TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:10:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izgradite veće i snažnije ruke  (Pročitano 4750 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2014, 08:47:44 posle podne »

Kad je mogao Flex, možeš i ti. ;D Gde ćeš bolju motivaciju. :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2014, 11:00:30 posle podne »

Seti se Flexa Lewisa i njegove transformacije. ;D :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2014, 08:18:05 posle podne »

Mada, ako ruke baš zaostaju, ništa se ne gubi ni ako se na izvestan period proba sa dva treninga nedeljno. Logično gledano, teško da će ispasti gore od postojećeg stanja. :D

Ja sam prilično zadovoljan napretkom ruku od kako sam baš redovno počeo da radim zgibove sa pothvatom i propadanja, i to 2-3 puta nedeljno. I ranije sam, naravno, radio ove vežbe, ali po principu "kad stignem i kad me ne mrzi".
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2014, 07:08:57 posle podne »

O samom treningu i razlicitim principima i metodama se zna skoro sve, medjutim oporavak je jos uvek nepoznat. Pravo vreme za nov trening je trenutak kad si se oporavio od prethodnog. Kod svakog je to drugacije.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2014, 06:26:13 posle podne »

a moze li resenje za bolje ruke da bude i 2 treninga nedeljno?

ili bi to bio kontra efekat kao sto se cesto i prica? jasne su mi ove razne promene trenigna  kod opcije 1 treninga nedeljno ali sta sa opcijom 2 treninga?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2014, 10:44:34 posle podne »

I meni više odgovara kada imam poseban dan za ruke, a podlaktice ubacim još jednom u toku nedelje. Danas sam ih trenirao, i to baš superserije. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2014, 08:00:48 posle podne »

Radiš ruke na jednom treningu ili odvajaš bic/tric sa većim mišićnim partijama?  Jesi li probao obe varijante i koja ti najviše odgovara?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2014, 10:48:11 posle podne »

Ništa manje se ne može očekivati od Polikvina. Uvek ima dobre savete.

Kako izgleda tvoj arm workout? :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2014, 08:03:59 pre podne »

Izgradite veće i snažnije ruke
Autor: Čarls Polikvin



1) Unilateralna vežba na početku treninga

Tokom godina sam otkrio da onaj ko želi da baci akcenat na ruke i poboljša ih, izvanredne rezultate postiže primenom unilateralnih vežbi na početku treninga (jednoručni koncentracioni pregib, jednoručni pregib na Skot klupi). Ovo su primenjivali i profesionalni bodibilderi poput Doriana Yatesa i Lee Labrade. Neurofiziologija jasno potvrĂ°uje efikasnost ovakvog pristupa gledano iz ugla  regrutovanja mišićnih vlakana koji imaju viši prag aktivacije.

2) Započeti trening bučicama

Još pre mnogo godina čuo sam za ovaj koncept, i to od dr Franco Columbua, jednog od najboljih bodibildera iz svoje ere. Njegovo objašnjenje bilo je da se ovako sprečavaju povrede, a laktovi i ručni zglobovi se ne zaključavaju kao u radu sa šipkom. Sa ovim se i sam slažem. Kada trening počnete vežbom sa bučicama, posle će vam vežbe sa šipkom biti lakše za izvoĂ°enje.


Da biste imali veće ruke, morate izdvojiti par godina dobrog treninga i da izbegnete ikakve povrede. Čak i najmanja povrede ugroziće vaše trening ciljeve. Mišićno-skeletne povrede su veoma podmukle, ponekad su im potrebne godine da se razviju, a onda budu uzročnici podmuklog bola.

3) Naizmečna primena agonističkog (mišići sinergisti) i antagonističkog treninga

Ovo pomaže u oporavku mišića. Sposobnost mišića da proizvedu punu aktivaciju motornih jedinica može biti uvećana kada je prethodila vežba mišića antagonista. Ovakve smene agonista i antagonista omogućiće i veću aktivaciju motornih jedinica, sve dok obezbeĂ°ujete dovoljan odmor izmeĂ°u serija. Pored toga, laktovi će vam biti zahvalni za bolju mišićnu strukturu i sprečavanje pojave kumulativnog zamora u bicepsu i trecepsu.


4) Ruke treba trenirati sa što kraćim pauzama izmeĂ°u serija

Zbog toga što je reč o manjoj mišićnoj partiji, ruke se oporavljaju brže izmeĂ°u serija. Kao neko generalno pravilo, u zavisnosti od broja ponavljanja, odmor treba biti 60-80% odmora koji imamo u treningu drugih mišićnih grupa.

Kada trenirate ruke po principu agonista i antagonista, možete koristiti ovu formulu:


(klik za veću sliku)

5) Izolacioni pokreti su ključni za hipertrofiju ruke

EMG studije pokazale su da pregib na Skot klupi i biceps pregib na kosoj klupi angažuju više fleksora lakta nego stojeći pregib šipkom. To je zbog toga što se kod izolacionih vežbi manje zamara nervni sistem da bi se stabilizovalo telo.

Na primer, kod stojećeg pregiba dolazi do nervne aktivacije i kod antigravitacionih mišića, poput soleusa i kvadricepsa, a kod sedećeg pregiba na kosoj klupi ti mišići ne moraju da rade ništa, pa je mnogo više koncentracije usmereno samo na mišiće fleksore lakta.

Više nego često sam viĂ°ao da iskusni vežbači konačno ostvare napredak u razvoju ruku tek kada smanje težine sa kojima rade i bace akcenat na pravilnu formu. "Varanje", odnosno loša forma prilikom rada sa neadekvatnim težinama, više će ići na ruku vašeg kiropraktičara nego što će vam pomoći da imate masivnije ruke.



Izvor: www.strengthsensei.com
Prevod: Robert


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.