TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:06:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti oko suplemenata, treninga i ishrane  (Pročitano 3507 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #8 poslato: Jul 22, 2014, 05:36:12 posle podne »

Marko, ne znam kako da izracunam procentualno koliko kojih nutritijenata unesem?   ???
Povecacu serije za cucnjeve i iskorak, ali ne razumem intezitet od 70% od 1RM?
Izracunacu koliko mi je 65% od HR max pa cu krenuti sa takvim kardio.. Otprilike je generalno oko 130 otkucaja u minuti, jel tako? Ja ga radim po osecaju, rotex sa opterecenjem 4,5, bicikla i trcanje pa brz hod naizmenicno...

Dusane, treniram 4, 5 puta nedeljno ( jedan dan gledam da ubacim samo kardio do sat vr)... Od koja dva treninga? Prvi dan radim ledja pa triceps, drugi dan noge kao sto sam napisala dole po tom rasporedu, pa treci dan noge, cetvrti ramena, biceps pa grudi... Stomak skoro svakog dana, a kardio na kraju...

Hvala jos jednom  :)

Pa napisala si da u jednom treningu odradiš i tegove i kardio :D To su dakle dva treninga.Pitam te šta radiš prvo,a šta drugo?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 22, 2014, 01:46:25 posle podne »

Marko, ne znam kako da izracunam procentualno koliko kojih nutritijenata unesem?   ???
Povecacu serije za cucnjeve i iskorak, ali ne razumem intezitet od 70% od 1RM?
Izracunacu koliko mi je 65% od HR max pa cu krenuti sa takvim kardio.. Otprilike je generalno oko 130 otkucaja u minuti, jel tako? Ja ga radim po osecaju, rotex sa opterecenjem 4,5, bicikla i trcanje pa brz hod naizmenicno...

Dusane, treniram 4, 5 puta nedeljno ( jedan dan gledam da ubacim samo kardio do sat vr)... Od koja dva treninga? Prvi dan radim ledja pa triceps, drugi dan noge kao sto sam napisala dole po tom rasporedu, pa treci dan noge, cetvrti ramena, biceps pa grudi... Stomak skoro svakog dana, a kardio na kraju...

Hvala jos jednom  :)

Koliko imaš godina i koliko je tvoj puls u mirovanju?  pa ćemo da izračunamo okvirno u kojoj zoni treba da bude puls...  65-75% je ok, ne više od toga... i treba da radiš bar 45 minuta, možeš i više... umerenim intenzitetom.

"Osećaj" je takoĂ°e bitan, ali često zna da prevari :)  tako da treba "kombinovati" i jedno i drugo - očitavanje pulsa i subjektivni osećaj... u aerobnoj zoni je on takav da osećaš napor, umerenog intenziteta, znojiš se, ali bi intenzitet lako održala bar jedno 2 sata... ne ostaješ bez daha i imaš osećaj da bi mogla da pričaš u isto vreme.  Nema ljubičaste face i ostajanja bez daha, ok? :)   

često ljudi misle da je što više, što intenzivnije - to bolje... ali nažalost to nije tako.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2014, 08:41:30 posle podne »

Dobio si objasnjenje sta je 70% od 1RM,sto se tice nutritijenata sabers broj kalorija iz UH,P.M i dobices ukupan broj kalorija I onda I procentualno ces znati koliko cega unosis.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2014, 08:02:35 posle podne »

Marko, ne znam kako da izracunam procentualno koliko kojih nutritijenata unesem?   ???
Povecacu serije za cucnjeve i iskorak, ali ne razumem intezitet od 70% od 1RM?
Izracunacu koliko mi je 65% od HR max pa cu krenuti sa takvim kardio.. Otprilike je generalno oko 130 otkucaja u minuti, jel tako? Ja ga radim po osecaju, rotex sa opterecenjem 4,5, bicikla i trcanje pa brz hod naizmenicno...

Dusane, treniram 4, 5 puta nedeljno ( jedan dan gledam da ubacim samo kardio do sat vr)... Od koja dva treninga? Prvi dan radim ledja pa triceps, drugi dan noge kao sto sam napisala dole po tom rasporedu, pa treci dan noge, cetvrti ramena, biceps pa grudi... Stomak skoro svakog dana, a kardio na kraju...

Hvala jos jednom  :)
intenzitet od 70% 1RM je zamisli da na bencu najvise mozes da izbacis jednom 100 kg, e pa 70% od 100 kg je 70 kg i sa tom kilazom treba da radis. Ako ti je npr. na cucnju max jednom da izbacis 50 kg, 70% od toga je 35kg i sa tom kilazom trebas da radis. Malo serija i vezbi, po mom misljenju dosta slab trening za sve generalno. Stomak nema potrebe svakog dana da radis, i on je isti kao i svi drugi misici (koje ti radis jednom nedeljno). Noge su ti pola tela tako da taj trening dosta pojacaj, i na cucnjevima nemoj da stedis. Slobodno uradi 5 jakih serija sa vecim kilazama. Znas kako kazu, squats are girl's best friend. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Bright_Diamond
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2014, 03:42:31 posle podne »

Marko, ne znam kako da izracunam procentualno koliko kojih nutritijenata unesem?   ???
Povecacu serije za cucnjeve i iskorak, ali ne razumem intezitet od 70% od 1RM?
Izracunacu koliko mi je 65% od HR max pa cu krenuti sa takvim kardio.. Otprilike je generalno oko 130 otkucaja u minuti, jel tako? Ja ga radim po osecaju, rotex sa opterecenjem 4,5, bicikla i trcanje pa brz hod naizmenicno...

Dusane, treniram 4, 5 puta nedeljno ( jedan dan gledam da ubacim samo kardio do sat vr)... Od koja dva treninga? Prvi dan radim ledja pa triceps, drugi dan noge kao sto sam napisala dole po tom rasporedu, pa treci dan noge, cetvrti ramena, biceps pa grudi... Stomak skoro svakog dana, a kardio na kraju...

Hvala jos jednom  :)
« Poslednja izmena: Jul 18, 2014, 03:46:28 posle podne od strane Bright_Diamond » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2014, 02:10:04 posle podne »

Ćao :)

Koliko puta nedeljno treniraš? Šta prvo odradiš od ta dva treninga?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2014, 08:52:12 posle podne »

Suplemente za topljenje masti uzimaj danima kada treniras,ishrana je korektna,mada bi mogla precizno da izracunas koliko kalorija uneses i koliko kojih nutritijenata procentualno.
Sto se treninga tice,narocito za noge moras raditi vise serija cucnjeva ,iskoraka,istezanja sa intezitetom od 70% od 1RM 10 do 15 ponavljanja.kardio radi nakon treninga sa opterecenjem 4puta sa 65% od HR maksimuma do sat vremena.
Sačuvana
Bright_Diamond
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2014, 06:53:19 posle podne »

Zdravo, imam nekih nedoumica, nadam se da cu dobiti par saveta  :) Po preporuci sam kupila L-carnitine + Chrome Liquid i krecem od sutra da ga pijem (ujutru i pre treninga). Zanima me da li treba da ga pijem svakog dana ili samo danima kada treniram?

Treniram oko 3 meseca kardio+tegovi sa redukovanom ishranom. Da li da u toku jednog treninga odradim i kardio i trening sa tegovima? Do sada sam sve zajedno. Smrsala sam dosta, po 5 cm za ova tri meseca, ali su mi u predelu stomaka i na rukama ostale masne naslage... Zbog toga bih krenula sa sagorevacima. Sto se tice ishrane, jedem 4-5 puta dnevno, sa ovom ishranom sam smrsala ali nisam sigurna da li treba tako da nastavim i dok pijem sagorevace.
Ishrana mi je sledeca:

Dorucak: Ovsene sa jogurtom ili integralni hleb sa avokadom/sojinom pastetom ili belanac sa povrcem
Uzina: Voce ili lanene plocice ili kostunavo voce ili integralni keks
Rucak: Pilece belo/junetina/riba + rizoto ili grilovano povrce sa salatom
Uzina 2: nekad je preskocim ili pojedem vec nesto od gore navedenog
Vecera: pilece belo/riba/tunjevina sa salatom ili samo salata sa sirom i maslinama

Treniram ili pre rucka ili 2 sata posle rucka. Cilj mi je da skinem masne naslage u predelu stomaka ali i da dobijem misice prvenstveno na nogama i zadnjici..
Trening mi izgleda ovako:
1. dan: 3 vezbe na lat masini za ledja 3x15, 20 kg, 2 vezbe za triceps
2. dan: nozna ekstenzija(prednja,zadnja) 3x15 15kg; presa 25kg; cucanj na smitu 3x12; podizanje karlice 3x15 8kg; mrtvo dizanje ili good morning sa 10kg
3. dan: ramena 2 vezbe, biceps, grudi
4. dan: Iskorak (napred, nazad) sa sipkom od 8 kg; vezbe na strunjaci za spoljnu zadnju i unutrasnju lozu sa tegicima, baletski cucanj sa 8 kg
Trbusnjake i kardio trening gledam da radim svaki put mada bude nekada izuzetaka, ili radim jednom nedeljno samo kardio.
Nadam se da je ovaj program dobar za dobijanje misicne mase ali i smanjenja masnih naslaga na ''kriticnim'' mestima  :) Ukoliko ima prostora za nekom izmenom ili dopunom rado bih poslusala savet  :)
 Hvala puno svima unapred, nadam se da sam dala sve informacije kako biste mi dali odgovor  ::)
« Poslednja izmena: Jul 17, 2014, 07:07:42 posle podne od strane Bright_Diamond » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.