TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:19:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: help :)  (Pročitano 13884 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #62 poslato: Oktobar 09, 2014, 10:19:29 pre podne »

EVo probao sam da izracunam koliko sam danas kalorija uneo :D
Ovseni cim sam ustao 2 porcije = 502+502 = 1004kcal
Posle toga 3 banane = 105 + 105 + 105 = 315kcal
200g svinjetine = 291 + 291 = 582kcal
I pojeo sam pola hleba otprilike .
Sad za veceru 3 parceta barene svinjetine u nekom sosu,jedan tanjir krem supe od pecuraka i tanjir pirea.
Popio sam danas 3 kafe,jednu cedevitu i jedan milk sejk od plazme.

Tako da mislim da sam danas u plusu :) ?

Mislim da su svi koji su do sada učestvovali u tvom savetovanju naglasili značaj složenih ugljenih hidrata kao ključa uspeha u povećanju mišićne mase( naravno uz adekvatan unos proteina i zdravih masti)...banane su dominantno izvor prostih ugljenih hidrata, ok je jedna posle treninga...šejk od plazme isto tako nije dobar izbor...svinjsko meso je ok povremeno ubaciti na meni, ali da ono bude glavni izvor proteina, NE...da li očekuješ da će ti kalorijska vrednost svinjskog mesa nadomestiti kvalitetnije izvore kalorija? Ma koliko da odvajaš "vidljive masnoće" sa svinjskog mesa, ono je ipak u tom pogledu "kaloričnije od ostalih vrsta mesa"...

Da naglasim još jednom preporuke namirnica na kojima bi trebalo da baziraš ishranu( već sam ih pomenuo,ali čini mi se nisi time detaljno pozabavio)...

Izvori proteina: pileće belo, riba( oslic, skusa,morska-losos,pastrmka, konzervirane varijante najvise 2 puta nedeljno), ćuretina, belance( 1-2 zumanca dnevno su ok, ako nemas bilo kakvih problema sa holesterolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti

Izvori hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda,raz...), beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom)....izbegavaj sve od belog brasna,kifle,razne vrste peciva,beli hleb...

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanac,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće: citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...

Mani se brojanja kalorija, koncentriši se na grame...tj. za PROTEINE 2-2,5 gr/ kg telesne težine, ZA UGLJENE HIDRATE 3-5 gr/kg, ZDRAVE MASTI oko 40 gr dnevno( na osnovu tvog TDEE)...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #61 poslato: Oktobar 08, 2014, 09:02:26 posle podne »

Kalorijski suficit treba da pravis ali da unosis kvalitetne nutritijente.Umesto svinjskog mesa,ubaci nemasno crveno ili belo pilece meso.
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #60 poslato: Oktobar 08, 2014, 08:20:17 posle podne »

ja visene znam ni sta ni kako da jedem a hleb je beli,pola hleba sam pojeo pre podne a pola za veceru :D
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #59 poslato: Oktobar 08, 2014, 06:07:56 posle podne »

Mislim da hoće da ti kaže da moraš da unosiš kvalitet
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #58 poslato: Oktobar 08, 2014, 06:02:06 posle podne »


Tako da mislim da sam danas u plusu :) ?
Nije bitno samo da si nuzno u plusu...

Ne razumem te ? :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #57 poslato: Oktobar 08, 2014, 05:57:59 posle podne »


Tako da mislim da sam danas u plusu :) ?
Nije bitno samo da si nuzno u plusu...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #56 poslato: Oktobar 08, 2014, 05:55:23 posle podne »

EVo probao sam da izracunam koliko sam danas kalorija uneo :D
Ovseni cim sam ustao 2 porcije = 502+502 = 1004kcal
Posle toga 3 banane = 105 + 105 + 105 = 315kcal
200g svinjetine = 291 + 291 = 582kcal
I pojeo sam pola hleba otprilike .
Sad za veceru 3 parceta barene svinjetine u nekom sosu,jedan tanjir krem supe od pecuraka i tanjir pirea.
Popio sam danas 3 kafe,jednu cedevitu i jedan milk sejk od plazme.

Tako da mislim da sam danas u plusu :) ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Oktobar 07, 2014, 11:29:50 posle podne »

Hleb...iskreno nisam za "kupovne varijante hleba" i bilo koje proizvode od belog brašna...nikada čovek nije siguran da u tom "crnom hlebu" ima zaista "crnog brašna" ili je to mix sa "obojenim belim brašnom"..."borba za profit" je čudo...

P.S. crni hleb ima 225 kCal na 100 gr...beli 235 kCal...raženi 241 kCal...Mani se hlebovanja, poslušaj Monikin savet!

ZAŠTO NE HLEBU

Ne sadrži nutrijente ( hranljive materije)

Jedan od najvažnijih razloga zašto je dobro jesti manje hleba, posebno belog, keks i slične namirnice je gotovo potpuni nedostatak hranjivih vrednosti. Hlebom se u organizam ne unose vlakna ni žitarice pa telo ne dobija potrebne nutrijente. Najbolji izbor je hleb od celog zrna pšenice( integralni).

Ima previše soli

Još jedan dobar razlog da jedete manje hleba je činjenica da značajno možete da smanjite količinu natrijuma u organizmu. Veće količine pojedenog hleba, posebno onog o"braĂ°enog" koji kupujete u samopolsugama, marketima sadrže veće količine soli. Pojedena kriška hleba ili sendvič s vremena na vreme neće vam naštetiti, ali treba izbegavati svakodnevnu konzumaciju. Povećan unos soli je jedan od glavnih faktora rizika na nastanak povišenog krvnog pritiska. Čuvajte se skrivenih izvora soli, kao što je to beli hleb!!!

Gojaznost

Činjenica je da se od hleba možete ugojiti. Ako jedete previše hleba, svi ugljeni hidrati, so, rafinirani šećer i konzervansi, aditivi će se odraziti na težinu. To je povezano s insulinom( neželejnim skovima insulina), zato je vrlo važno pripaziti na količinu hleba koju jedete( ne jedite ga uopšte).

Povećani zdravstveni rizici

Bez obzira na to da li jedete običan hleb, pecivo, keks ili testo za picu, ako jedete previše tih namirnica, stavljate svoje zdravlje u opasnost, a upravo su zdravstveni rizici jedan od najboljih razloga da jedete manje hleba. Od šećerne bolesti, visokog krvnog pritiska, pa do srčanih bolesti, prevelike količine hleba dovode do zdravstvenih problema.

Nećete biti siti

To je zapravo direktno povezano sa hranjivim materijama, odnosno njihovim nedostatkom, u odreĂ°enim vrstama hleba. MeĂ°utim, ako odaberete hleb od celih žitarica, to će vam sigurno pomoći da utolite glad, ali svejedno pazite da ne pojedete previše, jer iako ćete biti siti duže, tu je i faktor "debljanja" na koji treba pripaziti.

Velika količina ugljenih hidrata

Još jedan dobar razlog da jedete manje hleba jeste količina ugljenih hidrata koju on sadrži. Naravno, telu je potrebna odreĂ°ena doza ugljenih hidrata, ali njihovo preterano unošenje loše je za organizam. To je razlog zašto je umerenost tako važna, pogotovo ako aktivno pokušavate da smršate...

« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2014, 11:32:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #54 poslato: Oktobar 07, 2014, 05:15:58 posle podne »

Imaš na internetu raznih tablica samo malo potraži i siguran sam da ćeš naći koliko ima kalorija :)
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #53 poslato: Oktobar 07, 2014, 05:09:41 posle podne »

ma kakvo parce dva ja bez pola hleba ne jedem, a kalorije ocu da izracunam jer hocu da znam koliko sam u plusu koj dan :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #52 poslato: Oktobar 07, 2014, 04:51:32 posle podne »

Ovseni su sa sa suvim grozdjem,bademima i lesnicima koliko sam video,jaja i sir imam a onda koliko crni hleb ima kcal ? :)
Ma ne opterecuj se toliko koliko crni hleb ima kalorija, cepaj parce, 2 uz obrok, samo uvece nemoj da ga jedes. Tebi je potreban pozamasan kalorijski suficit. I ovsene kupuj ciste... Monika ti je lepo navela sta sve da ubacis :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #51 poslato: Oktobar 07, 2014, 04:50:25 posle podne »

Ovseni su sa sa suvim grozdjem,bademima i lesnicima koliko sam video,jaja i sir imam a onda koliko crni hleb ima kcal ? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #50 poslato: Oktobar 07, 2014, 04:39:24 posle podne »

Dosta šećera, što dobrih što loših...  ovsene probaj da jedeš čiste, ili da im sam dodaš nešto tipa grožĂ°ice, voće...  umesto gotovih ovsenih kaša. Supice iz kesice izbegavaj jer su prepune soli i konzervanasa, naravno bez preterivanja možeš malo. Banane su ok, ubaci u ishrani više piletine, crvenog mesa, ribe ako možeš, kupi jaja, mladi sir..  od hidrata neki hleb kvalitetniji - da je pravi crni, žitarice razne ali bez šećera i dodataka, pirinač, krompir, povrće nemoj zaboraviti, testenine neke kvalitetnije - integralne... orašaste plodove - sve, bademe, lešnike, orahe.... voće takoĂ°e možeš ujutru
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #49 poslato: Oktobar 07, 2014, 04:18:10 posle podne »

Miki ti je dao dobar prelog,zameni beli hleb,crnim :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #48 poslato: Oktobar 07, 2014, 03:55:33 posle podne »

E ljudi jos jedna pomoc koliko jedan beli hleb ima kcal ?
Jer pokusavam da izracunam koliko  bi u jednom dana bio u plusu kcal-a ako bi se hranio po ovom rasporedu koji sada pisem :)
Trebalo bi da jedes crni hleb, bez belog brasna...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.308 sekundi sa 17 upita.