TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:38:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti u vezi GLUTAMINA :-)  (Pročitano 18453 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 21, 2015, 01:07:44 posle podne »

Je l moguce da se i dalje savetuje da ljudi uzimaju 20-30 g Glutamina dnevno???

Kad se zna da je minimum minimuma 0,5 g po kg telesne mase...a da je pozeljno 1 g po kg telesne mase.

Vauuuuuuuuuuuu...mislim ako imas novca sto da ne...  ;D  Inace, gde si naisao na ovaj podatak?

Koliko znam neke "bazicne" preporuke su 0,25-0,3 gr po kg...smatra se da vise od 40 gr glutamina dnevno nema zeljeni efekat i da je to najkrace receno - "bacanje" ovog dragocenog suplementa( bar kada su u pitanju rekreativci)...dakle, vise nije bolje...  ;)

Bez preterivanja!!!

Taj podatak je izmedju ostalog bio i na ovom forumu dok su na njega dolazili neki momci koji znaju znanje...

Moze Robert o tome da pise ako ima zivaca.

Pored toga sto mnogi (najkvalitetniji forumasi koji nisu placeni od strane PS) ne dolaze vise,vidim da su se ovde vratile neke priče i mitovi koji su bili razbijeni...


No da ne ulazim u borbu sa vetrenjačama...

U to sto je bilo na forumu ne mogu i ne zelim da ulazim...

A po pitanju glutamina voleo bih da vidim neke konkretne preporuke ili bar citat istih...a zabluda "da je vise bolje" kada je glutamin u pitanju...je ipak samo zabluda...bilo bi dobro i da se raspitas o nekim nezeljenim efektima vecih kolicina glutamina...

Kao sto stalno ponavljam nase telo ima limite vezano za iskoriscavanje i "obradu" mikro i makronutrijenata...a to da su suplementi samo za profesionalce...xe xe...sta reci...  ;)


Ima studija koje o tome govore...mnogo njih,gde se kaze da je sve ispod 0,5 g po kg telesne mase malo i da je sve ispod toga bacanje glutamina.

Nisam to ja izmislio,vec to kazu najbolji u ovom poslu.

Rekreativcima trebaju supsi ako imaju novac,ali im nisu neophodni i 99% rekreativaca nije dostiglo ni 50% onoga sto moze bez suplementacija a taj razultat su napravili sa suplementacijom.

Al nema veze,necu dalje da ulazim u to,koga zanima citace...nema vise Bokija da kaze let me google that for you.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #30 poslato: Mart 21, 2015, 01:03:55 posle podne »

Kad se vec pominju rekreativci...rekreativcima onda nisu uopste neophodni suplementi,ni jedan jedini jer sve u dovoljnoj kolicini mogu uneti iz hrane.

Svako moze pojesti danas dovoljno proteina,zdravih masti i hidrata,samo ako hoce. ;)


Može. Ali manjina ima novca za silne proteine
Skuplji je whey od mesa.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Mart 21, 2015, 12:30:25 posle podne »

Je l moguce da se i dalje savetuje da ljudi uzimaju 20-30 g Glutamina dnevno???

Kad se zna da je minimum minimuma 0,5 g po kg telesne mase...a da je pozeljno 1 g po kg telesne mase.

Vauuuuuuuuuuuu...mislim ako imas novca sto da ne...  ;D  Inace, gde si naisao na ovaj podatak?

Koliko znam neke "bazicne" preporuke su 0,25-0,3 gr po kg...smatra se da vise od 40 gr glutamina dnevno nema zeljeni efekat i da je to najkrace receno - "bacanje" ovog dragocenog suplementa( bar kada su u pitanju rekreativci)...dakle, vise nije bolje...  ;)

Bez preterivanja!!!

Taj podatak je izmedju ostalog bio i na ovom forumu dok su na njega dolazili neki momci koji znaju znanje...

Moze Robert o tome da pise ako ima zivaca.

Pored toga sto mnogi (najkvalitetniji forumasi koji nisu placeni od strane PS) ne dolaze vise,vidim da su se ovde vratile neke priče i mitovi koji su bili razbijeni...


No da ne ulazim u borbu sa vetrenjačama...

U to sto je bilo na forumu ne mogu i ne zelim da ulazim...

A po pitanju glutamina voleo bih da vidim neke konkretne preporuke ili bar citat istih...a zabluda "da je vise bolje" kada je glutamin u pitanju...je ipak samo zabluda...bilo bi dobro i da se raspitas o nekim nezeljenim efektima vecih kolicina glutamina...

Kao sto stalno ponavljam nase telo ima limite vezano za iskoriscavanje i "obradu" mikro i makronutrijenata...a to da su suplementi samo za profesionalce...xe xe...sta reci...  ;)

Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #28 poslato: Mart 21, 2015, 12:01:10 posle podne »

Jedino od Slavise i Tutorova mogu da procitam nesto novo, zanimljivo i meni nepoznato. Steta sto Mare D. nema vise vremena za forum.. i dal je moguce da niko ovde nije pomenuo onaj smeminar ili fest gde su bili prof Jagoda, Sergej i Marko??
« Poslednja izmena: Mart 21, 2015, 12:03:38 posle podne od strane Nikola Najdanovic » Sačuvana
Metak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #27 poslato: Mart 21, 2015, 11:48:49 pre podne »

To je zato sto dodju pocetnici i odma hoce "Na tanjirce" a mrzi ih da citaju
citanje citanje i smao citanje, ili ako si glup a imas kes onda unajmi nekog personalnog trenera
tipa MIlos sarcev, pedja petvoric, Vladimir bulovic...itd da ih ne nabrajam
evo, licno meni su smesna pitanja koja postavljaju likovi ovde, moj savet je
da prvo citaju sve do detalja, jasnije ce im biti stvari, pa tek onda sta im nije jasno
neka pitaju...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #26 poslato: Mart 21, 2015, 10:56:02 pre podne »

Pored toga sto mnogi (najkvalitetniji forumasi koji nisu placeni od strane PS) ne dolaze vise,vidim da su se ovde vratile neke priče i mitovi koji su bili razbijeni...
Tuzno je sto PS forum nije izrastao u nesto drugo, bolje, i za napredne clanove. Od kada sam prvi put dosao ovde pre vise od 2 god, ovaj forum nije makao iz mesta. Stalno prica o pocetnicima, pocetnicka ishrana, pocetnicka suplementacija, pocetnicke povrede, sve o njima. Forum gubi smisao za nekog ko je dobrim delom savladao celokupnu materiju u kojoj se pise na forumu.
Kvalitet clanova PS foruma, osim doktora, je ocajan. To kazu i oni stariji clanovi koji su napustili ovaj forum novedeci ovo kao glavni razlog. Msm da kad bih se obrisalo jedno 10-tak tema ogromna vecina PS tima ne bi dnevno napisala post. Koriste tih 10-tak tema cisto da rokaju postove misleci da ce tako osigurati svoje mesto za sponzorstvo ili placanje novcem. Kada neko kaze da je kupio protein na crnom streljali biste ga da mozete i stalno navodite tipa ono ''najjeftinije nije i najbolje'', e pa isto to vazi i za clanove vaseg tima. Verujem da razumete o cemu pricam. Jeftinije je navatati neke likove koji su vec u firmi ili nekog klinca koji trenira da pise ovde svasta i savetuje, nego nego profija, iskusnije coveka. A oko takvih se sve vise otimaju.
Ili ono pa nesto sto unosim u sebe nikad ne bih dovodio/la u pitanje uvek provereno, mozda patike kod svercera. Pa i onaj sto prodaje patike to isto kaze za suplse.

Sa onim power proteinom ste se popeli na glavu vise. U pocetku je bilo samo whey posle treninga i ujutru, pa onda whey, vit. min. kompleks, omega 3 i sada ne treba koristiti whey vise nego power protein. Ko god pita za whey odmah mu se govori kako treba da uzme power protein  ocigledno jer je whey, vecna zvezda bb-a, postao zesce sranje od kad je izasao vas protein.

Samo jos jednom da skrenem paznju na kvalitet ps foruma - javi se decko i pita kako se dobija govedji protein koji je video u najboljem proteinu na svetu, power proteinu. Dobije odgovor da to nije ni bitno, ali da je bitno kako je ovaj najbolji protein na svetu napravljen u EU. Mene to bas zabole, i nasi propisi su vise nego extra samo pitanje je koliko ih ko postuje.

Voleo bih da neko ovo pokaze Gezi licno. Nadam se da nikoga nisam uvredio. Poz
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #25 poslato: Mart 21, 2015, 10:37:29 pre podne »

Onda bi mi trebalo pola kg glutamina nedeljno : )
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #24 poslato: Mart 21, 2015, 10:33:05 pre podne »

Upravo tako verovatno pomesane neke stvari jer stvarno niko nije nikad savetovao toliko glutamina bar koliko sam ja dosad cuo..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #23 poslato: Mart 21, 2015, 10:25:20 pre podne »

Pomesao je stvari... Rekoh da vidim sta ce da stavi gde je to video.

Dosao sam na forum tada samo da bi citao postove Jovanovica, znaci procitao sam sve njegove postove 9000+ i nigde nije bilo tako nesto. Takodje gospodin Pedja iz pansport-a nigde nije napisao tako nesto. Tako da se pitam ko je jos ta bodibuilding garda koja je pre bila ovde.
Sad sam izvrnuo ceo post sve o glutaminu za pocetnike na 40 strana i na onom drugom od 60 strana i nigde nema tako nesto, cak ni upola priblizno.
Svugde ide prica kao sto je Nenad napisao.

Ipak ce biti da si to samo odvalio u prolazu. :)
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #22 poslato: Mart 21, 2015, 10:19:40 pre podne »

I sve sto sam naucio o ovom sportu i sto ovde pisem naucio sam od njih..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #21 poslato: Mart 21, 2015, 10:13:17 pre podne »

Zaista ne znam ko ti je tako nesto rekao i ko su ti ljudi koji znaju,ali uz konsultaciju sa ljudima kao sto su Lepomi Bakic i Pedja Petrovic pouzdano mogu da kazem da je 15-20g pre i posle treninga i vise nego dovoljno i to na takmicarskoj dijeti sa smanjenim unosom UH kada je katabolizam najvisi,e sad ako neko danas u Srbiji zna ovu materiju bolje od tih ljudi skidam kapu.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Mart 21, 2015, 04:18:28 pre podne »

Kad se vec pominju rekreativci...rekreativcima onda nisu uopste neophodni suplementi,ni jedan jedini jer sve u dovoljnoj kolicini mogu uneti iz hrane.

Svako moze pojesti danas dovoljno proteina,zdravih masti i hidrata,samo ako hoce. ;)

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #19 poslato: Mart 21, 2015, 04:14:04 pre podne »

Je l moguce da se i dalje savetuje da ljudi uzimaju 20-30 g Glutamina dnevno???

Kad se zna da je minimum minimuma 0,5 g po kg telesne mase...a da je pozeljno 1 g po kg telesne mase.

Vauuuuuuuuuuuu...mislim ako imas novca sto da ne...  ;D  Inace, gde si naisao na ovaj podatak?

Koliko znam neke "bazicne" preporuke su 0,25-0,3 gr po kg...smatra se da vise od 40 gr glutamina dnevno nema zeljeni efekat i da je to najkrace receno - "bacanje" ovog dragocenog suplementa( bar kada su u pitanju rekreativci)...dakle, vise nije bolje...  ;)

Bez preterivanja!!!

Taj podatak je izmedju ostalog bio i na ovom forumu dok su na njega dolazili neki momci koji znaju znanje...

Moze Robert o tome da pise ako ima zivaca.

Pored toga sto mnogi (najkvalitetniji forumasi koji nisu placeni od strane PS) ne dolaze vise,vidim da su se ovde vratile neke priče i mitovi koji su bili razbijeni...


No da ne ulazim u borbu sa vetrenjačama...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Mart 16, 2015, 01:14:30 posle podne »

Je l moguce da se i dalje savetuje da ljudi uzimaju 20-30 g Glutamina dnevno???

Kad se zna da je minimum minimuma 0,5 g po kg telesne mase...a da je pozeljno 1 g po kg telesne mase.

Vauuuuuuuuuuuu...mislim ako imas novca sto da ne...  ;D  Inace, gde si naisao na ovaj podatak?

Koliko znam neke "bazicne" preporuke su 0,25-0,3 gr po kg...smatra se da vise od 40 gr glutamina dnevno nema zeljeni efekat i da je to najkrace receno - "bacanje" ovog dragocenog suplementa( bar kada su u pitanju rekreativci)...dakle, vise nije bolje...  ;)

Bez preterivanja!!!
« Poslednja izmena: Mart 16, 2015, 01:17:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #17 poslato: Mart 16, 2015, 01:08:16 posle podne »

http://troll-face.ru/static/mememaker/f/c/1941-fejspalm-facepalm.jpg
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 17 upita.