TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:28:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Imam 110 kg, želim da se sredim, UPOMOĆ!  (Pročitano 3141 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2014, 02:26:56 posle podne »

Inace, imas li problema sa pritiskom? Meris li pritisak?

Cigarete zaboravi...cigarete te "guse" na dva nivoa...prvo na nivou pluca, duvanski dim postepeno unistava celije "cistace" u plucima, dakle, umesto da iskasljes sav taj "katran" on se duze zadrzava...isti tako, ugljen-monoksid( CO ) iz cigareta se 10 puta jace vezuje za hemoglobin( protein crvenih krvnih zrnaca koji transportuje kiseonik do svih tkiva) od kiseonika...dakle, gusis se na 2 nivoa...

Nikotin podize nivo adrenalina i noradrenalina iz srzi nabubrezne zlezde...hm, to je korisno kao sagorevac, ali ako tome dodamo efekat suzavanja krvnih sudova, pogotovu na mestima gde to nije pozeljno...hm, problemi sa cirkulacijom...

A tek kad dodamo na sve to kancerogenost sastojaka duvanskog dima...

Dakle, sa cigaretama nema smanjivanja...BATALI IH!
Ako zeli da zivi zdravo i ''da se dovede u red'' kako je sam rekao, ovo mu je pravilo N1 a zdrava klopa i aktivnost odma posle. Bravo Slavisa za ovo, lepo si mu napisao i objasnio.
« Poslednja izmena: Jul 27, 2014, 02:30:37 posle podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2014, 01:38:48 posle podne »

Inace, imas li problema sa pritiskom? Meris li pritisak?

Cigarete zaboravi...cigarete te "guse" na dva nivoa...prvo na nivou pluca, duvanski dim postepeno unistava celije "cistace" u plucima, dakle, umesto da iskasljes sav taj "katran" on se duze zadrzava...isti tako, ugljen-monoksid( CO ) iz cigareta se 10 puta jace vezuje za hemoglobin( protein crvenih krvnih zrnaca koji transportuje kiseonik do svih tkiva) od kiseonika...dakle, gusis se na 2 nivoa...

Nikotin podize nivo adrenalina i noradrenalina iz srzi nabubrezne zlezde...hm, to je korisno kao sagorevac, ali ako tome dodamo efekat suzavanja krvnih sudova, pogotovu na mestima gde to nije pozeljno...hm, problemi sa cirkulacijom...

A tek kad dodamo na sve to kancerogenost sastojaka duvanskog dima...

Dakle, sa cigaretama nema smanjivanja...BATALI IH!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2014, 01:25:04 posle podne »

Nijedan sagorevac, niti bilo koji drugi suplement NE MOZE zameniti kvalitetnu, izbalansiranu ishranu...vise manjih obroka u toku dana, 5-6...SDD, specificno dinamicko dejstvo hrane, dakle, na proces varanja se trosi energija, kalorije, jedi cesce i pokreni metabolizam...sve te analize ne smaraju, ipak su koristan orijentir o tvom zdravstvenom stanju i trenutnim mogucnostima, ali kreni sa osnovom...jedna kompl. lab( nalaz krvi i urina), ekg...moraces da se potrudis na malo uneses reda u taj haos od ishrane, nauci neke osnovne termine - bazalni metabolizam, kalorije, stavi neke stvari na papir pa izracunaj i sam...

Mala preporuka za citanje...OBAVEZNO PROCITAJ...

http://xtnsity.com/koliko-kalorija-vam-je-zaista-potrebno/

http://xtnsity.com/1-2-3-osnovno-pravilo-odnosa-nutrijenata/

http://xtnsity.com/osnove-sagorevanja-masnoca/

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Jul 27, 2014, 12:58:43 posle podne »

A neka suplementacija da ubrzam stvari?
Neki sagorevaci masti?
Ne treba ti. Prvih 20 kg ces lako da skines samo ako budes istrajan u ishrani i treninzima. Posle mozes sagorevac da ubrzas stvari. Sagorevaci nisu carobne pilule kao sto reklamiraju svakakve stvari za mrsavljenje na TV, samo popijes i gotovo.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
ivanskrbic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2014, 12:55:03 posle podne »

A neka suplementacija da ubrzam stvari?
Neki sagorevaci masti?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2014, 12:39:39 posle podne »

Krenes za pocetak 4 puta nedeljno u teretanu i citas mnogo ovde o ishrani. U medjuvremenu sredis ishranu sto bolje i pravis kcal deficit od 500 kca za pocetak i odredis unos makronutrijenata. Posle jedno 4 nedelje krenes lagano jednom nedeljno kardio 30 min laganim tempom. Pa polako dizes do 3 puta nedeljno kardio i dizes na 45 min. Sve ostalo ces nauciti vremenom. Te silne analize koje ti prepurucuju su ok ali znam da ih neces uraditi jer smaraju tako da...tegove u ruke !
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2014, 12:12:10 posle podne »

Potrebno je da uradis biohemijsku analizu krvi,dobar los holesterol,testosteron,tiroidne hormone,test opterecenja na glukozu.Gojaznost se tretira kao bolest I tako joj moras I pristupiti.Potrebno je da odradis kod sportskog lekara test ergospirometrije,bioimpedancu,ekg pod opterecenjem,gde ces dobiti dozvoljene kardio zone aerobnog treninga sa obimom I intezitetom shodno tvom trenutnom kondicionom stanju!Opsta preporuka za ishranu je deficit od 500 do 700 kalorija pola kroz ishranu pola kroz trenung,a koliko je to kalorija na dnevnom nivou zavisi od vrednosti bazalnog metabolizma! 3 obroka i2 uzine u pocetku 50 uh 35 p 15 %masti.
Sačuvana
ivanskrbic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2014, 10:48:35 pre podne »

Moj plan je da sredim malo ishranu i ubacim malo tog treniranja, e sad, uzeo bih i te sagorevace masti ili sta vec da mi pomognu u mrsavljenu i svemu tome, ali posto se prvi put srecem sa suplementima resio sam da se posavetujem ovde sa vama...
Sačuvana
ivanskrbic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2014, 10:30:41 pre podne »

Pa obroci su mi sada neredovni, 2,3 svaki dan, ali kazem planram da se sredim i da uvedem uzine, sredim malo jelovnik...

Jescu dosta voca, povrca u salatama bez ulja, meso bareno ili peceno nemasno, jescu manje, umereno...

Ne bavim se nikakvim sportom, nivo moje fizicke aktivnosti je ok, radim kao konobar tako da se nasetam poprilicno, tj umorim se svai dan, svaki treci dan neradim pa bih tog dana ubacio neki trening kod kuce, recimo neku vijacu i malo tegova.. Bar 45 min, sat vremena...

Povrede i slicno nemam...

Lekove nepijem nikakve, alkohol ponekad sa drustvom, izbacio bih i njega skroz ako pocnem sa radom, trenutno pusim...

Lab nalazi.... pa radio sam lekarski pre pola god za voz dozvolu i sve je bilo ok...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2014, 12:09:30 pre podne »

Koliko obroka imas dnevno?

Napisi nam svoj dnevni jelovnik...

Bavis li se neki sportom, treniras nesto redovno?

Imas li neke povrede, prelome, hronicne bolesti, alergije?

Pijes li neke lekove? Alkohol? Cigarete?

Kada si zadnji put radio lab. nalaz...sve je bilo ok? Ekg?
Sačuvana
ivanskrbic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jul 26, 2014, 10:52:21 posle podne »

Pozdrav svima, kako sam naslov kaze imam oko 115 kg, visok sam 187cm i imam 26 godina..
Zelim da promenim svoj zivot, da se zdravije hranim, treniram i dovedem se u red...

Sta mi preporucujete/savetujete za pocetak, mogao bih da priustim sebi neku suplementaciju, cak sam i koristio malo Herbalajf sejkove i bilo je ok rezultata ali shvatio sam da to nije resenje za mene, jer nije trajno i strah me da li je zdravo!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.