TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:25:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pečurke - tajno oružje za sagorevanje masti  (Pročitano 3431 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Jul 11, 2014, 04:40:46 posle podne »

Tako ih i ja spremam. Prost i ukusan način.
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #5 poslato: Jul 06, 2014, 07:46:21 posle podne »

Na teflonu, one puste svoj sok i przi se na tome sve zajedno ;)
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2014, 06:23:29 posle podne »

nista lepse nego kada se uberu u sumi

dobra zabava za ljubitelje prirode i jos posle toga vrlo lepa nagrada :)
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2014, 09:39:24 pre podne »

Ja ih obozavam!

Bas sam ih sinoc jeo sa Ella sirom za veceru kao poslednji obrok, spremane su sa malo crnog luka i malo sargarepe dinstano na vodi..
Inace, moj otac ih cesto bere i jedan deo susi, a ostalo odmah stavimo u zamrzivac ili deo spremimo dok su sveze ;)

Sinoc sam jeo vrganj i po podacima koje sam nasao na netu evo sta kaze:


Vasa iskustva i misljenje u vezi obroka sa njima, kad, kako spremati itd?
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2014, 06:04:17 pre podne »

Forumaši, da li i koliko često jedete pečurke? Kako ih pripremate?

Kod nas se, kako vidim, najviše nude šampinjoni, pa su oni najčešće na meniju. Inače, moje omiljene su vrganj i lisičarke. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2014, 09:25:05 posle podne »

Pečurke - tajno oružje za sagorevanje  masti

Ubacite pečurke u sastav vaše dijete i ubrzajte put mršavljenja


Pečurke spadaju u jestive gljive i potiču iz biljaka bez hlorofila. Iako značajno variraju u boji, obliku, izgledu i sastavu, njihov pozitivan efekat na zdravlje je neosporiv. Ne samo da će vam pomoći da postanete veći i zaštiti vas od bolesti i infekcija, nego su i pune  vitamina, minerala,  amino kiselina, antibiotika i antioksidanata koji se ne sreću često kod povrća.

Pola šolje pečuraka (oko 35 grama) sadrži gram proteina, 8 kalorija i 0 masti, u poreĂ°enju sa jednom uncom mesa (28 grama) koja sadrži 75 kalorija i do 5 grama masti. Ovo čini pečurke idealnim dodatkom svake dijete za mršavljenje, istovremeno pomažući u izgradnji mišićne mase.


PREDNOSTI

- Zbog toga što su niskokalorične i sadrže proteine, možete od njih praviti raznorazne salate, soseve i sendviče, održavajući metabolizam aktivnim.

- Izuzetno su nutritivno bogate,  sa većom koncentracijom vitamina i minerala čak i od većine voća i povrća, pa ih zbog toga neki naučnici ističu kao jednu od retkih namirnica koja se može neograničeno jesti bez sporednih efekata.

- Odličan su izvor kalijuma, veoma značajnog mišićnog minerala koji smanjuje rizik od srčanih oboljenja i hipertenzije. Čak 80-90% njihovog sastava čini voda, što znači da će vas duže držati sitim.

- Sadrže vitamine B grupe, uključujući riboflavin, niacin i pantotensku kiselinu, koji pomažu u stvaranju energije razgradnjom proteina, masti i ugljenih hidrata. Procene istraživača su da se jednostavnom zamenom obroka mesa pečurkama samo jednom u nedelju dana, za godinu dana može izgubiti 2 kg bez ikakvih drugih promena.

- Često svrstavane u grupu povrća, pečurke imaju nutritivne odlike i drugih prehrambenih proizvoda, kao što su meso, pasulj i žitarice. One su niskokalorične, bez holesterola, bez glutena i sa vrlo malim procentom natrijuma. U svom sastavu imaju i druge bitne nutrijente, poput selena, polisaharida i antioksidante koji se bore protiv nastanka raka prostate i raka grudi.



Izvor: www.muscleandfitness.com

Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.