TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395125 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:13:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Coca-Cola 0, Coca-Cola Light, Pepsi- Max.  (Pročitano 9415 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #21 poslato: Jul 23, 2014, 11:27:26 pre podne »

zdrava ishrana podrazumeva konzumaciju svežih namirnica: mesa, ribe, jaja, mlečnih proizvoda, voća, povrća. Što je hrana više obraĂ°ena, konzevirana, filtrirana, mešana i kombinovana sa laboratorijskim formulama - to je manje zdrava i može dovesti do niza poremećeaja i disbalansa u ljudskom organizmu.

I taj duvan koji smo nekada uzgajali na našim livadama bio je zdraviji duvan od današnjih filter cigareta koje su ukrštaju sa milion kombinacija, aditiva, smeša...

Ko kaže da su veštački zaslaĂ°ivači ok, onda može reći i da je viršla ok, ili da je pašteta ok. Niko neće umreti od veštačkih zaslaĂ°ivača, ALI mojne smo indijanci pa da stavljamo veštačke zaslaĂ°ivače pod pojam zdrave ishrane. Nije istina da moramo da živimo ko Robinzon Kruso da bi se hranili zdravo ili zdravije nego što se sad hranimo. To je linija manjeg otpora. Pisao sam već ovde na nekoliko mesta da nije nikakva nukelarna fizika pronaći pouzdane dobavljače zdrave hrane. Ponašamo se svi kao da živimo na Mesecu, pa treba 400k km da stigneš do prve krave koja pase... bezveze...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Jul 23, 2014, 11:21:50 pre podne »

Vestacki zasladjivaci u suplementima su ipak "nuzno zlo", tako da ako mozemo, bar se "odrecimo" onih nepotrebnih izvora ovih zasladjivaca...naravno sve relativno  ::)

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #19 poslato: Jul 23, 2014, 09:40:52 pre podne »

Treniram skoro 1 godinu i 8 meseci i gotovo uvek sam koristio whey bez ikakvih pauza, i tako cu i stastaviti. Cenim da je bolje 2-3 merice whey-a dnevno koliko pijem nego pakla cigara i slicno...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #18 poslato: Jul 23, 2014, 12:52:08 pre podne »

Male su kolicine vestackih zasladjivaca da bi bilo stete ako se popije i svaki dan ona flasica od 0,5 L...ne moze da steti nikako.

Po toj priči svi koji godinama koriste Whey i ostale supse bi do sada ili u problemu...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Jul 22, 2014, 11:15:53 posle podne »

Prosto obozavam ove teme vezane za vestacke zasladjivace...vecina njih NE IZAZIVA SKOKOVE INSULINA...delimicno to izaziva acetilsulfam...malo vise glicerol, sorbitol, malitol...ali nista od toga nije tako drasticno, kao insulinski skokovi "prostih secera"...sto se tice kancerogenosti...za saharin i aspartam su u istrazivanjima na pacovima dokazane "maligne alteracije", dok kod ljudi "nema dovoljno relevantnih podataka o tome"(citat)...sve sto radite, radite na svoju odgovornost, svoj rizik, tj. kako vam drago...ja ipak biram vodu i cajeve, i stevia "zvuci" ok...hm, pa verujte mi...ja sam ipak lekar ;D

"Ljudski je gresiti...ali je neljudski istrajati u tome..."

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #16 poslato: Jul 22, 2014, 08:36:18 posle podne »

Kako da goji kad ima 1 kcal na 1 litru ? :) Naravno da nije zdrava, ali za dijetu dusu dala.A kad nisam na dijeti ne pijem nikakve sokove samo vodu. Evo ja sad pijem lagano flajku od 2l jer mi je uvece kriza najveca.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stefo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #15 poslato: Jul 22, 2014, 06:40:26 posle podne »

Ranije sam pio od 2l do 4l coca-cole dnevno u kombinaciji sa nezdravom hranom a sada kad mi neko ponudi coca-colu dodje mi da ga gadjam sa istim

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Jun 24, 2014, 07:36:07 posle podne »

ja pijem 2l dnevno vec god dana jos uvek sam ziv :)

Ajao :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Jun 24, 2014, 08:48:23 pre podne »

Pijem vodu i nezasladjene cajeve. Nedeljom uzmem Zero kolu i jako mi prija uz klopu.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #12 poslato: Jun 23, 2014, 10:02:27 posle podne »

Mnogo je to, ma voda je sigurica :) ali kupovna
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #11 poslato: Jun 23, 2014, 09:57:19 posle podne »

ja pijem 2l dnevno vec god dana jos uvek sam ziv :)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #10 poslato: Jun 23, 2014, 09:54:43 posle podne »

Ne moze se pobeci od aditiva, konzervansa, zasladjivaca, emulgatora itd, nego bar koliko toliko da se izbegnu...
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2014, 09:48:36 posle podne »

Slazemo se ,ja sam imao problema zbog pileceg belog mesa, da napomenem kad si vec spomenuo meso. Posle toga uzimam samo sa farme...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2014, 09:37:07 posle podne »

Niti ih izbegavam, niti ih forsiram. Ko zna koliko zla konzumiramo a da nismo ni svesni toga ili da nismo ni razmišljali o tome. Ne možeš ni meso danas da kupiš a da si 100% siguran da nije neka obraĂ°ena trulež uginulih životinja. Aditivi, konzervansi, zaslaĂ°ivači, veštačke boje.... Ne možemo ih izbeći osim ako ne krenemo da živimo Robinzonovim životom. :)

Nema ni smisla da razmišljam o zaslaĂ°ivačima kad ko zna koliko sam "tona" suplemenata popio za skoro 10 godina koliko ih koristim. :D
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2014, 09:20:20 posle podne »

Ja sam isto cuo od lekara da je secer bolja opcija od zasladjivaca, jer kao zasladjivac izaziva kancer tj rak.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.