TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 04:41:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MOLIM VAS za vase misljenje o planu ishrane  (Pročitano 4215 puta)
tina777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #18 poslato: Jul 28, 2014, 06:24:14 posle podne »

Da sam znala da ste tako ljubazni i da toliko korisnih saveta i misljenja mogu naci na jednom mestu odavno bih se pridruzila ovom forumu! :) Hvala mnogo jos jednom, puno ste mi pomogli! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Jul 28, 2014, 01:10:50 posle podne »

Ipak struka mi je takva da moram da znam o svemu tome...eh, mi lekari smorovi...svima kvarimo zabavu...sve najbolje...za sve sto ti ikada bude zatrebalo ekipa "Pansporta" je uvek tu...Pozdrav!
Sačuvana
tina777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #16 poslato: Jul 28, 2014, 01:02:40 posle podne »

Pa ti zvucis kao da ti, ne daj Boze, imas kolitis  :) Mislim na osnovu svega sto znas.  :D U pravu si za 99 posto stvari, jedino sto kod mene dijareja zvuci kao lepa pojava :D To u potpunosti izostaje zbog vec pomenutog iritabilnog kolona koji onemogucava istu. Zato je dr i rekao da kod mene postoji vrlo specificna situacija i da zato pojacam vlakna. Meni ovakva ishrana prija, nema nadutosti, grceva, bolova, krvarenja i ostalih groznih simptoma jedino sto sam neretko gladna i zeljna slatkog. Inace, u pravu si, anemicna sam, i dr tvrdi da je zbog tog okultnog krvarenja pa nekad dobijem i lekic za to i budem ok. :) Hvala puno na savetima. Zakazacu kontrolu pa cu se malo detaljnije posavetovati sa dr oko treninga, a za hranu mi svaki put kaze da jedem sta god hocu, dok nema previse secera, jakih zacina, sirceta i previse mlecnih proizvoda i dok ima ovsenih i puno vode pa meni ovo dodje kao neko ok resenje, samo se nadam da mi povecanje kolicine za nijansu(jer ponekad osetim da mi ovo nije dovoljno da bih normalno funkcionisala) nece doneti ponovo problem sa kg. Hvala jos jednom! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 28, 2014, 12:39:49 posle podne »

Lek je pretpostavljam 5-asa...5 amino-salicilna kiselina...

Uobičajni krivci za pogoršanje simptoma ulceroznog kolitisa su mlečni proizvodi, masna hrana, kao i previše vlakana(uzrokuju dijareju).
Može biti od koristi voĂ°enje dnevnika ishrane i praćenje pojave simptoma u skladu sa tim.
Dakle, uz konsultaciju sa specijalistom moraš pronaći neki modus ishrane koja ti najviše odgovara.

S obzirom na to da ulcerozni kolitis često izaziva krvarenje u debelom crevu( čak i okultno, nevidljivo), ono može biti uzrok anemije i nedostatka gvožĂ°a u organizmu.
Neki lekovi koji se koriste u terapiji ulceroznog kolitisa mogu da ometaju apsorpciju nutritijenata kao što su folna kiselina i  kalcijum.
Uvek upotrebljavati suplemente uz konsultaciju sa lekarom, NIKAKO NA SVOJU RUKU!

Nije na nama da te plašimo ili da budemo zlobnici kojima je cilj da te sputaju na bilo koji način, samo da se na vreme informišeš i sistem treninga i ishrane prilagodiš "stanju" svog tela...primum non nocere...

Što se treninga tiče ok je...slažem se sa Markom da je konsultacija specijaliste i sportske medicine i gastro-enterologa neophodna!
Sačuvana
tina777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #14 poslato: Jul 28, 2014, 10:20:35 pre podne »

Momci, hvala vam PUNO! Svako misljenje i savet od ljudi koji znaju ponesto o svemu ovome mi izuzetno znaci. Sto se tice oboljenja, postoji vise problema- ulcerozni kolitis, a uz to mi je na kolonografiji ustanovljeno da je prirodni polozaj debelog creva nepravilan, tj. nije kakav je inace kod drugih ljudi i problemi pocnu da se ispoljavaju kad naidje neki okidac. Kod mene se to desilo zimus i najprostije receno creva su prestala da mi rade. Stolica potpuno izostaje i to je kljucni problem. Uz to imam i tzv.iritabilni kolon i svaki put kad se javi stres(sto je kod mene kao studenta prava redovno) creva mi dozive spazam i zgrce se i opet dolazi do zastoja, a taj grc se potom javlja u trajanju od 5 do 7 nedelja. To je objasnjenje lekara. Terapije sam sve popila, sada drzim sve pod konotrolm uz jedan lek. Gastroeneterolog mi je rekao da smem da vezbam, posebno kardio da radim i  da su redovne konotrle, zatim ovsene pahuljice sa jogurtom i PUNO vode kljucna stvar. Kao i povrce zbog vlakana. To postujem. Za sada nikakvih problema sa bolovima i stolicom nisam imala, inace bih naravno odmah prestala. Spavam uvek od 23h do 7h tako da mislim da je i to ok. Kruzni trening mi se sastoji od 6 krugova. U svakom radim 8 vezbi, jednu za drugom, izmedju svakog kruga odmorim minut, dva. Vezbe su cucnjevi, iskorak, trbusnjaci, sve sa malim bucicama, od 2kg uglavnom, planinsko trcanje, pa malo grudi opet sa malom tezinom, pa malo za biceps sa tegicima od 2kg, mrtvo dizanje isto sa nekom manjom tezinom i sve na taj princip i kardio oko pola sata... do sada sam pre kruznog ali danas sam posle kruznog to odradila jer sam ovde dobila taj savet i crkla sam. Eto to je u sustini to. Zaboravih reci da u ovsene ubacim i whey, jer koliko sam shvatila posle treninga je vazno uneti i proteine i uh?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Jul 28, 2014, 06:59:08 pre podne »

Bilo koji zdravstveni problem da postoji,lekar specijalista mora uz lekara sportske medicine dati preporuku za trening i ishranu,a personalni trener je neko ko ce sve to da odradi prakticno sa klijentom.U ovakvim situacijama tesko je I nemoguce dati pravi savet jer postoji mogucnost da svojim savetom ugrozite necije zdravlje.
Moja preporuka je da lekarski tim da preporuku,a na osnovu napisanog ti mogu samo preporuciti da kardio radis u niskom intezitetu do sat vremena bez promena brzine!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #12 poslato: Jul 28, 2014, 01:31:15 pre podne »

Ne mogu da prepoznam Tozamena lol
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jul 28, 2014, 01:25:18 pre podne »

Kamo srece...nemam ja te ambicije...a ova slika je mali suvenir iz jagodine...jagodina open 2013... a sampion sa slike je svetozar milenkovic-toza man...ma bez uvrede ili prebacivanja, pricamo, niko ne zna sve...ali nekada bolje neke stvari napomenuti, jer neki vezbaci zele da idu brze od zivota i pored ogranicenja, pa neke informacije prikriju...ipak, "primum non nocere"-najvaznije je ne nauditi, tj. ne pogorsati stanje...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2014, 01:12:43 pre podne »

Polako druze pa nismo svi Dr :) Mi samo 'nako, trening, ishrana i to. I uopstalom ako neko ima ogranicenja u ishrani ili bolesti valjda je logicno da to kaze odma on sam. Reci mi jel si ti ovaj bilder sa tvoje slike ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2014, 01:08:37 pre podne »

I dragi moji treneri, savetodavci...kapa dole na vasem iskustvu i znanju, ali ne zaboravite, da uvek detaljno ispitate vezbaca o hronicnim bolestima...neke bolesti se vezuju za ogranicenja u ishrani, tako da osnovna pravila treninga i ishrane moraju da se modifikuju u odnosu na stanje...neke autoimune bolesti creva se karakterisu periodima reemisije i egzacerbacije...dakle, periodi poboljsanja i pogorsanja...tu je i kortiko terapija...dakle, savet lekara specijaliste( npr. gastro-enterologa) i njegovo misljenje o trenaznom procesu i ishrani je neophodno...jedno su zelje, a drugo realne mogucnosti...vezbac nije uvek u pravu...izvinite, ako "mudrujem", ali bolje spreciti, nego leciti, tj. pogorsati... :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2014, 12:56:05 pre podne »

Ajmo sad ovako...koja je bolest creva u pitanju? Dakle, pre nego sto sve dole navedeno uradis, bitno je koje lekove pijes? Kronova bolest? Ulcerozni kolitis?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2014, 10:27:32 posle podne »

Malo kalorija i malo proteina. Koliko sam razumeo ti odma posle treninga jedes samo 40g ovsenih sa jako malo mleka a tada ti ogranizam najvise trazi proteina. Ja u svakom obroku imam protein i tebi bih to savetovao. Mozda ne bi bilo lose i da napises kako ti izgleda trening i sa tegovima i kardio ? i 6 puta nedeljno tegovi su previse.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2014, 10:20:43 posle podne »

Veliki kalorijski deficit je ucinio svoje. Iskreno sumnjam da ce ovo raditi jos dugo. Ti ne unosis vise od 50g uh (gruba procena). Sigurno si smanjila tiroidne hormone, zato sam ti predlozio testiranje istih. 50 do 60% kalorija bi trebalo da ti dolazi iz uh, cak i na pocetku dijete. Trebala bi i malo povevati unos proteina.

Mislim da si previse fokusirana na rezultat i da zapostavljas sebe. Gubitak energije popodne je vecim delom posledica manjka uh a i jednim delom pretreniranosti. Fit osoba ima energije tokom dana da sve svoje obaveze obavlja zusto i da joj ostane jos energije za neke druge neplanirane aktivnosti.
Sačuvana
tina777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2014, 08:18:17 posle podne »

Super, hvala ti na savetu, uvescu tu promenu! :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2014, 08:13:24 posle podne »

Hvala ti puno na savetu. Vec sam cula misljenje da unosim premalo kalorija, ali malo imam traume od viska kg pa se nekako ovoga drzim jer je bar za sada dalo neke ok rezultate. Oko 2-3 meseca se ovako hranim. A poslednje 2-3 nedelje aktivnom vezbam, do tada samo lagano trcanje. Kad sam pojacala trening dobila sam gadne upale i tad mi se pojavio taj 1kg vise. Energija mi je ujutru super, posle treninga isto, poslepodne budem umorna bas jako i nemam snage ni za sta. Kardio radim pre kruznog treninga, oko 30-45 minuta na traci, naizmenicno brzi hod i trcanje, 2 minute trcanje, 45 sekudni hodanje, taj tempo mi najvise prija.

Mnogo efektnije bi ti bilo da radiš kardio deo nakon kružnog treninga.Više ćeš masnog tkiva spržiti.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.