TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395111 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:49:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li valja ova kombinacija?  (Pročitano 4523 puta)
envy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #16 poslato: Maj 30, 2014, 09:56:27 posle podne »

Izbacio sam sada trapist sireve, lisnata testa, slatkiše.. Ubacicu i brzi hod iako dosta pešacim svakako, pa cu videti da li ce biti nekih rezultata
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #15 poslato: Maj 30, 2014, 09:29:43 pre podne »

Da,ta ishrana nije bajna,ali ja mislim da ti je taj deo telo jednostavno rpedodreĂ°en da čuva rezerve. Kao što je nekome stomak,nekome noge,zadnjica,itd. A sa druge strane poizbacuj sve to što potencijalno goji,testa,masne sireve,pa onda vidi kakav će biti rezultat.
I večeru MORAŠ imati,nema zaobilaženja obroka. I to može biti razlog tvog neskidanja sala.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Maj 29, 2014, 09:26:37 posle podne »

Trcanjem uglavnom trosis kiseonik i poboljsavas kondiciju ,a uz ovakvu ishranu tesko ces skinuti procenat masti.Kardio trening treba da bude do sat vremena ali nizeg inteziteta,uglavnom hod ili brz hod i tada ces primarno za energiju trositi masti.
Sačuvana
envy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #13 poslato: Maj 29, 2014, 05:05:35 posle podne »

Hvala svima, definitivno cu se potruditi maksimalno da popravim isharnu.
Ali imam jos jedno pitanje, ne bih da otvaram novu temu:

Da li je vama realno, da neko ko ne vecera 7/8 godina, ne pije pivo uopšte, ide u teretanu godinama, prosle i ovde godine ukupno pretrcao 406km (Nike + Running) ima 70kg - da ima masne naslage na grudima debljine 2 prsta?

Nije mi uvek bila ovakva ishrana, bila je malo mozda gora ali raznovrsnija. Za dorucak sam znao pored kajgane, musli, da ubacim listata testa ili neki sendvic sa pastetom + stisnjena sunka + trapist (ali ajde kao dorucak je, svarice se). Rucak mi je bio isti kao i sada, puno proteina, malo ugljenih hidrata i jeo voce svaki dan (narandza, jabuka, nar, kivi, ....)

Sve ove godine sebe sam krivio za masne naslage, ne treniram dobro, nisam aktivan, sedim, loše se hranim. A sad nesto razmisljam, ja ne poznajem ni jednu musku osobu koja ima toliko masti skoncentrisane na grudima koliko ja, a nista ne treniraju, piju piva u litrama dnevno, jedu pice, pljeskavice i ostale gluposti posle izlaska odma pre spavanja.
Da se nisu meni mozda hormoni posvadjali? Da li da se obratim nekom doktoru?
« Poslednja izmena: Maj 29, 2014, 05:07:06 posle podne od strane envy » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Maj 28, 2014, 09:43:18 posle podne »

A sta preporucujete da ubacim od ugljenih hidrata?
Prinac (beli,integralni,crni),integralne testenine,krompir,ovsene pahulje,kinoa....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Maj 28, 2014, 03:40:57 posle podne »

što se unosa masnoća tiče orašasti plodovi su odlični (lešnik,badem, indijski orah...) šta god ti padne pod ruku je ok, samo budi umeren sa količinom (do 50 g) ...avokado je ekstra isto ali je skup jako...  maslinovo ulje 1 kašika u salati je super... možeš na ovom linku pročitati nešto i o suplementaciji zdravim mastima
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/suplementacija-zdravim-mastima.html

nisu sve masti loše :)

pokušaj malo da se potrudiš oko ishrane, ne zahtevaju svi obroci višesatnu pripremu... na prvom mestu zbog tvog zdravlja, a tek onda i zbog izgleda :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Maj 28, 2014, 12:19:47 posle podne »

Ovsene,razene, riza, krompir.
Sačuvana
envy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2014, 11:15:51 pre podne »

A sta preporucujete da ubacim od ugljenih hidrata?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2014, 09:20:05 posle podne »

Ribu mozes oslic .Sto se tica namirnica 50% da budu iz ugljenih hidrata,40% proteina i 10% zdravih masti (badem ,lesnik).
Sačuvana
envy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2014, 07:13:43 posle podne »

Mogu ubaciti ribu - jel valja fileti soma?
Izbegavam mladi sir jer ga ne volim, a sto se tice proteina iz njega, mislim da unosom mesa + wheyom i proteinskim blendom unosim dovoljno proteina dnevno. (bar tako mislim, mozda gresim :) )
Nemogu bas nista tako da spremam i nabavljam pored 6 sati predavalja i isto toliko ucenja dnevno jedva stignem shaker da operem. Salatu ovako jedem ponekad uz obroke, uglavnom kupus i paradajz ali same ih ne.
Da li treba da unosim uopste masti ako zelim da skinem masne naslage? Pošto bas nista ne znam o zdravim mastima, a lesnik/badem uvek mogu
Od vitamina pijem oligovit

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2014, 03:28:38 posle podne »

siromašna, slaba ishrana, premalo ugljenih hidrata, zdravih masti, premalo vlakana (povrća) , jednolično... 

ako već jedeš meso menjaj - ponekad ubaci ribu, ćuretinu, ponekad i crveno meso... od proteina možeš i mladi sir...  obrok salate obavezno.... povrće samo vikendom je izgovor, sada ima baš puno povrća na pijacama, jedi sveže salate - za to ne treba nikakva mudrost pri spremanju... 

takoĂ°e zdravih masti nemaš uopšte- ubaci malo orašastih plodova, avokado, kašiku maslinovog ulja u salati...

piješ li vitaminsko mineralni kompleks i omega 3 riblje ulje? mislim da ako nastaviš sa ovakvom ishranom definitivno moraš da ubaciš nešto od osnovnih suplemenata
Sačuvana
envy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2014, 11:43:12 pre podne »

Manje žumanaca,pošto skidaš kile. Gde su ti povrće i ugljeni hidrati?
Mislio sam od 3 jaja izvadim 1 zumance. 3 belanca, 2 zumanca. Ako treba izvadicu jos jedno :)
Povrce sam zaboravio da spomenem, to jedem samo vikendom i to buraniju i spanat ili blitvu. (ostalim danima ne mogu jer kod kuce niko ne kuva)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2014, 11:11:53 pre podne »

Manje žumanaca,pošto skidaš kile. Gde su ti povrće i ugljeni hidrati?
Sačuvana
envy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2014, 10:34:16 pre podne »

Dorucak 1: Musli sa Whey
Dorucak 2: Kajgana ( 3 jaja, 2 zumanca) i malo sunke

Ručak 1: Pileci giros bez priloga i pomfrita :)
Ručak 2: Oko 300gr cekin pileceg belog mesa (ono upakovano na stapicima)

Takodje uzmem bananu, ali nju nekad znam izmedju doručka i ručka a nekad posle rucka. Zavisi kad osetim glad

Treniram 5/6 puta nedeljno. Prvo se zagrejem 10ak minuta na traci ili biciklu i onda radim vezbe sa tegovima ali manje tezine sa 15 ponavljanja po 6/7 serija. Posle tegova opet malo traka ili bicikli. Jednom u tih 5/6 puta odem na trcanje, istrcim 6km za nekih 35-40 minuta
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2014, 10:09:32 posle podne »

Sama kombinacija suplemenata ti nece pomoci ni u skidanju masnih naslaga niti u povecanju misicne mase ukoliko ishrana nije adekvatna i prilagodjena tebi i tvojim ciljevima!Kako se hranis trenutno ( svi obroci i kalorijski unos)?Kako i kojim intezitetom i obimom vezbas i da li radis kardio trening?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.