TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:20:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cvor ispod pazuha?  (Pročitano 2780 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2014, 10:53:53 pre podne »

važno je da nije bilo upadljivih promena na mestu uboda nakon 5-7 dana....
ako bude neki problem javi...
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #7 poslato: Jul 15, 2014, 06:18:09 posle podne »

Krpelj je u prvi mah namazan acetonom, i tokom noci je otpao u cjelosti i ostala je mala crvena tackica koja je znala ponekad da zasvrbi, al' nista alarmantno. I ranije mi se desavalo da imam krpelja, obicno negdje na nozi i nikad nije bilo nekih problema sem malo cesanja nakon sto otpadne.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jul 15, 2014, 02:40:47 posle podne »

Hvala na odgovorima.

Od kad sam otvorio temu, sve je krenulo na bolje. Cvor se skroz povukao vec sjutradan, ne osjecam nikakav bol, a i psihicki sam se nekako rasteretio pa veceras odradih trening, nije bilo nikakvih problema i nadam se da ce tako i ostati. Inace sto se ruke tice, grickam nokte pa ponekad bude upaljenih zanoktica, a sjetih se da sam prije mozda mjesec dana, eventualno nesto manje, na lopatici mada blize pazuhu imao krpelja...
Krpelj je izvadjen odmah?
U celosti je izvadjen?
Nije bilo promena na mestu krpelja - posle nekoliko dana...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Jul 15, 2014, 02:39:27 posle podne »

Ok, samo napred... ako bude problema sa čvorićem javi se....
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #4 poslato: Jul 14, 2014, 11:21:38 posle podne »

Hvala na odgovorima.

Od kad sam otvorio temu, sve je krenulo na bolje. Cvor se skroz povukao vec sjutradan, ne osjecam nikakav bol, a i psihicki sam se nekako rasteretio pa veceras odradih trening, nije bilo nikakvih problema i nadam se da ce tako i ostati. Inace sto se ruke tice, grickam nokte pa ponekad bude upaljenih zanoktica, a sjetih se da sam prije mozda mjesec dana, eventualno nesto manje, na lopatici mada blize pazuhu imao krpelja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2014, 07:31:54 pre podne »

Da li imas neki drugi problem vezano za ruku?
Jos neš4o što bi povezao sa tim....?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2014, 07:30:55 pre podne »

za sada nema potrebe da ides na pregled. Radi se o reaktivno uvećanom limfnom čvoru. Moguće od naprezanja na treningu, a moguće i da imas neko zarište upale na ruci (ogrebotinu, povredu, zanokticu upaljenu...)
Malo smanji naprezanja na treningu ruku 1-2 dana, najvažnije je da se smanjuje...

Javi kako ide
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2014, 12:58:09 pre podne »

Prosli petak sam rano ujutru odradio trening, sve regularno bez ikakvih probema, medjutim sjutradan sam se probudio sa bolom ispod desnog pazuha i odmah opipao cvoric ne pretjerano veliki. Prilikom pokreta rukom osjecao sam neko zatezanje, a povremeno i bol. Citao sam da su to najvjerovatnije limfni cvorovi i dao vremena da se samo od sebe povuce. Danas je evo vec nedelju dana, cvoric se donekle smanjio kao i zatezanje i bol, znaci samo u rijetkim pokretima rukom osjetim sitan bol (vjerovatno psiha igra ulogu pa se ponekad istripujem da me zaboli ili zateze i kad nema nista od toga). Nisam trenirao, niti naprezao sa rukom u prethodnih nedelju dana.

Sta bi mogao da bude uzrok ovoga i kako sanirati? Da li trening moze da ima uticaja? Pretpostavljam da cete mi preporuciti doktora, i sam planiram da ga u ponedeljak posjetim ako stanje ostane isto, medjutim samo zelim da se dodatno informisem.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.162 sekundi sa 17 upita.