TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 05:20:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik sam - trebam savete od Vas.  (Pročitano 5245 puta)
DeArtifex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2014, 04:56:57 posle podne »

Većinu toga što si naveo treba da izbaciš ukoliko želiš da postigneš definiciju :)
Sataraš,čokoladice,musli čokoladice,uštipci,supe takoĂ°e,čokoladno mleko.
Obrok posle treninga je obavezan. I 2l vode na dan je malo za tebe,dakle minimum 3l moraš uneti u sebe.
A šta da ubacim? Taj odgovor bi mi baš značio.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2014, 04:41:46 posle podne »

Većinu toga što si naveo treba da izbaciš ukoliko želiš da postigneš definiciju :)
Sataraš,čokoladice,musli čokoladice,uštipci,supe takoĂ°e,čokoladno mleko.
Obrok posle treninga je obavezan. I 2l vode na dan je malo za tebe,dakle minimum 3l moraš uneti u sebe.
Sačuvana
DeArtifex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2014, 08:23:12 posle podne »

A kojim redosledom da jedem? Moze li neko da napise koju hranu da jedem za koji obrok i sta za uzinu, posto se iz prilozenog vidi da sam laik. Mislim to oko proteina, koliko % i te nutritivne vrednosti...to mi je slaba strana.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2014, 08:00:14 posle podne »

Generalna preporuka bi bila unos do 2000 kalorija 50% iz slozenih ugljenih hidrata,40% proteina i 10% masti.dosta stvari koje jedes ne bi trebalo da jedes,od slozenih hidrata jedi ovsene pahulje,pirinac,krompir,testenine integralne,od proteina belo meso,riba,nemasno crveno meso,od zdravih masti badem lesnik,laneno,maslinovo ulje.Voce izbegavaj uvece da jedes ,mozes kao uzinu izmedju obroka .
Aerobni trening treba da ti bude oko 60 min u intezitetu 65% od maksimalnog srcanog ritma.
Sačuvana
DeArtifex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2014, 06:58:38 posle podne »

Popijem malo pakovanje čokoladnog mleka. Nekad dok trcim pijem onu aqua viva sport vodu.
Sačuvana
kele
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2014, 06:56:19 posle podne »

A obrok posle trcanja ?
Sačuvana
DeArtifex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2014, 06:48:45 posle podne »

Baš mi je drago. Pa da počnem. Nemam nikakav raspored, jer sam balavac što se tiče ishrane. Uglavnom jedem sledeće stvari (kako kad):

Doručak 9h - omlet sa paradajzom, sardina (ili riba), musli sa mlekom (nekada i suv), sataraš, uštipke (jednom možda u 2-3 nedelje), belo meso (nekada i pohovano), toster (što je najgore) kada sam baš u gužvi... I sve ovo nekada bez hleba (uglavnom belo meso, piletinu i tako mesnate proizvode jedem bez hleba).

Užina 12h - musli čokoladice ili riba.

Ručak 15h - Piletina sa pečurkama, razne čorbe (riblja, teleća, pileća..., sarma - bez hleba), jagnjetina nekad, ovčetina (trudim se bez hleba)...

Užina 17h - musli čokoladice ili nekad mini porcija grilovanog povrća ili piletine (male količine).

Večera 19h - nekad preskočim, jer me užina zasiti, i kao što sam naveo neka voćka ili slabija hrana, supa i sl.

I oko osam sati, pola devet odem na trčanje, pa abs vezbe. Da ne zaboravim, tokom celog dana popijem oko 2 litra vode. I to je to, manje-više. Obzirom da sam student, pa je budžet tanak za neka jača jela.  :-\
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2014, 06:28:53 posle podne »

Ćao i dobrodošao :) Na pravom si mestu što se saveta tiče :)

Kao prvo,za definiciju su ti potrebni treninzi i što je još bitnije izrazito pravilna ishrana. Što ne dovodi u obzir nikakav alkohol. Voće se uveče takoĂ°e ne jede. Daj mi primer jednog dana,šta jedeš i kada,u kojim razmacima?
Sačuvana
DeArtifex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2014, 03:54:16 posle podne »

Pozdrav svima. Pre nego počnem, hoću da napišem da me je dosta ohrabrio (da pitam) deo vaše rečenice bez straha i ismevanja očekujemo da vaša pitanja postavite. Kao prvo, nisam baš totalni duduk što se lepog izgleda tiče, ali mi trebaju pravi saveti, zato mi je drugar preporučio ovaj forum.

Zovem se Nikola, i iz Novog Pazara sam. Imam 23 godine, 175-177 cm sam visok, i težak oko 80 kila. Pošto studiram na tehničkim naukama, moje školovanje se svodi na dosta projekata koji zahtevaju maksimalnu posvećenost, dug rad ispred računara i malo vremena za rekreaciju. Fine sam graĂ°e, nisam debeo, ali imam onaj momački stomačić, koji ne bih smeo da imam, pa sam zato na ovom forumu :D.

Pomoć koja mi je potrebna od vas jeste ta, da ja želim da imam fine trbušnjake, ne mnogo preterane, da kada oni počnu da se pojavljuju, krenem u teretanu, da bih ispravio leĂ°a i dobio malo na masi i sl. (bicepsi, tricepsi, zategnutije noge). Prioritet mi je trenutno ta definicija, ali nisam imao nikoga stručnog za to, da mi objasni, jer kod nas u Pazaru svi forsiraju masu, pa izgledaju kao nindža kornjače. A ja bih voleo onaj razmak izmedju grudi, da je to lepo isklesano (i znam da je za to potrebno mnogo vremena, i spreman sam za to).

Takodje bih voleo da znam šta da jedem za doručak, ručak i večeru, šta za užinu izmeĂ°u obroka, da li da pijem neke sagorevače (u Pansportu kod nas mi preporučiše L-carnitine)? Inače već nedelju dana trčim umerenim tempom svako veče oko 20h, oko 4 kilometra (2 napred i 2 nazad), takoĂ°e već 3 nedelje radim (posle trčanja) ABS vežbe, i to ne klasične, već za svaki deo tela (a prosli mesec sam radio kardio vezbe). Ali stomak je tu i dalje, neće da ode  :-\

Ne pijem gazirane sokove, retko kad i one obične, već samo vodu. Jednom nedeljno (ne baš svake nedelje) sa društvom izaĂ°em do grada, i tu ode uglavnom flaša Smirnofa (bez energetskih pića, samo cist), pa me takoĂ°e zanima vaše mišljenje oko toga sa alkoholom. Ne jedem uveče, a kada jedem, to je neka voćka.

Ja sam ovo ispisao potpuno iskreno, jer se nadam da će mi vaša pomoć dobro doći, i svakako da ću uvažiti svaki vaš savet i predlog i kritiku, zato sam ovde. I sa nestrpljenjem očekujem vaše komentare.

Pozdravljam vas ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.