TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:22:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Treninzi u odnosu na cilj  (Pročitano 12620 puta)
SimbadNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 09, 2014, 10:32:16 posle podne »

Ok.,

Hvala puno.
Tako sam nesto i ocekivao...
Jel si siguran da ne treba da uzimam nesto od sagorevaca?
I sada radim otprilike trening tako kao sto si rekoa samo me interesuje da li pri svakoj novoj seriji i povecavam tezinu, posto trenutno povecavam.
Znaci za svaki vecu grupu misica trenutno  radim 3 ili 4 vezbe sa 4 do 5 ponavljanja, a manje grupe oko 3 vezbe sa 4 do 5 ponavljanja.
Kardio radim pola sata sa laganim trcanjem, konkretno trcim lagano oko 2 km i onda brzi hod jos 1km.
Ok sad cu ga podici na jos pola sata.
Jos jedno pitanje.
Obzirom da moram da treniram popodne zbog posla...kako da organizujem ishranu? Jer neki kazu da nebi topio ili izgubio misce moram i jesti, nesmem puno gladovati.Da dorucak mora da bude jak i da slobodno jedem jaja na oko, kobasice, sunku...i da kako dan odmice smanjujem klopu ali da imam 5 obroka sa uzinama.
A drugi pak kazu , ne bas ujutru ne smes jesti puno, pojedi samo ovsanu kasu, ili nesto tog tipa i to odrzavati ceo dan..laganini hrana...
Ja kontam da ako moram da nabacim misicnu masu moram i jesti...ili da se kljukam sa proteinima, amino kiselinama i sagorevacima pa da sve to izbalansiram i ubrzam?
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2014, 10:36:35 posle podne od strane SimbadNS » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Oktobar 09, 2014, 09:35:16 posle podne »

Gledajuci sliku treba da izgubis 10 i vise kg masti i da dobijes par kilograma misicne mase.Opsta preporuka bi bila trening hipertrogije ,za vece misicne grupe 3 do 4 vezbe po 3 serije,broj ponavljanja 8 do 12 ,pause do 1 minut,za manje misicne grupe 2 do 3 vezbe .
kardio trening da radis u zoni niskog inteziteta i dugog obima do sat vremena (okvirno brzina 6 km/h brz hod).
Sačuvana
SimbadNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 09, 2014, 08:36:32 posle podne »

Evo slike.
Dakle ovo je slika od pre mesec ipo dana.
Nista puno se nisam promenuo...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #34 poslato: Oktobar 09, 2014, 03:08:26 posle podne »

Evo jedan mali tekst sa našeg sajta o tome šta je hipertrofija :)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/adaptacija-misica-na-trening/Hipertrofija-misi%C4%87a.html
Sačuvana
SimbadNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 09, 2014, 03:04:10 posle podne »

Pozdrav,

hvala svima na savetima.
Sta je to hipertrofija?

Poslacu vam kasnije jednu sliku da vidite makar kako izgledam, mozda ce vam onda biti lakse...hahahahahaha mislim da ne mislite da sam neki morz od 100 kila sa bojlercinom...hahahahaha..
Imam mozda mekih 5 kila viska po mojoj proceni...
Visok sam 174 a tezak 78 kg.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 08, 2014, 08:52:40 posle podne »

Pozdrav,

meni treba pomoc oko skidanja stomaka.
Redovno sam posecivao teretanu i bavio se sportom, nakon toga se ozenio, dete, vise posla, trcanja...i napravih 10 god pauzu.
I sad se nisam nigde ugoji sem u stomaku i na bokovima.Od sve ga su mi ostala samo ramena. Iskreno receno izgledam kao trudna glista..mrsav, a GORNJI stomak otecen.Inace imam podignut zeludac ali tako da nemam onaj viseci stomak nego gornji kod grudi.
Aktivirao sam se ponovo pre mesec dana , krenuo da vezbam u teretani, trcim, redukovao ishranu...Rezultati onako, vidi se pomak, skinuo sam dve kile, poboljsao malo tonus misica..
Jel moze neki savet kako da ubrzam ceo proces, da li da ubacim neke sagorevace? Bojim se da ne istopim misice zbog topljenja stomaka...tj da ravnomerno skidam stomak i pravim bolje oblikovane misice, ruku, nogu?
Treba da radis trening hipertrofije,a kardio trening brzo hodanje dugog obima do 60 minuta.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 08, 2014, 01:48:16 posle podne »

Pozdrav :)

Ja imam utisak da ideš u dobrom pravcu... pogotovo što radiš i kardio i trening sa opterećenjem, već si skinuo koji kilogram, kažeš i da je vizuelni utisak bolji.

Koliko puta nedeljno treniraš?  Uz male korekcije ishrane i nekoliko treninga nedeljno sigurna sam da ćeš uspeti.

Šta bi moglo da ubrza proces.... mislim da ti sagorevači još uvek nisu potrebni.  Možeš pre treninga popiti zeleni čaj ili kafu, čisto da imaš malo više energije na treningu,  a ono što bih ti savetovala od suplementacije je sledeće:

- vitaminsko mineralni kompleks kao dopuna za svaki dan, Natrol Energizer
- omega-3 masne kiseline, Natrol Omega-3 fish oil
- koenzim Q10 takoĂ°e toplo preporučujem, 30-50 mg svaki dan, moćni antioksidant koji podiže i nivo energije i utiče na zdravlje srca
- protein eventualno kao zamenu za obrok i za oporavak posle treninga.  Preporuka: Gaspari myofusion (za zamenu obroka)  ili Scitec whey protein professional (protein surutke, idealan za uzimanje nakon treninga)
Sačuvana
SimbadNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #30 poslato: Oktobar 08, 2014, 11:29:27 pre podne »

Fala bolje vas nasao!
Znam sve mi je jasno...To sam i poceo da upraznjavam, ali napamet..
Znaci dorucak Jogurt sa 0% mast, i u njega, suvo voce, bademi, lesnici, ovsene...
Uzina banana ili jabuka ili neka druga vocka.
Rucak belo meso do 150 gr max,bareno povrce ili bareni krompir, salata ne soljena, ne uljena bez hleba ili eventualno ineteralni tost, nekada umesto piletine jedem ribu, belu ribu.
Uzina opet neka vocka ili izmiksam nekoliko vocki napravim kasu ubacim koji badem ili lesnik i pojedem. oko 150g.
Onda trening koji nikada ne moze da bude ujutru ili pre podne zbog prirode posla nego najranije oko 17h, traje oko sat ipo vremena.
Radim po standardnoj semi bas kao sto si napisao ovom momku pre mene, sve se slaze sem broja ponavljanja 2-3 plus minus.
Tim danima kada ne treniram radim kardio trenin, koji podrazumeva, trcanje i vezbe izdrzaja, i radim jos neke kardi vezbe koje sam skinuo sa neta, tipa "osmice".
Nakon treninga vecera najkasnije pola sata nakon treninga, pileca prsa, tost i Ela sir sa 0% masti ili sardinu ili tunjevinu.
Ceo dan pijem puno obicne vode, gazirano sam izbacio skroz...samo obicna voda aqua viva.
Eto...
Treniram oko mesec ipo dana i skinuo sam  nekih 2 kile, ali su mišići vidno došli do izražaja...samo me stomak zeza jer još uvek štrči naspram tela.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #29 poslato: Oktobar 07, 2014, 03:18:41 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)
Ako želiš da skineš višak kilograma moraćeš da se pozabaviš i ishranom pored treninga.Za gubljenje kilograma potrebno je da budeš u kalorijskom deficitu, zato je potrebno da izračunaš svoj BMR i TDEE i na osnovu toga napraviš plan ishrane i  da računaš unos kalorija. Sagorevače možeš da ubaciš ali pored nih moraš da središ ishranu i da imaš odgovarajući trening.
Sačuvana
SimbadNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 07, 2014, 03:07:17 posle podne »

Pozdrav,

meni treba pomoc oko skidanja stomaka.
Redovno sam posecivao teretanu i bavio se sportom, nakon toga se ozenio, dete, vise posla, trcanja...i napravih 10 god pauzu.
I sad se nisam nigde ugoji sem u stomaku i na bokovima.Od sve ga su mi ostala samo ramena. Iskreno receno izgledam kao trudna glista..mrsav, a GORNJI stomak otecen.Inace imam podignut zeludac ali tako da nemam onaj viseci stomak nego gornji kod grudi.
Aktivirao sam se ponovo pre mesec dana , krenuo da vezbam u teretani, trcim, redukovao ishranu...Rezultati onako, vidi se pomak, skinuo sam dve kile, poboljsao malo tonus misica..
Jel moze neki savet kako da ubrzam ceo proces, da li da ubacim neke sagorevace? Bojim se da ne istopim misice zbog topljenja stomaka...tj da ravnomerno skidam stomak i pravim bolje oblikovane misice, ruku, nogu?
Sačuvana
Djoshuaidzuvam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #27 poslato: Septembar 20, 2014, 06:15:41 pre podne »

Pronašao sam ti snimak mrtvog dizanja sa "pravim" nogama  :)
https://www.youtube.com/watch?v=2SHsk9AzdjA

Hvala :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #26 poslato: Septembar 19, 2014, 08:02:56 posle podne »

Pronašao sam ti snimak mrtvog dizanja sa "pravim" nogama  :)
https://www.youtube.com/watch?v=2SHsk9AzdjA
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #25 poslato: Septembar 19, 2014, 07:50:49 posle podne »

Da to je tejt press,ja ga obično radim na ravnoj klupi ali možeš i na kosoj.Kombinuj jedne nedelje ravna jedne kosa klupa.

Mrtvo sa pravim nogama radiš tako što kreneš iz uspravnog položanja blago savijaš kolena i guraš zadnjicu što je moguće više unazad tako da što više zategneš zadnju ložu.LeĂ°a moraju sve vreme da stoje pravo i ne smeš da ih kriviš u donjem delu.Spuštaš sipku toliko nisko dokle god možeš leĂ°a da održiš pravim i zatim se ispraviš.
Mrtvo sa pravim nogama možeš da zameniš nekad i sa hiperekstenzijom ali isto da staviš akcenat na zadnju ložu dok je budeš radio.
Sačuvana
Djoshuaidzuvam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #24 poslato: Septembar 19, 2014, 07:43:46 posle podne »

https://www.youtube.com/watch?v=Ciauw1daxhQ tate press?

mrtvo dizanje sa pravim nogama, tj pomeranje samo ledja noge fiksirane, ne mogu sad da pronadjem ni jedan klip
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #23 poslato: Septembar 19, 2014, 07:35:45 posle podne »

Ako imaš pitanja u vezi nekih vežbi kako da ih izvodiš i koju vežbu sa kojom možeš da zameniš ,ti kaži pa da ti objasim kako se radi ili da ti okačim neku sliku da bolje shvatiš.
Jel znaš kako pravilno da radiš mrtvo sa pravim nogama i šta je tejt press ?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 13 upita.