TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:17:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za oporavak ??  (Pročitano 5522 puta)
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #21 poslato: Jun 20, 2014, 02:08:13 posle podne »

Ne koristim nista osim toga...na ovom reaktoru pise da ima i dodatak BCCA pored svega ostalog pa zato nisam uzeo dodatno aminokiseline....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Jun 18, 2014, 09:55:30 pre podne »

Imaš li još nešto od suplemenata ili samo assault i zma?   Ok je, samo kada završiš kutiju assault-a napravi pauzu sa reaktorima bar neko vreme.
Ja sam uvek za to da se uz reaktore koriste i amino kiseline, protein... to je ipak nešto osnovno za mišićni oporavak i rast
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #19 poslato: Jun 16, 2014, 07:20:35 pre podne »

To je 10x vise od preporucene doze, medjutim ne mora znaciti da ce ti skoditi.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #18 poslato: Jun 15, 2014, 10:45:23 posle podne »

Uzeo sam ZMA i Assault punch....e sad mene zanima da li je previse unositi u organizam 25mg vitamina B6 dnevno ??? S obzirom da tolika koncetracija ispadne kombinacijom ova dva suplementa.....
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #17 poslato: Jun 13, 2014, 07:03:26 posle podne »

Tako nekako. Ukoliko popravim dovoljno ekonomiju jer mislis da bi mogao pre treninga da ubacim i taj assault ili je to ipak malo previse ??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2014, 06:46:09 posle podne »

uzmi bcaa samo pre i posle treninga, a zma pred spavanje...  assault jeste dobar ali mislim da ti nije prioritet... prvo amino kiseline u dovoljnoj količini, bcaa, glutamin....
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2014, 04:29:51 posle podne »

Mislim da cu uzeti ZMA i BCAA, a mozda i omega 3 ulje uz to.....ili umesto BCAA taj assault jer mi deluje bas dobro mada finansije su prepreka. Sad me jos smao zanima valja li uzimati BCAA u isto vreme kad i ZMA? S obzirom da pise za oba suplementa da se uzimaju uvece - bcaa pre, posle treninga i pred spavanje, a zma samo pred spavanje
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2014, 03:12:39 posle podne »

dobar je assault, mada ako se uklapamo u odreĂ°enu cifru ja bih ga izbegla u ovom trenutku.

Slažem se za q10, ginko i ostalo ...

ZMA možeš probati, ako si u deficitu prijaće ti za bolji san, a možda nećeš ništa osetiti.... možeš probati!

Ja bih glutamin ubacila za oporavak, i whey posle treninga.

Beta alanin, kre alkalyn su takoĂ°e odlični za fudbalere...  ali kreni od glavnog za početak.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2014, 12:08:04 posle podne »

Pa i treba mi nesto sto ce mi pomoci da cvrsce i kvalitetnije spavam. Od ponedeljka krecem u treninge pa do tad moram dobro da se opremim. Sa kojim proizvodjacima ljudi imaju najbolja iskustva?

PS A sta mislite o ovom suplementu? http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/MP010-Assault-punch.html
« Poslednja izmena: Jun 13, 2014, 01:04:11 posle podne od strane ronaldo9 » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2014, 11:56:00 pre podne »

Jedini pravi oporavak od teških treninga je redovno spavanje od najmanje 7 sati kontinuiteta u peridou izmeĂ°u 22h-08h. Bez ovoga ti ništa ne može pomoći.

Uz to možeš dodati ZMA, to će te brže baciti u REM fazu sna i moći ćeš kvaltetnije da spavaš. Nekad je bio onaj ZMA+tribulus, mislim da je to bio dymatize, ali ga nema više. Elem, možeš dodati i jedan tribulus uveče sa tim zma, neće škoditi..

Što se tiče ostalih suplementa, nisam siguran da dajem preteranu prednost glutaminu, bcaa ili proteinu. Opet bih mesto toga uzeo omega3 x 3-4 dnevno, ujutru 1-2 i obavezno 1-2 pred spavanje. CoQ10 ili neki ginko ako imaš para + korejski/kineski ginseng ako naĂ°eš, to je dodatak ishrane koji daje neverovatan priliv energije ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2014, 11:30:07 pre podne »

Za oporavak su ti najbolje opcije glutamin ili BCAA (pod uslovom da ih unosis u propisanim dozama). ZMA po meni malo precenjen.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2014, 11:23:21 pre podne »

Napisao sam vec ispod:
Fudbal, treci rang takmicenja, 25 god....koristio sam pre par meseci kreatin i protein i to je sve. U dobroj sma formi, nije me izmorila sezona i zelim da dodam gas sad u pauzi da jos spremniji docekam novu. Zato mi je bitno da uzmem nesto sto ce da mi pomogne da se brze oporavim nakon treninga da ne bih upao u pretreniranost.
   
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2014, 11:16:36 pre podne »

Koji je cilj?
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2014, 09:35:24 pre podne »

Sta mislite o kombinaciji ZMA i BCCA ???
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2014, 06:46:01 posle podne »

Trenutno do 3-3,5 hiljade dinarida, a za par dana mozda i do 5 zavisi od rezultata na sp :)
« Poslednja izmena: Jun 13, 2014, 09:35:03 pre podne od strane ronaldo9 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.