TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:51:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZMB6  (Pročitano 5845 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Avgust 17, 2014, 07:42:58 posle podne »

Možeš probati i da ih ispijaš uz pomoć soka. Gutljaj soka, zavara se želudac, odmah kapsula u usta i zaliješ sa još jednim gutljajem. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Avgust 17, 2014, 12:38:11 posle podne »

Veruj mi, kad otvoris kapsulu....tek tada ces videti sta znaci pojacan osecaj gadosti...tako da ta kapsula ima i funkciju da spreci da nekada "neprijatna" aroma sadrzaja kapsule postane primetna...jos u usnoj duplji...

Vecina ljudi ima fobiju od kapsula, tableta, pa pokusavaju da pronadju nacin kako da je smanje...ili tablete dele, a kapsule otvaraju, uzmi malo vode pre gutanja kapsula( da ovlazis grlo), potom stavi kapsulu na koren jezika, i popi jos malo vode...

I opet ponavljam da je formulacija preparata takva da se omoguci da se omotac kapsule od zelatina potpuno rastvori u tankom crevu, jer je "moguce" da je sadrzaj osetljiv na dejstvo HCl( zeludacne kiseline)...dakle, sve ima razlog...
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #18 poslato: Avgust 17, 2014, 08:27:33 pre podne »

Samo mi se gadi da je progutam...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Avgust 16, 2014, 01:38:23 pre podne »

Ko ti preti decko, samo se opusti i slusaj malo ljude oko sebe, ovde ima dosta iskusnih ljudi, nisi popio svu pamet ovog sveta,razumes ? Taj Slavisa sa kojim se objasnjavas je doktor medicine sa preko 9 prosekom, vezbacki staz preko 5 god, pokretna enciklopedija.. ja nisam takmicar, niti profi, niti zelim to da budem, ja sam rekreativac amater, koji ima isto preko 5-6 god natural krvavog rada na sebi.. na ovom forumu pomogo sam x vezbacima, koji ce ti posvedociti, i ruzno je da se tako ponasas prema svima nama,a dosao si juce.. I necu sa tobom da se ubedjujem, vratimo se na temu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #16 poslato: Avgust 16, 2014, 01:32:34 pre podne »

Druze ti imas veliki problem i to je ocigledno, sve stalno napadas. Hvala za ove pretnje, Admine.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Avgust 16, 2014, 01:28:40 pre podne »

Takvim ponasanjem neces jos dugo biti na forumu, nekulturan si i drzak, ozbiljne ljude ovde napinjes i raspravljas se..tako da samo tako nastavi, nisi ni prvi ni poslednji koji je takav ovde dosao, a jos brze i otisao.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #14 poslato: Avgust 16, 2014, 01:25:18 pre podne »

Kako nije, pa decko dominira dajte mu podforum
Kako napreduju tvoje pripreme za Mr. O ? Imas jos manje od 6 nedelja.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #13 poslato: Avgust 16, 2014, 01:21:40 pre podne »

Kako nije, pa decko dominira dajte mu podforum
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Avgust 15, 2014, 10:18:08 posle podne »

Da ti docaram jer stvarno tvoja primedba nije bila nimalo na mestu, dakle postoje 4 vrste kapsula...

Tvrde zelatinske kapsule...

Meke zelatinske kapsule...

Acidorezistentne kapsule...

Retard kapsule...

Dakle, u pitanju je podela...a postoji i razlika po pitanju nivoa na kome razlaganje pocnje...nisi sveznajuc...
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2014, 10:23:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #11 poslato: Avgust 15, 2014, 10:13:25 posle podne »

Ok onda ti svakako znas vise od mene o farmakologiji...da se ne prepiremo u prazno...niti zapocinjemo raspravu, ali to sto kazes jednostavno nije tako..ende!
Niti sam hteo da zapocnem raspravu niti da se prepirem, lose si me procenio :(
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Avgust 15, 2014, 10:10:55 posle podne »

Ok onda ti svakako znas vise od mene o farmakologiji...da se ne prepiremo u prazno...niti zapocinjemo raspravu, ali to sto kazes jednostavno nije tako..ende!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 15, 2014, 10:06:56 posle podne »

Zavrsio sam smer u srednjoj bas za industrijsko pravljenje lekova i lekovitih preparata, i nikada nisam cuo za to da postoje kapsule koje krecu da se razlazu u zelucu i zavrsava se u tankov crevu.   :o Ogromna je razlika u pH vrednosti zeludacnog i crevnog soka. Nemoj Slavisa da protumacis ovo kao moje negiranje tvog posta, just sayin'...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Avgust 15, 2014, 09:59:47 posle podne »

Pozdrav svima da li ste koristili ovaj proizvod?
Sada me zanima posto je to u kapsulama, da li mogu te kapsule da se otvore i prah da se pomesa u vodi?



Osim ukoliko nemas problema sa gutanjem, nema potrebe za otvaranjem kapsula...zbog svog sastava, i potrebe za dejstvom u nizim delovima digestivnog trakta, tj. tankog creva, preporuka je da se kapsule ne otvaraju...

Koliko se razumem u farmakologiju i u formulaciju navedenog preparata, u pitanju su tvrde kapusle...koje pocinju da se razlazu u zelucu, a potpuno razlaganje se zavrsava u tankom crevu...tzv. Capsulae gelatinosae operculatae ( cvrste kapsule sa poklopcem)

Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #7 poslato: Avgust 15, 2014, 08:56:32 posle podne »

da,naravno, kapsule imaju vise funkcija...poenta je samo da je ta funkcija bitna...  :D
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2014, 08:10:20 posle podne »

Postoje kapsule (oblici lekova ili preparata) rastvorne u zeludacnom i crevnom soku. Ako preparat (ili lek) treba da se resorbuje u tankom crevu, obdukuje se acidorezistentnim slojem kako se ne bi rastvorio u zeludacnoj kiselini. Ako se preparat treba resorbovati u zelucu onda se ne obdukuje. Nema potrebe za otvaranjem kaps osim ako ne mozes da gutas kao sto rece Robert ? Mozda je i preparat samo ruznog ukusa.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 17 upita.