceri fudbal, kako da znam koliko sam potrosio kalorije?
Niti mogu da racunam svaki put kada jedem koliko sam zalogaja napravio...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2014, 09:13:27 posle podne »

Da bi znao koliko kalorija da uneses,moras znati vrednost bazalnog metabolizma,vrednost potrosnje kalorija na treningu i na ostale svakodnevne aktivnosti.Suficit mora biti veci od tog broja oko 500 cal dnevno ,stim da radis trening misicne hipertrofije i snage .unos namirnica da bude 50% iz UH,40%P 10% M.Pokusaj taj trenutni unos namirnica da izracunas u kalorije ,pa onda povecaj za jos neki obrok.
Sačuvana
daka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2014, 08:15:59 posle podne »

Pre svega hvala svima na odgovorima.
Imam 19 godina, visok sam 186-187cm a tezak sam 69,5 - 71,5 kg. Treniram aktivno u teretani (uz pomoc trenera, sa planom treninga, unapredjivanjem) 5-6 meseci, pre toga sam isao isto u teretanu vise amaterski. Nazalost i poslednjih mesec dana sam pravio pauzu, sto je jako lose (sto zbog prevelikih obaveza oko upisa na fax, sto zbog nedostatka motivacije zbog manjih rezultata od ocekivanih.)
Jako se trudim da mi ishrana bude sto pravilnija za uslove u ovom gradu gde zivim. Svakog jutra (to je neki pred dorucak) jedem musli, neke zitarice i ovsene sa mlekom i ubacim porciju proteina.Doruckujem recimo 4-5 puta nedeljno 300 grama belog mesa, sa manje hleba, jednom nedeljno rucam ribu, takodje 5 jaja rucam, curece meso 250-300 grama, veceram slabije nesto.
I trosim dosta kalorije, dosta se krecem dnevno.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2014, 10:13:34 posle podne »

Dokle god ne ideš u kalorijski suficit (unosiš više kalorija nego što potrošiš), nećeš dobijati na telesnoj težini, makar koristio i najbolje suplemente. Moraš jesti ne samo kvalitetno već i u dovoljnoj količini.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2014, 04:38:06 posle podne »

kao sto je i dusan miletic rekao ishrana ti je najbitnija ,dobar trening i odmor pa tek onda suplementi .Ako bas hoces preporuku uzmi whey ,kreatin i glutamin posto si rekao da ti je bitan kvalitet dobijene mase. Ali posto whey vec imas samo kreatin u glutamin ti jos fale, odlican je kazein naravno pred spavanje a mozes i toku dana .Pred spavanje mozes u kombinaciji sa posnim sirom da ti ispadne oko 30g proteina mozes 15 kazein (prah) i 15 iz posnog sa malo zdravih masti naravno . Ali naravno neka sve ovo prati dobra ishrana ako mislis da bude rezultata.Ipak ja nisam strucnjak pa ipak napisi godine visinu,tezinu,kako se hranis kao sto ti je dusan rekao.
« Poslednja izmena: Maj 24, 2014, 04:40:09 posle podne od strane Didza » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2014, 04:15:40 posle podne »

Pozdrav,
Da bi nabacio telesnu masu najbitnije je da ishrana bude sredjena,ako ti je ishrana losa ni jedan suplement ti ne moze pomoci.Kako se hranis,koliko godina imas,koliko dugo treniras ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.